Menu Zavřeno

Zvědaví superhrdinové 2021/2022

Základní informace o oddíle ve školním roce 2021/2022

Turisticko-přírodovědný oddíl pro prvňáky a druháky. Děti čeká dobrodružství, nauka o přírodě, učení se uzlů, značek, morseovky, hraní her, výpravy, výlety a spousta dalších aktivit.

Schůzky probíhají ve čtvrtek od 16 do 16:45 hodin

v klubovně na adrese Vltavská 751, Libčice

Cena: 600 Kč/pololetí

Minimální počet dětí 4, maximální počet dětí 12

Volná kapacita: 8/12

Přihláška ke stažení:

Na oddíl dochází: Kašpárek, Oliver, Pirát, Maty,

Fotky ze schůzek oddílu naleznete zde

Oddílová fotokronika 2021/2022

Schůzka 9. 6. 2022

Na dnešní poslední schůzku v tomto školním roce přišli Kašpárek a Maty. Nejprve jsme si zopakovali dopravní značky, tím, že je kluci kreslili. Poté jsme si uzavřeli první školní rok oddílu a vyhlásili jsme si bodování.

Schůzka 26. 5. 2022

Na dnešní schůzku přišli Kašpárek, Maty a Pirát. Nejprve jsme si zopakovali uzly a potom kluci hráli pexeso s dopravními značkami.

Schůzka 19. 5. 2022

Na dnešní schůzku přišli Kašpárek a Maty. Nejprve jsme si zopakovali dřeviny a poté kluci hráli hru pelíšky, kterou vyhrál Kašpárek.

Schůzka 12. 5. 2022

Na dnešní schůzku přišli Kašpárek a Maty. Nejprve jsme si zopakovali uzly a poté jsme si zahráli několik vodních her. Maty si nakonec ještě užil koupání v bazénu.

Schůzka 5. 5. 2022

Na dnešní schůzku přišel Maty. Maty si dnes splnil řád šikovnosti, dále si dodělal úkoly do úrovní – stavbu ohnišť, uzlování, poznávání stromů. Poté plnil oddílový desetiboj, ve kterém nasbíral 31 bodů pro superhrdiny. Nakonec jsme si zahráli hru Na sultána.

Schůzka 28. 4. 2022

Na dnešní schůzku přišel Kašpárek a Maty. Dnes kluci vyráběli přáníčka pro maminky k blížícímu se dni matek.

Schůzka 21. 4. 2022

Na dnešní schůzku přišel Kašpárek. Zopakovali jsme si uzly, co jsme se učili a Kašpárek si splnil uzlování do páté úrovně. Poté jsme se vydali na zahradu, kde plnil desetiboj – překážkovou dráhu s pingpongovým míčkem na lžíci.

Schůzka 7. 4. 2022

Na dnešní schůzku přišel Kašpárek. Kašpárek si splnil třetí úroveň, gratulujeme. Dále si splnil ohniště a poznávání stromů do čtvrté úrovně. Dále dodělával výrobky na velikonoce, které jsme na minulých schůzkách začali vyrábět.

Schůzka 31. 3. 2022

Na dnešní schůzku přišli: Kašpárek, Maty a Pirát. Blíží se Velikonoce, a tak jsme s dětmi vyráběly velikonoční ozdoby a klukům se opravdu hodně povedly.

Schůzka 24. 3. 2022

Na dnešní schůzku přišli: Kašpárek a Pirát. Dnes kluci dělali rukodělku – vyráběli těžítka z kamenů, která si sami malovali. Příště ještě budeme těžítka dodělávat.

Schůzka 17. 3. 2022

Na dnešní schůzku přišli: Kašpárek, Maty a Pirát. Nejprve jsme si Maty a Pirát udělali bobříka hmatu. Následně si Maty splnil druhou úroveň, gratulujeme. Kluci ještě vázali škotový uzel do čtvrté úrovně a zopakovali jsme si další uzly. Nakonec jsme si zahráli hru na sultána.

Schůzka 10. 3. 2022

Na dnešní schůzku přišli: Kašpárek, Maty, Oliver a Pirát. Nejprve jsme si zopakovali uzly a doučili se ty, na které někteří chyběli. Poté jsme se přesunuli do tělocvičny, kde jsme si zkusili udělat několik jogínských cviků ve dvojicích.

Schůzka 3. 3. 2022

Na dnešní schůzku přišli: Maty a Pirát. Nejprve jsme si zopakovali uzly. Poté jsme si zopakovali ohniště. Dále jsme se učili 3 nové dřeviny – růži šípkovou, hloh a habr. Nakonec jsme šli do tělocvičny a dělali jsme desetiboj – rybolov.

Schůzka 24. 2. 2022

Na dnešní schůzku přišli: Kašpárek a Maty. Dnes jsme se učili 3 ohniště – hranici, pagodu a pyramidu. Dále jsme se naučili nový uzel – uzel přátelství. Nakonec jsme hráli hry v tělocvičně.

Schůzka 17. 2. 2022

Na dnešní schůzku přišli: Maty a Pirát. Nejprve jsme si zopakovali uzly – škoťák, liščí, ambulák a rybářšký. Pak kluky čekalo opáčko stromů BUK, DUB, JAVOR. Dnes kluci plnili další desetiboj – hod míčem na terč a nasbírali superhrdinům 7 bodů. Nakonec jsme si zahráli míčové hry v tělocvičně.

Schůzka 27. 1. 2022

Na dnešní schůzku dorazil Kašpárek. Nejprve si splnil poznávačku stromů do druhé úrovně, kterou si tím splnil, gratulujeme! Poté si udělal řád síly a řád šikovnosti. Dále jsme si zopakovali uzly a nakonec si zahráli hru poznej zvíře.

Schůzka 20. 1. 2022

Na dnešní schůzku dorazili Maty a Tomáš. Maty si dnes splnil první úroveň – Myš, gratulujeme! Kluci nejprve opakovali uzly a zkusili si udělat testík z prvních tří stromů, bohužel se jim to ale tentokrát nepovedlo. Učili jsme se 3 nové stromy – lípu, břízu a trnovník akát. Nakonec jsme se přesunuli do tělocvičny, kde kluci hráli několik her.

Schůzka 13. 1. 2022

Dnes do oddílu přibyl nový člen – Maty. Kluci nejprve opakovali uzly a naučili jsme se nový uzel – škotův. Poté jsme si povídali o stromech – javoru, buku a dubu. Následně jsme děti změřili na naši zdi kolik měřím a Maty si udělal obtisk chodidla. Pak jsme se přesunuli do tělocvičny, kde nás čekal desetiboj – foukací golf.

Schůzka 6. 1. 2022

Na dnešní schůzku dorazil Oliver, Pirát a Tomáš. Oliver si dnes splnil první úroveň – Myš. Gratulujeme. Kluci dnes opakovali uzly a učili se volné ouško. Po uzlování jsme hráli shromažďovací bingo, které vyhrál Pirát.

Schůzka 16. 12. 2021

Na dnešní schůzku dorazil Tomáš. Na začátku Tomáš plnil uzly do třetí úrovně. Naučil se nový uzel – kouzelnický, alias volné ouško. Podařilo se mu dnes také získat bobříka hmatu, gratulujeme! Nakonec jsme vyráběli vánoční přáníčka pro osamocené seniory.

Schůzka 9. 12. 2021

Na dnešní schůzku dorazili Oliver a Tomáš. Na začátku jsme opakovali uzly. Poté se kluci vrhli na desetiboj Hide and seek, ve kterém vybojovali pro oddíl Zvědavých superhrdinů první vítězství. Následně kluci kreslili svůj ideální vánoční stromeček.

Schůzka 2. 12. 2021

Na dnešní schůzku dorazili Oliver a Tomáš. Na začátku jsme opakovali uzly a učili jsme se nový uzel – zkracovačku. Poté si Oliver dělal oddílové tričko a pak si kluci kreslili.

Schůzka 25. 11. 2021

Na dnešní schůzku dorazil Tomáš. Dnes jsme měli rukodělkování, vyráběli jsme vánoční svícen. Tomášek byl šikovný stihnul vyrobit dva krásné kousky, jeden zlatý a jeden červený.

Schůzka 18. 11. 2021

Na dnešní schůzku dorazil Tomáš. Nejprve jsme opakovali uzly. Poté Tomáš bojoval v oddílovém desetiboji – Klimovce, a bojoval srdnatě – vybojoval Superhrdinům 8 bodů. Nakonec si Tomáš dodělal 3D ruku, kterou nestihl dodělat na předminulé schůzce.

Schůzka 11. 11. 2021

Na dnešní schůzku dorazili: Pirát a Tomáš. Nejprve jsme opakovali uzly. Poté jsme se učili nový uzel – lodní. Po uzlování jsme se vrhli na plnění destiboje – číslovanou, kterou kluci zvládli za 3 min 11s. Nakonec jsme si dělali oddílová trička – kombinaci nažehlování a foukání.

Schůzka 4. 11. 2021

Na dnešní schůzku dorazili: Pirát a Tomáš. Pirát si nejprve splnil očko a osmičku do druhé úrovně. Udělal si také obtisk chodidla. Poté kluci dělali rukodělky – strom z kůry a listí a 3D ruku.

Schůzka 21. 10. 2021

Na dnešní schůzku dorazili: Helenka a Tomáš. Helenka a Tomáš si dnes splnili uzly do druhé úrovně – očko a osmičku. Zopakovali jsme si uzly co umíme a naučili jsme se nový uzel – dračí smyčku. Poté jsme v tělocvičně hráli hru kolibřík a lov oslíků.

Schůzka 14. 10. 2021

Na dnešní schůzku dorazili: Helenka, Oliver a Tomáš. Helenka a Tomáš dnes dosáhli první úrovně – Myš, gratulujeme! V úvodu jsme si zopakovali očko, osmičku, rybářský uzel, liščí smyčku a vůdcovský uzel. Poté jsme se učili uzel ambulanční. Po uzlování jsme šli dělat obtisky chodidel, již tradiční nohodělku zavedenou před mnoha lety oddílem kočičí tlapky. Poté děti plnily první úkol oddílového desetiboje – floor is lava, který zvládly v přepočteném čase za 55,3 s. Nakonec si děti zahrály hru opičí cestička.

Schůzka 7. 10. 2021

Dnešní schůzku jsme pro nemoc většiny dětí museli bohužel zrušit.

Schůzka 30. 9. 2021

Na druhou schůzku oddílu přišli: Helenka, Oliver, Pirát a Tom. Nejprve jsme volili název oddílu, byly dva návrhy – zvědaví sloni a superhrdinové, t čehož děti nakonec udělali Zvědavé superhrdiny 🙂 První úroveň dnes získal Pirát. Zopakovali jsme si uzly, které jsme již učili a naučili jsme se dva nové – vůdcovský a osmičku. Pirát si také zkusil udělat bobříka hmatu, nicméně neuspěl. Konec schůzky patřil hře pexeso, kterou vyhrál Tom. Nejvíce bodů dnes nasbíral Oliver.

Schůzka 23. 9. 2021

Na první schůzku nového oddílu přišli: Oliver, Pirát a Tom. Nejprve jsme si pověděli pravidla oddílu, o čem oddíl je a potom jsme se učili první uzly – očko, liščí smyčku a rybářský uzel. Nejvíce bodů na dnešní schůzce nasbíral Oliver.