Menu Zavřeno

Masožraví vlci 2022/2023

Základní informace o oddíle ve školním roce 2021/2022

Oddíl Masožraví vlci je zaměřený na přírodu, turistiku, hry.

Děti 4. a 5. třída

Schůzky probíhají ve středu od 16:00 do 17:30 hodin

v klubovně na adrese Vltavská 751, Libčice

Cena: 800 Kč/pololetí

Minimální počet dětí 6, maximální počet dětí 12

Přihláška: vlci 2022-2023

Volná kapacita: 4/12

Na oddíl dochází: Limetka, Panda, Oříšek, Erik, Rachejtle, Rybyčka, Kiwi, Tadeáš,

Fotky ze schůzek oddílu Masožraví vlci naleznete zde

Oddílová fotokronika 2022/2023

Schůzka 14. 5. 2023

Dnešní poslední schůzky v tomto školním roce se zúčastnili: Erik, Kiwi, Limetka, Oříšek, Panda a Táďa. Na začátku schůzky jsme si zhodnotili druhé pololetí a vyhlásili bodování, které vyhrál Rybyčka. Poté jsme si zahráli několik her, při kterých jsme se pěkně zmáčeli a nakonec jsme si dali vodní bitvu.

Schůzka 31. 5. 2023

Dnešní schůzky se zúčastnili: Erik, Kiwi, Limetka, Oříšek, Panda, Rachejtle, Rybyčka a Táďa. Na začátku schůzky jsme si na náplavce zopakovali práci s mapou a buzolou, děti se rozdělily do dvojic a pomocí mapy se měly za úkol dostat na určené místo. Poté jsme dělali desetiboj – houby. Nakonec jsme si zahráli vodní hru, děti se vyblbly v bazénu a udělali jsme si společné foto.

Schůzka 24. 5. 2023

Dnešní schůzky se zúčastnili: Erik, Kiwi, Limetka, Panda, Rachejtle, Rybyčka a Táďa. Na začátku schůzky jsme si zopakovali dračí smyčku a učili jsme se vůdcovský uzel. Poté jsme si zopakovali hrady a zámky. Následovala opakovací hra se sladkou odměnou a židličkovaná.

Schůzka 17. 5. 2023

Dnešní schůzky se zúčastnili: Erik, Kiwi, Limetka, Oříšek a Rybyčka. Na začátku schůzky jsme doplňovali řád do Bílého muže. Opakovali jsme, jak se jezdí metrem, jaké jsou stanice, které jsou přestupní a opakovali jsme mapu.

Schůzka 10. 5. 2023

Dnešní schůzky se zúčastnili: Erik, Kiwi, Limetka, Oříšek, Panda, Rybyčka a Táďa. Schůzku jsme zahájili desetibojem – hledáním schovaných tenisáků a Vlci tento desetiboj vyhráli. Poté jsme volili Bílé pero za měsíc duben, které získal Erik, gratulujeme! Opakovali jsme uzly a učili jsme se nový uzel – dračí smyčku. Pak jsme se přesunuli na zahradu, kde jsme si zahráli hru navíjená a nakonec vybiku.

Schůzka 3. 5. 2023

Dnešní schůzky se zúčastnili: Erik, Kiwi, Limetka, Oříšek, Panda, Rybyčka a Táďa. Dnes děti vyráběly přáníčka pro maminky ke dni matek a moc se jim povedly.

Schůzka 26. 4. 2023

Dnešní schůzky se zúčastnili: Kiwi, Limetka, Oříšek, Panda, Rachejtle a Rybyčka. Na začátku schůzky jsme si zahráli hry v tělocvičně – pantomimickou poštu, co to posílám, foukanou, vybiku. Poté jsme se přesunuli do klubovny, kde jsme opakovali práci s mapou a topografické značky, nakonec jsme opakovali uzly.

Schůzka 19. 4. 2023

Dnešní schůzky se zúčastnili: Erik, Limetka, Oříšek, Panda a Rybyčka. Na začátku schůzky jsme volili bílé pero za měsíc březen, které získal Rybyčka. Po volbách jsme se učili pracovat s mapou, ukazovali jsme si co je co, vysvětlovali si co jsou různé značky a děti mají do příště za úkol, si vybrat na mapě jedno místo a to prozkoumat co je na něm zajímavého a je tam k vidění. Pak jsme na zahradě hráli na babu ve dvojicích a pak ve trojicích, ale skupinka se vždy musela držet balónku pouze dlaní a nesměla ho pustit.

Schůzka 12. 4. 2023

Dnešní schůzky se zúčastnili: Erik, Panda, Rachejtle a Táďa. Na začátku schůzky jsme opakovali morseovku – každý luštil svou zprávu, ze které se dozvěděl, jakou roli hraje v městečku Palermu. Poté jsme si zahráli městečko Palermo, kdy jednou vyhrálo městečko a jednou mafián. Následovali hry s míčem.

Schůzka 5. 4. 2023

Dnešní schůzky se zúčastnili: Kiwi, Oříšek a Rachejtle. Na začátku schůzky jsme dělali desetiboj – dráhu s balonem, kterou vlci zvládli v přepočteném čase za 55 s. Poté jsme si zahráli hry s míčem a přesunuli jsme se na zahradu, kde dětem nechal velikonoční zajíček schovaná velikonoční vajíčka a děti si vyzkoušeli americkou tradiční velikonoční hru Easter egg hunt.

Schůzka 29. 3. 2023

Dnešní schůzky se zúčastnili: Erik, Kiwi, Limetka, Oříšek, Panda, Rachejtle, Rybyčka a Tadeáš. Na začátku schůzky jsme si zopakovali morseovku a azimuty. Poté si děti udělali kvíz ohledně Velikonoc a přesunuli jsme se na zahradu, kde jsme si zahráli hry s míčem.

Schůzka 15. 3. 2023

Dnešní schůzky se zúčastnili: Erik, Kiwi, Limetka, Oříšek, Panda, Rachejtle, Rybyčka a Tadeáš. Na začátku schůzky jsme si zopakovali co je to buzola a jak se pomocí ní určuje sever a azimuty. Poté děti měly za úkol najít písmena podle zadaných azimutů. Z písmen následně skládali slova a vytvořená slova použily v příběhu. Nakonec jsme si zahráli detektor lži.

Schůzka 8. 3. 2023

Dnešní schůzky se zúčastnili: Kiwi, Limetka, Oříšek, Panda a Rachejtle. Probírali jsme, jaký je rozdíl mezi buzolou a kompasem, zda je zde taky nějaký magnetismus, co je azimut a začli jsme číst v mapě. Co nám vše ukazuje, co z ní můžeme vyčíst, kde je sever, k čemu je legenda, proč se musí hlídat na mapě rok vydání atd. Potom jsme s dětmi vyráběly papírové růže pro maminky, babičky i sestřičky k MDŽ. Moc se jim povedly.

Schůzka 1. 3. 2023

Dnešní schůzky se zúčastnili: Erik, Limetka, Oříšek, Panda, Rachejtle, Rybyčka a Tadeáš. Schůzku jsme zahájili oslavnou básní na členy vlků, kterou přednesl Rachejtle. Poté jsme volili bílé pero, které získal Erik. Na zahradě na děti čekal březnový desetiboj – kódy. V klubovně jsme si následně představili dalšího vědce W. Gilberta, který se zabýval magnetismem a elektřinou a udělali jsme si pokus s elektrickým a magnetickým polem. Nakonec jsme si zahráli dvě hry – myšičky a co se změnilo.

Schůzka 22. 2. 2023

Dnešní schůzky se zúčastnili: Erik, Kiwi, Oříšek, Panda, Rybyčka a Tadeáš. Schůzku jsme zahájili opakováním morseovky – děti udělaly dvě skupiny a měly za úkol prezentovat jednotlivá písmenka svého slova pomocí svých těl a druhé družstvo hádalo. Poté jsme si zopakovali ohniště – hranici, pagodu a pyramidu. Nakonec jsme si zahráli hry – teleshopping, kdo jsem a vybiku.

Schůzka 8. 2. 2023

Dnešní schůzky se zúčastnili: Erik, Kiwi, Limetka, Oříšek, Panda, Rachejtle, Rybyčka a Tadeáš. Schůzku jsme zahájili opakováním morseovky – děti dostaly zprávu, kterou si musely přeložit a napsat v morseovce odpověď. Poté jsme vyráběli přáníčka k Valentýnu.

Schůzka 1. 2. 2023

Dnešní schůzky se zúčastnili: Erik, Limetka, Oříšek, Rachejtle, Rybyčka a Tadeáš. Schůzku jsme zahájili desetibojem – děti měly za úkol projít s míčkem na kuželu trasu plnou nástrah. Volili jsme Bílé pero za leden, které získal Rybyčka. Poté jsme si zopakovali morseovku a uzly a udělali jsme vyhodnocení prvního pololetí. Nejvíce bodů v prvním pololetí nasbírala Panda, druhý byl Rachejtle a třetí Oříšek. 100% docházku nikdo neměl. Nakonec jsme si zahráli vybiku.

Schůzka 25. 1. 2023

Dnešní schůzky se zúčastnili: Erik, Kašpárek, Kiwi, Oříšek, Panda, Rachejtle a Rybyčka. Nejprve jsme si ukázali fotky východů a západů sluncí, které děti nafotily. Poté jsme hráli hru rozsypaná knihovna. Nakonec jsme si zopakovali morseovku a děti si zkoušely morseovku vypískávat a vyblikávat.

Schůzka 18. 1. 2023

Dnešní schůzky se zúčastnili: Erik, Kašpárek, Kiwi, Limetka, Oříšek, Panda, Rachejtle a Rybyčka. Nejprve jsme si zopakovali, co mají děti za úkoly. Poté jsme se přesunuli do jídelny, kde jsme vyráběli lávové lampy. Pak si Kašpárek dodělal ruku na vlajku a nakonec jsme si zahráli několik her.

Schůzka 11. 1. 2023

Dnešní schůzky se zúčastnili: Erik, Kašpárek, Kiwi, Limetka, Oříšek, Panda, Rachejtle a Rybyčka. Nejprve jsme si doplňovali získané řády a bobříky a připomněli jsme si dva úkoly – vyfotit strom ve čtyřech ročních obdobích a vyfotit východ a západ slunce. Dále jsme si doplnili obtisky chodidel a na vlajku dokreslili ruce. Poté jsme si ještě doplňovali stromy do deníčků. Zahráli jsme si tři hry – elektrárnu, mystery box a šílence.

Schůzka 4. 1. 2023

Dnešní schůzky se zúčastnili: Limetka, Oříšek, Panda, Rachejtle a Rybyčka. Nejprve jsme se měřili a porovnali jsme si, jak jsme za rok vyrostli. Poté jsme dělali desetiboj – citlivý nos – úkolem dětí bylo rozpoznat čichem 10 věcí. Vlkům se podařilo tento desetiboj vyhrát, gratulujeme. Poté jsme se přesunuli do tělocvičny, kde jsme si zahráli několik her.

Schůzka 7. 12. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Erik, Kašpárek, Kiwi, Limetka, Panda, Rachejtle a Tadeáš. Nejprve jsme dělali desetiboj – karty – který Vlci vyhráli, gratulujeme. Poté jsme se ocitli na moři a pluli na pustý ostrov – děti měli za úkol vytvořit si seznam věcí, které by využily k přežití. Dále následoval turnaj v házení vlaštovkou – děti si vyráběly letadla a házeli jsme na průlet cílem. Nakonec jsme si zahráli vybiku, kterou vyhrál Tadeáš.

Schůzka 30. 11. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Erik, Kašpárek, Kiwi, Limetka, Oříšek, Panda a Rachejtle. Na začátku schůzky jsme si povídali o vánoční víkendovce a poté jsme se vrhli na výrobu mýdel, která se dětem moc povedla.

Schůzka 23. 11. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Erik, Limetka, Oříšek, Panda, Rachejtle a Rybyčka. Začali jsme opakováním vynálezu telefonu a Rybyčka si zkusil udělat bobříka hmatu. V tělocvičně jsme si zahráli hru oškubej ho a nakonec jsme vyráběli svíčky z včelího vosku, které se dětem moc povedly.

Schůzka 16. 11. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Erik, Kašpárek, Limetka, Oříšek, Panda a Rybyčka. Začali jsme povídáním o A. G. Bellovi a jeho vynálezu telefonu. Poté si děti vyzkoušely udělat telefon pomocí kelímků a provázku a zjistily, že opravdu funguje. Pak jsme se vrhli na výrobu vánočních přání, která se dětem moc povedla.

Schůzka 9. 11. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Erik, Kašpárek, Limetka, Oříšek, Panda, Rachejtle a Rybyčka. V úvodu schůzky jsme si povídali o vynálezech. Děti ze svého pohledu vybrali nejvýznamější vynálezy a také zkusily navrhnout vynálezy, které by uvítaly, aby někdo vymyslel do budoucna. Poté jsme opakovali uzly a dělali jsme bobříka hmatu, kterého si splnil Erik, Limetka a Rachejtle. Na zahradě jsme si zahráli běhací piškvorky a hututu. V tělocvičně jsme si nakonec dali běhací vybiku.

Schůzka 2. 11. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Erik, Kašpárek, Kiwi, Limetka, Panda, Rachejtle, Rybička a Matteo – Erikův kamarád z Německa. V úvodu schůzky děti dostaly bobříky a řády, co si splnily na výpravě. Poté jsme si zopakovali uzly a volili Bílé pero, které dostala Panda. Na zahradě jsme plnili desetiboj – hledání diamantů. Konec schůzky patřil hře spouštěč.

Schůzka 19. 10. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Erik, Kašpárek, Kiwi, Limetka, Oříšek, Panda, Rachejtle a Rybička. Nejprve jsme si procvičili uzly a pak si děti daly menší test z turistických značek, stromů a morseovky, abychom věděli co komu jde a kde má mezery.
Pak jsme si zahráli hru měnící se osoby a druhou co se změnilo v místnosti. Na závěr jsme si řekli, co nás čeká na podzimkách.

Schůzka 12. 10. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Erik, Kašpárek, Kiwi, Oříšek, Panda a Rachejtle. Nejprve jsme se učili uzel zkracovačku. Poté jsme si zopakovali dřeviny v týmech. Pak si děti s praktikanty zopakovaly co si pamatují o Josefu Ladovi a Karlu Čapkovi. Zbytek schůzky jsme hráli různé hry.

Schůzka 5. 10. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Kašpárek, Kiwi, Oříšek, Panda a Rachejtle. Nejprve si děti procvičovaly uzly očko, osmičku, ambulantní a liščí smyčku. Do toho k nám zavítal Karel Čapek, který nám o sobě něco řekl a představil nám svá nejvýznamější díla, které napsal. Dále jsme plnili desetiboj – slova, kdy děti měly za úkol nejprve najít na zahradě písmena a poté z nich složit správně slova. Po desetiboji jsme opakovali turistické značky. Poté jsme se přesunuli do jídelny, kde měly děti za úkol vytvořit co nejvíce slov z písmen slova mateřídouška.

Schůzka 21. 9. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Erik, Kiwi, Oříšek, Rachejtle a Rybička. Nejprve jsme si zopakovali uzly a poté jsme si dělali obtisky chodidel. Poté jsme se přesunuli na zahradu, kde jsme hráli lasergame a NERFky.

Schůzka 14. 9. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Erik, Kašpárek, Oříšek, Panda, Rachejtle a Rybička. Nejprve jsme šli do tělocvičny, kde jsme si formou hry zopakovali 5 uzlů. Poté jsme střílieli z NERFek na cíle. Následoval desetiboj – lov vajíček nohama, který Vlci vyhráli. Konec schůzky jsme strávili v klubovně, kde jsme hráli hry.

Schůzka 7. 9. 2022

První schůzky ve školním roce 2022/2023 se zúčastnili: Erik, Kiwi, Limetka, Oříšek, Rachejtle a Rybička. Do oddílu jsme nejprve přivítali nové členy – Erika a Klaudii, řekli jsme si jak oddíl funguje, pravidla a co nás letos čeká. Poté jsme vyrazili na zahradu, kde jsme si zahráli hru na týmy Boj o životy a hru na jednotlivce Zbraňovku. Hrozně rychle nám to dnes uteklo a těšíme se na další schůzku.