Menu Zavřeno

Žraloci a Káčátka 2021/2022

Základní informace o oddíle ve školním roce 2021/2022

Oddíl je zaměřený především na turistiku, cestování, zálesácké dovednosti, přírodu a hry.

Schůzky probíhají v úterý od 15:45 do 17 hodin

v klubovně na adrese Vltavská 751, Libčice

Cena: 800 Kč/pololetí

Minimální počet dětí 6, maximální počet dětí 10

Volná kapacita: naplněno!

Na oddíl dochází: Timtim, Štěpán, Žužlák, Lerik, Bambulák, Mimoň, Kačer, Kakabus, Králík, Buchta

Fotky ze schůzek oddílu Žraloci a Zlobivá káčátka naleznete zde

Oddílová fotokronika 2021/2022

Schůzka 7. 6. 2022

Dnešní poslední schůzky v tomto školním roce se zúčastnili: Bambulák, Kačer, Kakabus, Králík, Lerik, Mimoň a Žužla. Na začátku schůzky jsme udělali poslední desetiboj – lano. Poté jsme si zahráli ještě pár her a konec schůzky patřil vyhodnocení druhého pololeté. 100% docházku splnili Kačer a Lerik. V bodování se kluci umístili následovně: 10. Buchta, 9. Králík, 8. Timtim, 7. Štěpán, 6. Žužlák, 5. Kakabus, 4. Mimoň, 3. Kačer, 2. Lerik a 1. Bambulák.

Schůzka 24. 5. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Kačer, Kakabus, Králík, Lerik, Mimoň a Žužla. Na začátku schůzky jsme si zopakovali morseovku a turistické značky. Potí jsme si zahráli hru kloboučky a nakonec jsme se vyřádili při vybice.

Schůzka 17. 5. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Kačer, Kakabus, Králík, Lerik, Mimoň, Štěpán, Timtim a Žužla. Na začátku schůzky jsme připravovali den dětí. Poté jsme si dali opakování taháním otázek z klobouku a nakonec hru pelíšky.

Schůzka 10. 5. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Kačer, Kakabus, Králík, Lerik, Mimoň, Štěpán, Timtim a Žužla. Dnešní schůzku jsme zahájili 10ti bojem. Poté jsme se vydali na libčickou pláž, kde jsme si zahráli několik vodních her.

Schůzka 3. 5. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Kačer, Kakabus, Lerik, Mimoň, Štěpán a Žužla. Dnešní schůzku jsme strávili na Liběhradě, kde jsme si nejprve zopakovali morseovku a hrady. Poté jsme si zahráli hru Škatulata batulata.

Schůzka 26. 4. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Kačer, Kakabus, Lerik, Mimoň, Štěpán a Žužla. Dnešní schůzku jsme strávili na náplavce. Nejprve jsme si zahráli opakovací hru na morseovku a dřeviny. Poté jsme si zahráli hru ostrovy.

Schůzka 19. 4. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Kačer, Kakabus, Lerik, Mimoň, Timtim a Žužla. Dnešní schůzku jsme strávili na zahradě. Nejprve děti dělaly desetiboj – dráhu se lžící a pingpongovým míčkem. Poté jsme si zahráli hru na zopakování stromů – výsatba lesů – děti vysazovaly lesy a musely si brát správné stromy v lesní školce. Bránil jim v tom však zlověstný kůrovec. Vyhrála dvoji Bambulák – Kačer.

Schůzka 12. 4. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Kačer, Kakabus, Lerik, Mimoň, Timtim a Žužla. Dnešní schůzku jsme strávili na náplavce. Nejprve děti dostaly za úkol nasbírat a poznat 5 listů ze stromů, které jsme se učili. Nejvíce jich poznal Lerik. Poté jsme si zahráli několik her a házeli jsme do dálky.

Schůzka 5. 4. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Kačer, Kakabus, Lerik, Mimoň, Štěpán, Timtim a Žužla. Dnes jsme s dětmi vyráběli velikonoční ozdobu – vajíčko. Po rukodělce jsme si zahráli vybíjenou.

Schůzka 29. 3. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Kačer, Lerik, Mimoň, Štěpán, Timtim a Žužla. Dnes jsme strávili schůzku na oranžáku. Nejprve děti běhaly pro kousky skládaček kulturních památek, které měly složit a poznat. Poté je čekala opičí dráha poslepu a nakonec jsme si zahráli huntera.

Schůzka 22. 3. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Kačer, Králík, Lerik, Mimoň a Žužla. Dnes jsme strávili schůzku na náplavce, kde jsme si zahráli několik her – krále, hradby, vrahovo srdce a lasergame.

Schůzka 15. 3. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Buchta, Kačer, Kakabus, Lerik, Štěpán a Žužla. Dnes jsme si dali opakovací kvízovou opičí dráhu, na jejímž konci čekal na děti nějaký opakovací úkol či otázka. Konec schůzky jsme vyplnili vybíjenou.

Schůzka 8. 3. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Buchta, Kačer, Kakabus, Králík, Lerik, Mimoň, Štěpán a Timtim. Nejprve jsme si zopakovali morseovku. Poté jsme si pověděli něco o vývojových stádiích kognitivních funkcí. Dále se děti rozdělily na dva týmy a hráli jsme kreslící hru. Nakonec jsme dělali desetiboj, ve kterém získaly celkem 50 bodů.

Schůzka 1. 3. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Buchta, Kačer, Kakabus, Lerik, Mimoň, Timtim a Žužla. Nejprve jsme si udělali malý psychologický testík – muže s dalekohledem a děti se o sobě opět něco dozvěděly. Poté jsme si povídali o situaci na Ukrajině, diskutovali jsme o důvodech, děti sdělily své obavy, pokládaly otázky ohledně dění, nakonec jsme se domluvili, že chceme pomoci uprchlíkům a lidem na Ukrajině a zorganizujeme humanitární sbírku. Poté jsme šli na oranžák a zahráli jsme si huntera.

Schůzka 22. 2. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Buchta, Kačer, Kakabus, Králík, Lerik, Mimoň, Štěpán a Žužla. Nejprve jsme opakovali morseovku a turistické značky. Poté si děti dělaly test emoční inteligence. Po testu jsme se vrhli na desetiboj, ve kterém se dětem tentokrát moc nedařilo a naházely si pouze 2 body. Nakonec jsme stihli ještě chvíli vybiku, kterou vyhrál Buchta.

Schůzka 1. 2. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Buchta, Kačer, Kakabus, Králík, Lerik a Štěpán. Na dnešní schůzce jsme si nejprve udělali vyhodnocení 1. pololetí.

100% docházku splnil Timtim. Co do počtu bodů byl na třetím místě Mimoň, na druhém Kačer a bodování za 1. pololetí vyhrál Bambulák. Poté jsme opakovali – děti dostaly malý testík z psychologie. Po opakování jsme si povídali o emocích a děti ve skupinách rozpoznávaly emoce podle obrázků. Nakonec jsme si zahráli výbijenou.

Schůzka 25. 1. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Lerik, Mimoň a Timtim. Na dnešní schůzce jsme nejprve opakovali – děti dostaly za úkol nakreslit několik turistických a topografických značek. Poté se zkusily udělat IQ test a nakonec jsme si zahráli detektivní hru Mrtvý potápěč v lese.

Schůzka 18. 1. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Kačer, Kakabus, Mimoň, Štěpán a Timtim. Na dnešní schůzce jsme nejprve opakovali – děti dostaly příběh uzlů, kde musely přeložit část textu z morseovky a tajného písma a uvázat všechny uzly z příběhu. Poté jsme pokračovali v psychologii, řekli jsme si něco o inteligenci a děti si zkusily dát do pyramidy různé inteligence podle toho, jak si myslí, že je u nich zastoupená. Nakonec jsme si zahráli vybíjenou, kterou vyhrál Mimoň.

Schůzka 11. 1. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Belka, Kakabus, Králík, Lerik, Mimoň, Štěpán, Timtim, Vítek a Žužla. Na dnešní schůzce jsme nejprve opakovali – děti dostali hororový příběh Honzíkova cesta, do kterého musely doplňovat co znají a dopátrat se tak, kam Honzík cestoval. Poté jsme dělali desetiboj – foukací golf, kdy úkolem dětí bylo dostat přes 6 překážek pomocí foukání pingpongový míček do cíle. Nakonec jsme si zahráli vybiku, kterou vyhrál Bambulák.

Schůzka 4. 1. 2022

První schůzky v roce 2022 se zúčastnili: Bambulák, Belka, Buchta, Kačer, Králík, Lerik, Mimoň, Štěpán, Timtim a Žužla. Na dnešní schůzce jsme nejprve opakovali morseovku – děti měly ve trojicích rozluštit zprávu a splnit úkol – uvázat osmičku a dračák. Poté jsme pokračovali v psychologii – řekli jsme si jaký je rozdíl mezi introvertem a extravertem, rozdělili a charakterizovali jsme si temperamenty a nakonec si děti zkusily udělat test temperamentu.

Schůzka 21. 12. 2021

Poslední schůzky v roce 2021 se zúčastnili: Bambulák, Belka, Kačer, Králík, Lerik, Mimoň, Štěpán, Timtim a Žužla. Na dnešní schůzce jsme nejprve opakovali tajné písmo – děti měly ve trojicích rozluštit zprávu a splnit úkol. Poté jsme s dětmi vyráběli vánoční přáníčka určené osamělým seniorům. Dětem se moc povedla a snad udělají seniorům radost.

Schůzka 14. 12. 2021

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Belka, Buchta, Kačer, Kakabus, Králík, Lerik, Mimoň a Timtim. Na dnešní schůzce jsme nejprve opakovali tajné písmo – děti měly ve dvojicích rozluštit zprávu a plnit úkol. Poté jsme začali novou oblast – psychologii. Dnes si děti zkusily postavit Maslowovu pyramidu potřeb a vcelku dobře se trefily. Nakonec jsme si zahráli dvě hry v tělocvičně.

Schůzka 7. 12. 2021

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Belka, Kačer, Kakabus, Králík, Lerik, Mimoň, Štěpán a Timtim. Na dnešní schůzce jsme nejprve opakovali morseovu abecedu – děti měly ve dvojicích rozluštit zprávu a plnit úkol. Poté jsme se vrhli na prosincový desetiboj – Hide and seek – úkolem dětí bylo co nejrychleji najít 10 ukrytých kartiček. Zbytek schůzky jsme hráli vybiku.

Schůzka 30. 11. 2021

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Buchta, Kačer, Kakabus, Králík, Lerik, Mimoň, Štěpán, Timtim a Žužlák. Na dnešní schůzce jsme nejprve opakovali morseovu abecedu – opakování vyhrálo družstvo ve složení Bambulák, Kačer a Kakabus. Poté jsme se přesunuli do tělocvičny, kde jsme hráli shromažďovací bingo, které vyhrál Bambulák, na druhém místě byl Mimoň a Timtimem.

Schůzka 23. 11. 2021

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Belka, Kačer, Kakabus, Králík, Lerik, Mimoň, Štěpán, Timtim a Žužlák. Dnešní schůzka byla rukodělná – vyráběli jsme vánoční svíčky. Děti si nejprve vyzdobily skleničky, do kterých následně lily rozpuštěný svíčkový gel. Všem se svíčka vydařila a mají pěkný dárek.

Schůzka 16. 11. 2021

Dnešní schůzky se zúčastnili: Belka, Kačer, Kakabus, Králík, Lerik, Štěpán, Timtim a Žužlák. Lerik si nejprve dodělal obtisk chodidla. Poté jsme se vrhnuli na plnění dalšího desetiboje – Klimovky, ve které děti získaly 26 bodů. Následně jsme opakovali topografické značky, lépe se dařilo družstvu ve složení Belka, Kačer, Kakabus a Lerik. Nakonec jsme si zahráli vybíjenou.

Schůzka 9. 11. 2021

Dnešní schůzky se zúčastnili: Kačer, Kakabus, Mimoň, Štěpán, Timtim a Žužlák. Mimoň a Žužlák si nejprve dělali obtisky chodidel. Poté jsme se přesunuli na zahradu, kde děti plnily další desetiboj, číslovanou. Poté jsme formou hry opakovali turistické značky, lépe se dařilo trojici Kačer, Kakabus a Mimoň. Nakonec jsme si zahráli vybíjenou.

Schůzka 2. 11. 2021

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Belka, Buchta, Kačer, Kakabus, Králík, Štěpán a Timtim. Dnes jsme dělali obtisky chodidel. Poté jsme se přesunuli do tělocvičny, kde jsme opakovali v družstvech kulturně poznávací činnosti – vyhrálo družstvo ve složení Bambulák, Belka, Kakabus a Kačer. Nakonec jsme si zahráli vybíjenou.

Schůzka 19. 10. 2021

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Mimoň a Timtim. Dnes jsme dělali uzlařské závody – děti soutěžily ve vázání několika uzlů, první skončil Bambulák, druhý byl Mimoň a třetí Timtim. Druhou část schůzky jsme strávili na oranžáku, kde jsme si zahráli huntera.

Schůzka 12. 10. 2021

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Kačer, Kakabus, Mimoň a Timtim. Pokračovali jsme v opakování uzlů – dračího, osmičkového poutka, rybářského a uzlu přátelství. Poté jsme plnili první letošní desetiboj – floor is lava, který děti zvládly v přepočteném čase 24,8 s. Po desetiboji jsme si zahráli hru život a nakonec vybíjenou.

Schůzka 5. 10. 2021

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Belka, Buchta, Kačer, Kakabus, Králík, Lerik, Mimoň, Štěpán, Timtim a Žužlák. Pokračovali jsme v opakování uzlů – vůdcovského, lodního a zkracovačky. Udělali jsme si společné foto a šli jsme na náplavku, kde jsme si zahráli hru válečná kořist, kterou vyhrálo družstvo ve složení Kakabus, Králík, Lerik.

Schůzka 21. 9. 2021

První schůzky ve školním roce 2021/2022 se zúčastnili: Bambulák, Belka, Kačer, Lerik, Mimoň, Štěpán, Timtim a Žužlák. Nejprve jsme si zopakovali pravidla a pak jsme se pustili do opakování uzlů. Děti si zopakovali očko, liščí smyčku, osmičku, ambulanční uzel a zkracovačku.

Poté jsme šli na oranžák, kde jsme si zahráli huntera.