Příměstský sportovní LDT Libčice 2021

Letošní příměstský LDT byl v duchu olympijských her. Pro děti byly připraveny různé disciplíny, ve kterých zápolily.

Pondělí

V pondělí jsme vyrazili na kolech do Vojkovic.

Tam na děti čekala první disciplína – triatlon – kombinace plavání, běhu a jízdy na kolech. Tuto disciplínu vyhrál Timtim.

Dále děti házely granátem. Nejdále dohodil Sebík – 19,6 m.

U jezera jsme si ještě zahráli pár her a odpoledne se vydali zpět do Libčic.

Úterý

V úterý jsme si nejprve udělali rozcvičku a poté na děti čekal posilovací kruhový trénink.

Po posilování přišla na řadu další olympijská disciplína – zápas. Zde byly děti rozděleny na mladší – vyhrál Mimoň a starší – vyhrál Sebík.

Po zápase se konal turnaj ve vybíjené, kterou vyhrál Timtim.

Odpoledne jsme zamířili na lezeckou stěnu do Holešovic, kde na děti mimo jiné čekal bouldering na čas. Tuto disciplínu vyhrál Honza.

Po lezení jsme si ještě zahráli bowling. Nejvíce bodů naházel Alex.

Středa

Ve středu jsme opět sedli na kola a jeli na atletický stadion do Kralup. Po rozcvičce děti ručkovaly.

První olympijskou disciplínou ve středu byl barefoot run na 1 km, který v kategorii mladších ovládl Honza s časem 4 min 48 s a v kategorii starších Timtim s časem 4 min 45 s.

Po časovce na 1 km následoval barefoot sprint na 60 m, který vyhrál Sebík s časem 10,96 s.

Poté jsme se vrhly na týmové hry, nejprve na fotbal, který vyhrál s přehledem tým ve složení Honza, David, Mimoň, Alex, Kakabus a Vojta 5:0.

Po fotbale přišel na řadu basketbal, který nebyl zařazen jako olympijská disciplína.

Další olympijskou disciplínou byl skok daleký, kde si vítězství zajistil Alex skokem dlouhým 3,20 m.

Poslední medaile se rozdělovaly za přehazovanou. Turnaj vyhrálo družstvo ve složení Kakabus, Králík, Štěpán, Klárka, Timtim a Žužlák.

Čtvrtek

Ve čtvrtek jsme se vypravili nejprve do Kladna na Sletiště. Tam děti nejprve běžely štafetový běh, který vyhrálo družstvo ve složení Alex, Mimoň a Kakabus.

Poté jsme hráli pétanque, který vyhrál Králík.

Odpoledne jsme strávili v jumpparku, kde si děti užily trampolíny a nafukovací překážky.

Poslední naše čtvrteční zastávka patřila aquaparku AquaDream, kde děti nejprve čekaly skoky do vody a plnily disciplínu plavání 100 m, kterou vyhrál Králík.

Pátek

V pátek jsme vyrazili na koloběžky. Po několika kilometrovém rozježdění děti plnily jízdu na čas, kterou vyhrál Alex.

Poté děti čekal střelecký trojboj – střelba z NERFky, vzduchové pistole a luku. Střelby ovládl s přehledem Králík.

Do programu jsme zařadili i jeden paralympijský sport – goalball.

Poslední disciplínou olympijských her byl OCR závod. Děti byly opět rozděleny do dvou kategorií – Kids I a Kids II podle věku.

Kategorii Kids I ovládl s přehledem zkušený matador našich závodů Mimoň, na druhém místě skončil Alex a na třetím Sebík.

V kategorii Kids II vyhrál Kakabus, druhý skončil Králík a třetí Žužlák.

Celkovým vítězem her se stal Alex, který za své výkony a hry dosáhl v součtu nejvyššího počtu bodů. Na druhém místě skončil Sebík a na třetím Mimoň.

Všem dětem patří velká pochvala za to, jak skvělé výkony v jednotlivých sportech ukázaly a těšíme se na druhý ročník olympijských příměstských her v roce 2022.