Menu Zavřeno

JDT Smržovka 2023

Jarní lyžařský tábor v Jizerkách se opravdu vydařil. Tábora se zúčastnilo 14 dětí, z toho dva úplní začátečníci na lyže i snowboard.

Jezdili jsme na Špičáku, na Světlém vrchu a na Filipovi a děti si užívaly rozličné sněhové podmínky – jak těžký mokrý sníh, tak tvrdý zmrzlý sníh.

Některé děti jezdily také na snowboardu a postupně se všechny rozjezdily tak, že sjížděly s instruktorem červenou sjezdovku.

Jeden den jsme si dali pěší výlet k rozhledně Černá Studnice, kde jsme si půjčili saně a jeli jsme dolu po přírodní sáňkařské dráze a skvěle jsme si tento den užili i s večerním lyžováním.

V rámci tábora si dobrovolní odvážlivci plnili smržovského otužilce a všem se podařilo si ho splnit.

Děti také bojovali o medaile, a to ve slalomovém závodu na lyžích, kde byly rozděleny do dvou kategorií – Kids a Junior. V kategorii Kids vyhrál Rybyčka, v kategorii Junior Kačer.

Nechyběl ani relax v sauně, vířivce a ochlazování v bazénu 🙂

V pátek jsme se vydali do Liberce, kde děti čekala jumparena a lasergame, kde se vydováděly.

Nechyběla ani návštěva bazénu, kde děti plnily plavání na 50m volným stylem. K kategorii Kids vyhrál Rybyčka, v kategorii Junior Kakabus.

Součástí tábora byly také hry a soutěže. Děti za všechny aktivity sbíraly body a celkové bodování vyhrál Maty. Každé ráno na děti čekal Snídaňový špek – hádanka na rozhýbání mozkových závitů – nejvíce hádanek uhodla Belka a Pila.

Děti si plnily během tábora také turnaje v různých hrách, turnaj o stříbrnou hroudu, hrudku a hroudičku vyhrál Kačer, druhá byla Belka a třetí Pila. Instruktoři dále ocenili největší pokrok na lyžích a na snowboardu. Největší pokrok na snowboardu zvládl Maty, na lyžích Laura.

Úžasný týden utekl jako voda, sešla opravdu skvělá parta, která si to vše užívala naplno.

Galerii z tábora naleznete zde