Menu Zavřeno

Zvědaví superhrdinové 2021/2022

Základní informace o oddíle ve školním roce 2021/2022

Turisticko-přírodovědný oddíl pro prvňáky a druháky. Děti čeká dobrodružství, nauka o přírodě, učení se uzlů, značek, morseovky, hraní her, výpravy, výlety a spousta dalších aktivit.

Schůzky probíhají ve čtvrtek od 16 do 16:45 hodin

v klubovně na adrese Vltavská 751, Libčice

Cena: 600 Kč/pololetí

Minimální počet dětí 6, maximální počet dětí 12

Volná kapacita: 8/12

Přihláška ke stažení:

Na oddíl dochází: Tomáš, Oliver, Matěj, Fialka,

Fotky ze schůzek oddílu naleznete zde

Oddílová fotokronika 2021/2022

Schůzka 25. 11. 2021

Na dnešní schůzku dorazil Tomáš. Dnes jsme měli rukodělkování, vyráběli jsme vánoční svícen. Tomášek byl šikovný stihnul vyrobit dva krásné kousky, jeden zlatý a jeden červený.

Schůzka 18. 11. 2021

Na dnešní schůzku dorazil Tomáš. Nejprve jsme opakovali uzly. Poté Tomáš bojoval v oddílovém desetiboji – Klimovce, a bojoval srdnatě – vybojoval Superhrdinům 8 bodů. Nakonec si Tomáš dodělal 3D ruku, kterou nestihl dodělat na předminulé schůzce.

Schůzka 11. 11. 2021

Na dnešní schůzku dorazili: Pirát a Tomáš. Nejprve jsme opakovali uzly. Poté jsme se učili nový uzel – lodní. Po uzlování jsme se vrhli na plnění destiboje – číslovanou, kterou kluci zvládli za 3 min 11s. Nakonec jsme si dělali oddílová trička – kombinaci nažehlování a foukání.

Schůzka 4. 11. 2021

Na dnešní schůzku dorazili: Pirát a Tomáš. Pirát si nejprve splnil očko a osmičku do druhé úrovně. Udělal si také obtisk chodidla. Poté kluci dělali rukodělky – strom z kůry a listí a 3D ruku.

Schůzka 21. 10. 2021

Na dnešní schůzku dorazili: Helenka a Tomáš. Helenka a Tomáš si dnes splnili uzly do druhé úrovně – očko a osmičku. Zopakovali jsme si uzly co umíme a naučili jsme se nový uzel – dračí smyčku. Poté jsme v tělocvičně hráli hru kolibřík a lov oslíků.

Schůzka 14. 10. 2021

Na dnešní schůzku dorazili: Helenka, Oliver a Tomáš. Helenka a Tomáš dnes dosáhli první úrovně – Myš, gratulujeme! V úvodu jsme si zopakovali očko, osmičku, rybářský uzel, liščí smyčku a vůdcovský uzel. Poté jsme se učili uzel ambulanční. Po uzlování jsme šli dělat obtisky chodidel, již tradiční nohodělku zavedenou před mnoha lety oddílem kočičí tlapky. Poté děti plnily první úkol oddílového desetiboje – floor is lava, který zvládly v přepočteném čase za 55,3 s. Nakonec si děti zahrály hru opičí cestička.

Schůzka 7. 10. 2021

Dnešní schůzku jsme pro nemoc většiny dětí museli bohužel zrušit.

Schůzka 30. 9. 2021

Na druhou schůzku oddílu přišli: Helenka, Oliver, Pirát a Tom. Nejprve jsme volili název oddílu, byly dva návrhy – zvědaví sloni a superhrdinové, t čehož děti nakonec udělali Zvědavé superhrdiny 🙂 První úroveň dnes získal Pirát. Zopakovali jsme si uzly, které jsme již učili a naučili jsme se dva nové – vůdcovský a osmičku. Pirát si také zkusil udělat bobříka hmatu, nicméně neuspěl. Konec schůzky patřil hře pexeso, kterou vyhrál Tom. Nejvíce bodů dnes nasbíral Oliver.

Schůzka 23. 9. 2021

Na první schůzku nového oddílu přišli: Oliver, Pirát a Tom. Nejprve jsme si pověděli pravidla oddílu, o čem oddíl je a potom jsme se učili první uzly – očko, liščí smyčku a rybářský uzel. Nejvíce bodů na dnešní schůzce nasbíral Oliver.