Menu Zavřeno

Žraloci a Zlobivá káčátka 2020/2021

Základní informace o oddíle ve školním  roce 2020/2021

V letošním školním roce jsme sloučili oddíl Žraloci s oddílem Zlobivá káčátka. Oddíl bly zaměřený především na turistiku, cestování, zálesácké dovednosti, přírodu a hry.

Na oddíl docházeli: Bambulák, Belka, Buchta, Kačer, Kakabus, Králíček, Lerik, Matěj, Mimoň, Žužlák

Fotky ze schůzek oddílu Žraloci a Zlobivá káčátka naleznete zde

Oddílová fotokronika 2020/2021

Schůzka 15. 6. 2021

Na poslední schůzku v tomto školním roce přišli: Bambulák, Belka, Buchta, Kačer, Kakabus, Králíček, Lerik, Matěj, Mimoň a Žužlák; schůzku si s námi ještě vyzkoušel Bob a Tony. Schůzka proběhla na koupališti v Libčicích. Nejprve děti plavaly prsa a kraul, poté jsme si zaskákali. Dále jsme hráli rybičky, rybičky rybáři jedou a nakonec vybíjenou. Samotný závěr patřil vyhlášení výsledků bodování a rozloučení s dětmi.

Schůzka 8. 6. 2021

Na dnešní schůzku přišli: Bambulák, Belka, Kačer, Kakabus, Králíček, Mimoň a Žužlák. Schůzku jsme zahájili desetibojem – klokaním work-outem. Po dobře zvládnutém desetiboji jsme opakovali topografické značky, při kterém se děti rozdělily na dvě skupiny. Obě správně poznaly všechny značky. Poté jsme se přesunuli na náplavku, kde jsme si zahráli tři hry – pneumatiky a špendlík, dělostřelectvo a přesun na slepo.

Schůzka 1. 6. 2021

Na dnešní schůzku přišli: Bambulák, Belka, Kačer, Kakabus, Králíček, Lerik, Mimoň a Žužlák. Protože byl dnes den dětí, vyrazili jsme na náplavku, kde jsme si zahráli dvě hry – nejprve Lov pokladu a následně Arény Hunger games.

Schůzka 25. 5. 2021

Na dnešní schůzku přišli: Bambulák, Belka, Kačer, Kakabus, Králíček, Lerik a Mimoň. Nejprve jsme dělali desetiboj – ostrovy. Úkolem dětí bylo proběhnout po ostrovech dráhu, na níž je ještě čekalo 5 úkolů. Poté jsme se přesunuli na oranžák, kde jsme nejprve opakovali KPČ. Pak jsme si zahráli hru Sudety a huntera.

Schůzka 18. 5. 2021

Na dnešní schůzku přišli: Bambulák, Belka, Kačer, Kakabus, Králíček, Lerik, Mimoň a Žužlák. Nejprve jsme dělali desetiboj – střelbu z NERFky do roury, za který děti získaly 3 body. Poté jsme opakovali morseovku ve skupinách. Nakonec si děti zahráli hru slepičí hnízdo.

Schůzka 11. 5. 2021

Dnes proběhla první schůzka po lockdownu na kterou přišli: Bambulák, Belka, Buchta, Kačer, Kuba, Lerik, Matěj, Mimoň a Žužlák. Nejprve jsme dělali desetiboj – dřeviny, za který děti získaly 8 bodů. Poté s Marťanem opakovaly morseovku a ohniště. Nakonec jsme hráli hru vakcína proti Covidu, kde se pořádně vyblbnuly s vodou.

Schůzka 15. 12. 2020

Na poslední schůzku v roce 2020 přišli: Bambulák, Belka, Buchta, Kačer, Lerik, Matěj, Mimoň a Žužlák. Nejprve jsme opakovali morseovku, kde nejvíce bodů nasbíral Bambulák. Poté jsme se přesunuli do herny, kde jsme si nejprve zahráli hru kuřátka a sokol, poté komáry a nakonec vracečku.

Schůzka 8. 12. 2020

Po dvou měsících jsme se opět mohli sejít k pravidelné schůzce, které se zúčastnili: Bambulák, Buchta, Kačer, Kakabus, Králíček, Lerik, Matěj, Mimoň a Žužlák. Sešli jsme se na oranžáku, kde děti nejprve utvořily dvě skupiny a opakovali jsme turistické značky. Poté jsme s dětmi hráli běhání s tlesknutím. Konec schůzky patřil hunterovi.

Schůzka 6. 10. 2020

Dnes se schůzky zúčastnili: Bambulák, Belka, Kačer, Kakabus, Králíček, Lerik, Matěj a Mimoň. Dnešní schůzka patřila opakování stromů, kdy děti měly za úkol nejprve nasbírat čtyři listy či plody stromů, které znají. Poté se děti rozdělily na dvě skupiny a dostaly od nás k poznávání další listy či plody stromů. Poté si děti zahrály hru šašek a král a hru pneumatiky.

Schůzka 29. 9. 2020

Na dnešní schůzku dorazili: Bambulák, Buchta, Kakabus, Lerik, Matěj, Mimoň a Žužlák. Vydali jsme se na oranžák. Nejprve se pokračovali v opakování uzlů – vůdcáku, osmičkového poutka a uzlu přátelství. Poté jsme si s dětmi zahráli huntera.

Schůzka 22. 9. 2020

Na dnešní schůzku dorazili: Bambulák, Belka, Kačer, Kakabus, Králíček, Lerik, Mimoň a Žužlák. Vydali jsme se na náplavku, kde jsme opakovali uzly. Některé děti si pamatovaly všechny, které jsme si stihli zopakovat, některé už pár uzlů zapomněly 🙂 Po uzlování jsme hráli hru tanky.

Schůzka 15. 9. 2020

První schůzka sloučeného oddílu Žraloků a Zlobivých káčátek v letošním školním roce proběhla na koupališti v Libčích. Na schůzku dorazil Bambulák, Belka, Kačer, Kakabus, Králíček, Matěj, Mimoň a Žužlák . V úvodu jsme si řekli co nás čeká, zopakovali pravidla a připomněli základní prvky bezpečnosti. Poté jsme šli plnit prvního letošní desetiboj – štafetu s houbou. Cílem bylo ve štafetě v mlém bazénku nanosit co nejvíce vody do odměrného válce pomocí houby. Děti se úkolu zhostily velmi vehementně. Poté jsme si zahráli vybíjenou a nakonec jsme si zopakovali nějaký ten uzel.