Menu Zavřeno

Žraloci a Káčátka 2021/2022

Základní informace o oddíle ve školním roce 2021/2022

Oddíl je zaměřený především na turistiku, cestování, zálesácké dovednosti, přírodu a hry.

Schůzky probíhají v úterý od 15:45 do 17 hodin

v klubovně na adrese Vltavská 751, Libčice

Cena: 800 Kč/pololetí

Minimální počet dětí 6, maximální počet dětí 12

Volná kapacita: 1/12

Přihláška ke stažení:

Na oddíl dochází: Timtim, Štěpán, Belka, Žužlák, Lerik, Bambulák, Mimoň, Kačer, Kakabus, Králík, Buchta

Fotky ze schůzek oddílu Žraloci a Zlobivá káčátka naleznete zde

Oddílová fotokronika 2021/2022

Schůzka 23. 11. 2021

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Belka, Kačer, Kakabus, Králík, Lerik, Mimoň, Štěpán, Timtim a Žužlák. Dnešní schůzka byla rukodělná – vyráběli jsme vánoční svíčky. Děti si nejprve vyzdobily skleničky, do kterých následně lily rozpuštěný svíčkový gel. Všem se svíčka vydařila a mají pěkný dárek.

Schůzka 16. 11. 2021

Dnešní schůzky se zúčastnili: Belka, Kačer, Kakabus, Králík, Lerik, Štěpán, Timtim a Žužlák. Lerik si nejprve dodělal obtisk chodidla. Poté jsme se vrhnuli na plnění dalšího desetiboje – Klimovky, ve které děti získaly 26 bodů. Následně jsme opakovali topografické značky, lépe se dařilo družstvu ve složení Belka, Kačer, Kakabus a Lerik. Nakonec jsme si zahráli vybíjenou.

Schůzka 9. 11. 2021

Dnešní schůzky se zúčastnili: Kačer, Kakabus, Mimoň, Štěpán, Timtim a Žužlák. Mimoň a Žužlák si nejprve dělali obtisky chodidel. Poté jsme se přesunuli na zahradu, kde děti plnily další desetiboj, číslovanou. Poté jsme formou hry opakovali turistické značky, lépe se dařilo trojici Kačer, Kakabus a Mimoň. Nakonec jsme si zahráli vybíjenou.

Schůzka 2. 11. 2021

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Belka, Buchta, Kačer, Kakabus, Králík, Štěpán a Timtim. Dnes jsme dělali obtisky chodidel. Poté jsme se přesunuli do tělocvičny, kde jsme opakovali v družstvech kulturně poznávací činnosti – vyhrálo družstvo ve složení Bambulák, Belka, Kakabus a Kačer. Nakonec jsme si zahráli vybíjenou.

Schůzka 19. 10. 2021

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Mimoň a Timtim. Dnes jsme dělali uzlařské závody – děti soutěžily ve vázání několika uzlů, první skončil Bambulák, druhý byl Mimoň a třetí Timtim. Druhou část schůzky jsme strávili na oranžáku, kde jsme si zahráli huntera.

Schůzka 12. 10. 2021

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Kačer, Kakabus, Mimoň a Timtim. Pokračovali jsme v opakování uzlů – dračího, osmičkového poutka, rybářského a uzlu přátelství. Poté jsme plnili první letošní desetiboj – floor is lava, který děti zvládly v přepočteném čase 24,8 s. Po desetiboji jsme si zahráli hru život a nakonec vybíjenou.

Schůzka 5. 10. 2021

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Belka, Buchta, Kačer, Kakabus, Králík, Lerik, Mimoň, Štěpán, Timtim a Žužlák. Pokračovali jsme v opakování uzlů – vůdcovského, lodního a zkracovačky. Udělali jsme si společné foto a šli jsme na náplavku, kde jsme si zahráli hru válečná kořist, kterou vyhrálo družstvo ve složení Kakabus, Králík, Lerik.

Schůzka 21. 9. 2021

První schůzky ve školním roce 2021/2022 se zúčastnili: Bambulák, Belka, Kačer, Lerik, Mimoň, Štěpán, Timtim a Žužlák. Nejprve jsme si zopakovali pravidla a pak jsme se pustili do opakování uzlů. Děti si zopakovali očko, liščí smyčku, osmičku, ambulanční uzel a zkracovačku.

Poté jsme šli na oranžák, kde jsme si zahráli huntera.