Menu Zavřeno

Žraloci a Káčátka 2022/2023

Základní informace o oddíle ve školním roce 2022/2023

Oddíl je zaměřený především na turistiku, cestování, zálesácké dovednosti, přírodu, hry a přípravu praktikantů.

Děti 6. – 9. třída

Schůzky probíhají v úterý od 15:30 do 16:30 hodin

v klubovně na adrese Vltavská 751, Libčice

Cena: 800 Kč/pololetí

Přihláška: Žraloci a káčátka 2022-2023

Minimální počet dětí 4, maximální počet dětí 8

Volná kapacita: naplněno!

Na oddíl dochází: Timtim, Žužla, Mimoň, Lerik, Kačer, Kakabus, Králík, Bambulák

Fotky ze schůzek oddílu Žraloci a Zlobivá káčátka naleznete zde

Oddílová fotokronika 2022/2023

Schůzka 31. 1. 2023

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Kačer, Kakabus, Králík, Lerik, Mimoň a Timtim. Dnešní schůzku vedl Kačer. Pro děti si připravil opakování morseovky, hry s vlaštovkami a vybíjenou.

Schůzka 24. 1. 2023

Dnešní schůzky se zúčastnili: Kačer, Kakabus, Králík, Lerik, Mimoň a Žužla. Dnešní schůzku vedl Kakabus. Pro děti si připravil opakování uzlů, opakování první pomoci a vybíjenou.

Schůzka 17. 1. 2023

Dnešní schůzky se zúčastnili: Kakabus, Králík, Lerik, Mimoň, Timtim a Žužla. Schůzku jsme zahájili opakováním uzlů a poté jsme si povídali o oddíle/kroužku z pohledu jejich zaměření a atributů.

Schůzka 3. 1. 2023

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Kačer, Kakabus, Králík, Lerik, Mimoň, Timtim a Žužla. Schůzku jsme zahájili měřením, děti se podívaly, o kolik za rok vyrostly. Poté jsme se věnovali desetiboji – citlivému nosu, v rámci nejž měly děti za úkol poznat po čichu různé věci.

Schůzka 20. 12. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Kačer, Kakabus, Lerik, Mimoň a Timtim. Dnešní schůzku jsme věnovali hrám s vánoční tématikou. Nejprve kluci kreslili koledy, poté jako Ježíšci sháněli dárky dle vylosovaných přání a nakonec sbírali rozsypané dárky popleteného Santy.

Schůzka 13. 12. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Kačer, Králík, Lerik, Mimoň, Timtim a Žužla. Nejprve jsme pokračovali v povídání o rukodělkách, řekli jsme si, co je důležité při přípravě rukodělky. Poté jsme si zahráli hru Co je v krabici? Pak kluci vyráběli vlaštovky a tělocvičně je čekali tři disciplíny s vlaštovkami – průlet na přesnost, let do dálky a přistání na ranveji.

Schůzka 6. 12. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Kakabus, Králík, Lerik, Mimoň, Timtim a Žužla. Nejprve kluci plnili desetiboj – karty – u kterého měli za úkol napsat správně názvy 17 věcí na kartách rozmístěných v tělocvičně. Poté jsme dělalai rukodělku, co vymysleli Kačer s Kakabusem – vyráběli jsme panáčky z marsmallow 🙂

Schůzka 29. 11. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Kačer, Kakabus, Králík, Lerik, Mimoň a Žužla. Nejprve jsme si povídali o rukodělkách. Poté jsme si zopakovali inteligence. Pak jsme si zahráli hru pustý ostrov a nakonec v tělocvičně vybiku.

Schůzka 22. 11. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Kačer, Kakabus, Králík, Lerik, Mimoň, Timtim a Žužla. Nejprve jsme si zahráli Kakabusovu hru – oškubej ho. Poté jsme se vrhli na vánoční rukodělku – vyrábeli jsme svíčky z včelího vosku a klukům se moc povedly.

Schůzka 15. 11. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Kačer, Kakabus, Králík, Lerik, Mimoň, Timtim a Žužla. Na začátku schůzky jsme pokračovali v povídání o hrách. Poté jsme si zahráli kriminální hru identikit. Nakonec jsme si zahráli Žužlovu variantu vybiky s odrazem od zdi.

Schůzka 8. 11. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Kačer, Lerik, Mimoň, Timtim a Žužla. Na začátku schůzky jsme si povídali o hrách. Poté jsme si zahráli pantomimu a po ní jsme se vydali na zahradu, kde na kluky čekal další desetiboj – diamanty, který vyhráli. Nakonec Bambulák připravil běhací piškvorky, které kluky hodně bavili.

Schůzka 1. 11. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Kačer, Kakabus, Lerik, Timtim a Žužla. Na začátku schůzky jsme si řekli něco o hrách, jak se dělí a k čemu vlastně hra slouží. Poté jsme si zahráli hru spoustěč a Bambulák si připravil dvě hry – kruh síly a vybíjenou dotekem míčem.

Schůzka 18. 10. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Kačer, Kakabus, Lerik, Mimoň, Timtim a Žužla. Na začátku schůzky jsme opakovali topografické značky. Poté jsme si zahráli hru, kterou si v rámci přípravy na praktikanta pro ostatní připravil Kačer. Vysvětlil pravidla, vedl průběh hry a vyhodnotil. Následně jsme mu poskytly ke hře zpětnou vazbu a jeho hra se klukům líbila. Protože začalo pršet, přesunuili jsme se nakonec do tělocvičny, kde jsme si zahráli vybiku, kterou vyhrál Bambulák.

Schůzka 11. 10. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Kačer, Kakabus, Lerik, Mimoň, Timtim a Žužla. Na začátku schůzky jsme opakovali kulturní památky a poté jsme se učili jak poskytnout první pomoc u zlomenin.

Schůzka 4. 10. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Kačer, Kakabus, Lerik, Mimoň, Timtim a Žužla. Na začátku schůzky jsme dělali desetiboj – slova, ve kterém měly děti za úkol najít písmena na zahradě a složit z nich správná slova. Poté jsme opakovali turistické značky a nakonec jsme se učili jak poskytnout první pomoc u tepelných poranění.

Schůzka 27. 9. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Kačer, Kakabus, Králík, Lerik, Mimoň, Timtim a Žužla. Na začátku schůzky jsme opakovali dřeviny. Poté jsme pokračovali v první pomoci a řekli jsme si, jak postupovat při krvácení a kluci si vyzkoušeli tlakový obvaz. Nakonec jsme si zahráli vybíjenou, kterou vyhrál Bambulák.

Schůzka 20. 9. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Kačer, Kakabus, Králík, Lerik, Mimoň, Timtim a Žužla. Na začátku schůzky jsme si dali uzlařské závody, v nichž se nejlépe dařilo Kačerovi. Poté jsme si začali povídat o tom, co by měl praktikant umět a vrhli jsme se na opakování první pomoci – zopakovali jsme si důležitá telefonní čísla, řekli jsme si jaká hrozí dětem na akcích nejčastější poranění a poté jsme si ukázali jak se postarat o dítě v bezvědomí, jak zjistit zda dýchá, KPR a ukázali jsme si uložení pacienta do zotavovací polohy.

Schůzka 13. 9. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Kačer, Kakabus, Králík, Lerik, Mimoň, Timtim a Žužla. Nejprve jsme plnili oddílový desetiboj – lov vajíček nohama. Poté jsme pokračovali v opakování uzlů formou hry a nakonec si děti zahrály lasergame.

Schůzka 6. 9. 2022

První schůzky ve školním roce 2022/2023 se zúčastnili: Kakabus, Králík, Lerik, Mimoň, Timtim a Žužla. Schůzku jsme strávili na náplavce, kde jsme si nejprve formou hry zopakovali prvních šest uzlů. Poté jsme si zahráli hry atentát a buchar.