Menu Zavřeno

Žraloci a Zlobivá káčátka 2020/2021

Základní informace o oddíle ve školním  roce 2019/2020

V letošním školním roce jsme sloučili oddíl Žraloci s oddílem Zlobivá káčátka. Oddíl je zaměřený především na turistiku, cestování, zálesácké dovednosti, přírodu a hry.

Schůzky probíhají v úterý od 17:00 do 18:15.

Oddíl je určen pro děti ze 4. – 7. tříd.

Na oddíl dochází: Bambulák, Belka, Buchta, Kačer, Kakabus, Králíček, Lerik, Matěj, Mimoň, Žužlák

Fotky ze schůzek oddílu Žraloci a Zlobivá káčátka naleznete zde

Oddílová fotokronika 2020/2021

Schůzka 15. 12. 2020

Na poslední schůzku v roce 2020 přišli: Bambulák, Belka, Buchta, Kačer, Lerik, Matěj, Mimoň a Žužlák. Nejprve jsme opakovali morseovku, kde nejvíce bodů nasbíral Bambulák. Poté jsme se přesunuli do herny, kde jsme si nejprve zahráli hru kuřátka a sokol, poté komáry a nakonec vracečku.

Schůzka 8. 12. 2020

Po dvou měsících jsme se opět mohli sejít k pravidelné schůzce, které se zúčastnili: Bambulák, Buchta, Kačer, Kakabus, Králíček, Lerik, Matěj, Mimoň a Žužlák. Sešli jsme se na oranžáku, kde děti nejprve utvořily dvě skupiny a opakovali jsme turistické značky. Poté jsme s dětmi hráli běhání s tlesknutím. Konec schůzky patřil hunterovi.

Schůzka 6. 10. 2020

Dnes se schůzky zúčastnili: Bambulák, Belka, Kačer, Kakabus, Králíček, Lerik, Matěj a Mimoň. Dnešní schůzka patřila opakování stromů, kdy děti měly za úkol nejprve nasbírat čtyři listy či plody stromů, které znají. Poté se děti rozdělily na dvě skupiny a dostaly od nás k poznávání další listy či plody stromů. Poté si děti zahrály hru šašek a král a hru pneumatiky.

Schůzka 29. 9. 2020

Na dnešní schůzku dorazili: Bambulák, Buchta, Kakabus, Lerik, Matěj, Mimoň a Žužlák. Vydali jsme se na oranžák. Nejprve se pokračovali v opakování uzlů – vůdcáku, osmičkového poutka a uzlu přátelství. Poté jsme si s dětmi zahráli huntera.

Schůzka 22. 9. 2020

Na dnešní schůzku dorazili: Bambulák, Belka, Kačer, Kakabus, Králíček, Lerik, Mimoň a Žužlák. Vydali jsme se na náplavku, kde jsme opakovali uzly. Některé děti si pamatovaly všechny, které jsme si stihli zopakovat, některé už pár uzlů zapomněly 🙂 Po uzlování jsme hráli hru tanky.

Schůzka 15. 9. 2020

První schůzka sloučeného oddílu Žraloků a Zlobivých káčátek v letošním školním roce proběhla na koupališti v Libčích. Na schůzku dorazil Bambulák, Belka, Kačer, Kakabus, Králíček, Matěj, Mimoň a Žužlák . V úvodu jsme si řekli co nás čeká, zopakovali pravidla a připomněli základní prvky bezpečnosti. Poté jsme šli plnit prvního letošní desetiboj – štafetu s houbou. Cílem bylo ve štafetě v mlém bazénku nanosit co nejvíce vody do odměrného válce pomocí houby. Děti se úkolu zhostily velmi vehementně. Poté jsme si zahráli vybíjenou a nakonec jsme si zopakovali nějaký ten uzel.