Menu Zavřeno

Expedice JIH 2023

Na Expedici JIH jsme se vydali ve složení Mimoň, Timtim, Vážka, Vlak a Koala. Během našeho desetidenního putování jsme navštívili 8 zemí a ujeli 1846 km.

Vyrazili jsme v pátek odpoledne a naší první zastávkou bylo Monte Kaolino v Německu. Tam jsme přespali, užili si místní bazén, vyšlápli jsme si Monte Kaolino bosou nohou a užívali si na bobové dráze.

V sobotu jsme se přesunuli do Lichtenštejnska, kde jsme nejprve navštívili hlavní město – Vaduz a v neděli dopoledne jsme si udělali túru na zříceninu Schalun. Odpoledne jsme se přesunuli do městečka Täsch.

V pondělí nás čekal Zermatt a výjezd lanovkou na Blauherd s pobytem v alpských výšinách a koupáním v Leisee.

V úterý jsme se již probouzeli v Itálii u jezera Lago Maggiore, kde nás čekalo koupání a přesun do San Marina. Cestou jsme navštívili stadion v Miláně, což ocenili hlavně kluci. Večer nás čekala prohlídka San Marina.

Ve středu jsme si udělali výlet do Oltremare, kde jsme si užili delfíny, vodní i nevodní atrakce. Odpoledne jsme se vykoupali v moři a stavěli z písku.

Středeční den patřil návštěvě Benátek, kde nechyběla ani projížďka na gondole a cestou do Slovinska jsme se ještě zastavili v lanovém parku v Terstu.

Večer jsme se již koupali v moři v Ankaranu.

Páteční dopoledne jsme strávili u moře a poté jsme se vydali do Chorvatska do aquaparku Istralandia a odpoledne jsme se přesunuli do rakouského Hartbergu.

V sobotu nás čekala zábava v rakouském FamilyParku, kde se děti opravdu skvěle vydováděly na kolotočích nejrůznějšího typu a cesta do Pasohlávek, kde nás čekala poslední noc před návratem domů.

V neděli jsme se sbalili a užili si poslední radovánky v aquaparku Aqualand Moravia a jeli zpět do Libčic.

Akce to byla logisticky náročná, ale děti byly skvělé a vše jsme perfektně zvládli a už se těšíme na další dobrodružství příští rok.

Galerii z akce naleznete zde