Menu Zavřeno

Žraloci 2019/2020

 Základní informace o oddíle ve školním  roce 2019/2020

Oddíl Žraloci je zaměřený především na turistiku, cestování, zálesácké dovednosti, přírodu a hry.

Na oddíl docházeli: Lerik, Limetka, Matěj, Mimoň, Oliraptor, Žužlák

Fotky ze schůzek Žraloků naleznete zde.

Oddílová fotokronika 2019/2020

Schůzka 10. 3. 2020   

Na dnešní schůzku Žraloků přišli: Lerik, Mimoň, Oliraptor a Žužlák. V úvodu schůzky jsme volili Bílé pero za únor, získal ho Žužlák, gratulujeme! Poté jsme pokračovali v povídání o savcích, tentokrát o mravenečníkovi a lenochodovi. Po povídání jsme se podívali na krátké video o těchto savcích. Po savcích jsme se přesunuli do tělocvičny, kde na děti čekal desetiboj – kotníkový překážkový běh. Cílem bylo co nejrychleji ve štafetě zdolat připravenou dráhu a držet se přitom rukama za kotníky. Žraloci to zvládli v přepočteném čase za 25,5 s. Posledních pár minut jsme si zahráli vybiku. 

Schůzka 25. 2. 2020   

Na dnešní schůzku Žraloků přišli: Limetka, Mimoň, Oliraptor a Žužlák. Dnes si pro děti připravil referátek Oliraptor, tentokrát o Klokanovi rudém. Po velmi pěkném referátu jsme si ještě pověděli pár zajímavostí o klokanech a pak jsme se podívali na video na téma klokani. Po výukové části se děti vyblbly při cirkulárce a vracečce v tělocvičně. 

Schůzka 18. 2. 2020   

Na dnešní schůzku Žraloků přišli: Mimoň, Oliraptor a Žužlák. Na schůzku se k nám připojil také Limetka. Dnes jsme pokračovali v povídání o savcích a to konkrétně o koale a ďáblovi. O koale si připravil referátek Mimoň a velmi se mu povedl. Po povídání jsme se podívali na video o těchto savcích. Poté jsme se přesunuli do tělocvičny, kde děti nejprve udělaly dva týmy, ve kterých zápolily ve štafetách. Posledních pár minut jsme si zahráli vracečku. 

Schůzka 11. 2. 2020   

Na dnešní schůzku Žraloků přišli: Mimoň a Oliraptor. Dnes jsme pokračovali v povídání o savcích a to konkrétně o ptakopyskovi, ježuře a paježuře. Děti prokázaly, že o ptakopyskovi ví docela dost věcí. Po povídání jsme se podívali na video o těchto savcích. Poté jsme se přesunuli do tělocvičny, kde jsme si zahráli spáče – hru v níž je jeden spáč, který musí odehnat komára, který se jej snaží bodnout. Posledních pár minut jsme si zahráli vracečku. 

Schůzka 4. 2. 2020   

Na dnešní schůzku Žraloků přišli: Lerik, Mimoň, Oliraptor a Žužlák. Úvod schůzky patřil volbě Bílého pera za leden. Nejvíce hlasů dostal Žužlák, gratulujeme! Poté jsme se vrhli na plnění únorového desetiboje nazvaného smyčka. Úkolem dětí bylo co nejrychleji protáhnout smyčku z jedné strany na druhou, přičemž děti byly spojeny za ruce. Žralokům se to podařilo v přepočteném čase za 11 s. Po desetiboji jsme začali velké téma na druhé pololetí – savce. Dnes jsme si charakterizovali tuto skupinu živočichů a od příště budou mít děti referátky na vybraná zvířata. Po povídání o savcích jsme se přesunuli do tělocvičny, kde jsme si zahráli vracečku a nakonec následovalo vyhodnocení prvního pololetí. 

100% docházku splnil Mimoň se Žužlákem.

Bodování za 1. pololetí:

1.místo – Mimoň 159 bodů

2. místo – Lerik 118 bodů

3. místo – Oliraptor 117 bodů

4. místo – Žužlák 115 bodů

5. místo – Matěj 34 bodů

Schůzka 28. 1. 2020   

Na dnešní schůzku Žraloků přišli: Matěj, Mimoň a Žužlák. Úvod schůzky patřil plnění úrovní. Matěj si splnil stromy z druhé úrovně, Mimoň a Žužlák se snažili splnit si Morseovku, ale to se jim tentokrát nepovedlo. Po úrovních na děti čekala zpráva v tajném písmu. Pořádně jim potrápila hlavičky a nejlépe se dařilo zprávu luštit Mimoňovi. Zbytek schůzky děti vybíjely energii při vybice. 

Schůzka 21. 1. 2020   

Na dnešní schůzku Žraloků přišli: Lerik, Mimoň, Oliraptor a Žužlák. Úvod schůzky patřil opakování stromů a tajného písma. Děti měly nejprve za úkol najít po klubovně osm obrázků stromů, napsat jak se jmenují a pak název stromu přepsat v tajném písmu. Nejlépe se v tomto úkolu dařilo Mimoňovi. Po tentokrát dlouhém opakování jsme si na chvilku zahráli vybiku. 

Schůzka 14. 1. 2020   

Na dnešní schůzku Žraloků přišli: Lerik, Mimoň, Oliraptor a Žužlák. Úvod schůzky patřil měření Lerika, který minule chyběl. Poté jsme opakovali ohniště – hranici, pagodu a pyramidu. Nejlépe se vedlo Lerikovi, který dokázal ohniště správně postavit i pojmenovat. Pak jsme se přesunuli do tělocvičny, kde jsme hráli nejprve chobotničky, poté myší ocásky a nakonec vybiku. 

Schůzka 7. 1. 2020   

Na první schůzku Žraloků v roce 2020 přišli: Mimoň, Oliraptor a Žužlák. Úvod schůzky patřil volbě Bílého pera za měsíc prosinec. Tentokrát dostal nejvíce hlasů Žužlák a získal tak do své sbírky třetí Bílé pero, čímž dosáhl na Řád Bílého pera, gratulujeme! Po volbách následovalo měření jak děti za rok vyrostly. Poté na děti čekal lednový desetiboj – socks – jedno z dětí mělo zavázané oči a mělo za úkol obléct správně správné ponožky ostatním i sobě na čas. Žraloci úkol zvládli v přepočteném čase za 50 s. Poté děti plnily úkol od prof. Prasečáka z minula – z tyčí a uzlovaček si nejprve sestavili loď, ve které následně musely zdolat trať s několika úkoly. Dětem se to podařilo a tak ve hře Angry Birds získaly loď. V nově zrekonstruované tělocvičně jsme si nakonec zahráli ještě vybiku.

Schůzka 3. 12. 2019   

Na dnešní poslední schůzku Žraloků v roce 2019 přišli: Lerik, Mimoň, Oliraptor a Žužlák. Úvod schůzky patřil volbě Bílého pera za měsíc listopad. Tentokrát dostal nejvíce hlasů Žužlák a získal tak své třetí Bílé pero, čímž zároveň získal Řád Bílého pera, gratulujeme! Poté na děti čekal prosincový desetiboj – drill. Úkolem dětí bylo co nejrychleji ve štafetě zdolat překážkovou dráhu. Žralokům se podařilo v přepočteném čase za 48 s. Po desetiboji následovalo opakování tajného písma. Děti měli po klubovně ukryté části zprávy, které si musely najít a následně rozluštit. Nejlépe se dařilo Lerikovi. Konec schůzky vyplnila hra Angry Birds. 

Schůzka 26. 11. 2019   

Na dnešní schůzku Žraloků přišli: Lerik, Mimoň, Oliraptor a Žužlák. Dnes se k nám přidal i Limetka. Úvod schůzky patřil opakování morseovky. Na děti čekala zpráva složená ze 4 slov, které si musely děti přeložit. Nejlépe se v morseovce dařilo Lerikovi. Poté jsme dokončovali plnění úkolů na získání Birds. Mimoňovi se dnes podařilo splnit si Vazouna, Olirpator si udělal jeden ze dvou zbývajících úkolů na Silvera. 

Schůzka 19. 11. 2019   

Na dnešní schůzku Žraloků přišli: Lerik, Matěj, Mimoň, Oliraptor a Žužlák. Dnešní schůzka byla celá o Angry Birds. Minule se dětem povedlo splnit úkol profesora Prasečáka a odemkly si možnost mít více Birdů. Dnes si plnily zkoušky na nové Birdy. Matějovi se podařilo splnit si Matildu, Lerikovi se podařilo splnit si Bubblese a Žužlákovi se povedlo splnit si Stellu. 

Schůzka 12. 11. 2019

Na dnešní schůzku Žraloků přišli: Lerik, Matěj, Mimoň, Oliraptor a Žužlák. Na začátku schůzky jsme volili Bílé pero za měsíc říjen, které získal Lerik, gratulujeme! Poté jsme se vrhli na desetiboj – bezrukou štafetu. Klukům se podařilo úkol splnit v přepočteném čase za 8s. Po desetiboji následovalo opakování topografických značek, které byly umístěny různě po klubovně. Nejvíce značek poznal Mimoň. Nakonec děti plnily úkol od profesora Prasečáka – udělat soupis min. 15 ptáků, kteří žijí v ČR, děti úkol zvládly a otevřely si tak cestu k tomu mít ve hře více Angry Birds. 

Schůzka 22. 10. 2019

Na dnešní schůzku Žraloků přišli: Lerik, Mimoň, Oliraptor a Žužlák. Na začátku schůzky jsme opakovali kulturně poznávací činnost (hrady, zámky, skály). Nejvíce hradů si pamatovali Mimoň s Oliraptorem. Poté jsme vybili trochu energii vybikou a přesunuli jsme se do klubovny, kde jsme hráli Angry Birds. 

Schůzka 15. 10. 2019

Na dnešní schůzku Žraloků přišli: Lerik, Matěj, Mimoň, Oliraptor a Žužlák. Na začátku schůzky jsme opakovali turistické značky. Nejvíce značek si pamatovali Lerik se Žužlákem. Poté jsme hráli několik her zaměřených na obratnost a motoriku dětí – bezrukou štafetu, při které měly za úkol dopravit štafetou míček, aniž by se ho dotkli rukou; monstrum, u kterého měly vytvořit ze svých těl jedno monstrum, které se mohlo země dotýkat pouze vybraným počtem rukou a nohou a mělo se dostat z bodu A do bodu B, či stonožku, kde se měly děti poskládat do stonožky a opět se dostat z bodu A do bodu B. Nakonec děti vybily energii vybikou. 

Schůzka 8. 10. 2019

Na dnešní schůzku Žraloků přišli: Mimoň, Lerik, Oliraptor a Žužlák. Na začátku schůzky jsme pokračovali v opakování uzlů – dnes jsme si zopakovali škoťák, osmičkové poutko a lodní uzel. Nejlépe dnes šlo uzlování Žužlákovi a Lerikovi. 

Po uzlování jsem se přesunuli do tělocvičny, kde kluci plnili říjnový desetiboj – tunel. Jejich úkolem bylo co nejrychleji prolézt postupně tunelem, který sami tvořili. Žraloci to zvládli v přepočteném čase za 5 s. Konec dnešní schůzky patřil hrám v tělocvičně. 

Schůzka 1. 10. 2019

Na dnešní schůzku Žraloků přišli: Matěj, Mimoň, Lerik, Oliraptor a Žužlák. Na začátku schůzky jsme pokračovali v opakování uzlů – dnes jsme si zopakovali dračák, vůdcák, zkracovačku a přátelák. Poté jsme volili Bílé pero – za měsíc září jej získal Mimoň, gratulujeme. Matěj získal první úroveň – Myš, gratulujeme. Matěj si také dodělal obtisk nohy. Dnes na děti také čekal první oddílový desetiboj – tenisáky. Úkolem dětí bylo co nejrychleji dopravit 20 tenisáků vytyčenou drahou na pálce. 

Schůzka 24. 9. 2019

Na dnešní schůzku Žraloků přišli: Mimoň, Lerik, Oliraptor a Žužlák. Na začátku schůzky děti projevily svou kreativitu a jako každý rok jsme vytvářeli obtisky nohou. Poté jsme pokračovali v opakování uzlů – dnes jsme opakovali kouzelnický uzel, liščí uzel a dračák. Na konci schůzky jsme se vyřádili v tělocvičně.

Schůzka 17. 9. 2019

Na první schůzku Žraloků v tomto školním roce přišli: Matěj, Mimoň, Lerik, Oliraptor a Žužlák. Po úvodním školení a připomenutí pravidel chování na oddíle jsme vrhli na opakování uzlů. Bylo znát, že během prázdnin děti uzly neopakovaly, ale po chvíli se všem povedlo zadaný uzel uvázat. Konec schůzky jsme strávili v tělocvičně, kde jsme si zahráli vybiku.