Menu Zavřeno

Žraloci 2018/2019

   Základní informace o oddíle ve školním  roce 2018/2109

Oddíl Žraloci je zaměřený především na turistiku, cestování, zálesácké dovednosti, přírodu a hry.

Na oddíl docházeli: Lerik, Mimoň, Oliraptor, Pila, Žužlák

Fotky ze schůzek Žraloků naleznete zde.

Přihláška

Oddílová kronika 2018/2019

Schůzka 24. 6. 2019

Na dnešní poslední schůzku ve školním roce 2018/2019 dorazil Lerik, Mimoň, Oliraptor, Pila a Žužlák. Nejprve děti vyplňovaly dotazníčky ohledně uplynulého roku, kde se mohly vyjádřit k tomu, co se jim líbilo, nelíbilo, kam by chtěly jet příští rok na výpravu, či na jaký typ tábora by chtěly příští rok jet. Poté jsme udělali vyhodnocení bodování za druhé pololetí. Nejprve se hodnotila 100%, kterou měl Lerik a Mimoň. Dále následovalo vyhlášení bodování:

  1. Lerik             116 bodů
  2. Mimoň         106 bodů
  3. Oliraptor        99 bodů
  4. Žužlák            90 bodů
  5. Pila                 89 bodů

Poté kluci nejprve plavali, pak měli čtyři skoky – bombu, panáka, šipku a volný skok. Po skákání jsme hráli na babu a konec schůzky patřil vybíjené.

Těšíme se na další školní rok a v září na viděnou na oddíle Žraloků.

Schůzka 3. 6. 2019

Na dnešní schůzku dorazil Lerik, Mimoň, Oliraptor, Pila a Žužlák. Nejprve děti volily Bílé pero za měsíc květen, tentokrát vyhrál Mimoň. Poté jsme plnili další desetiboj – hod, v němž měly děti za úkol trefit se co nejvíce krát na cíl. V tomto desetiboji se Žralokům moc nedařilo a z oddílů dosáhli nejméně bodů. Po desetiboji v tělocvičně jsme se vypravili na náplavku, kde jsem si nejprve splnili poslední desetiboj v tomto školním roce – pálku a míček. Úkolem v tomto desetiboji byl štafetový běh s pálkou, na níž měly děti míček. Po desetiboji následovala hra o poklad v truhle, kdy děti musely postupně plnit válec v němž byl klíč od truhly. Tuto hru vyhrál tým ve složení Lerik, Oliraptor a Pila. Poté následovaly štafetové závody v různých disciplínách, závody byly velmi vyrovnané a soutěž skončila remízou.

Schůzka 20. 5. 2019

Na dnešní schůzku dorazil Lerik, Mimoň, Pila a Žužlák. Nejprve děti plnily další desetiboj – střelbu z NERFky. Úkolem bylo sestřelit co nejvíce kelímků postavených v pyramidě. žralokům se podařilo sestřelit 3 kelímky, což v přepočtu dělá 0,8 bodů a na výhru v tomot desetiboji to nestačí. Po desetiboji jsme si zahráli vracečku a pak se přesunuli do klubovny, kde jsme si zahráli Angry Birds. Konec schůzky jsme strávili v tělocvičně, kde jsme si nejprve zahráli dodgeball a poté cirkulárku.

Schůzka 13. 5. 2019

Na dnešní schůzku dorazil Lerik, Mimoň, Oliraptor, Pila a Žužlák. Dnešní schůzku jsme téměř celou strávili v tělocvičně. Nejprve děti plnily další desetiboj – piškoty. Měly za úkol během deseti minut sníst co nejvíce piškot, cesta k nim však nebyla vůbec jednoduchá. Nakonec se žralokům podařilo zdola šest kousků a tento desetiboj vyhráli, gratulujeme! Po desetiboji jsme si zahráli hru Král a šašek a nakonec vybiku. Poté jsme se přesunuli do klubovny, kde jsme sečetli body a vyplatili stříbrňáky.

Schůzka 6. 5. 2019

Na dnešní schůzku dorazil Lerik, Mimoň, Oliraptor, Pila a Žužlák. Úvod schůzky patřil, jako vždy na první schůzce v měsíci, volbě bílého pera. Dnes ho získal Lerik, gratulujeme! Dále jsme se věnovali úrovním, konkrétně zkoušce z dračí smyčky a zkracovačky. Ty se podařilo uvázat Žužlákovi a Mimoňovi. Poté jsme se vydali na náplavku, kde nás čekal další desetiboj – přenášení vody pomocí houby. Žralokům se podařilo během 10 minut takto přenést 1650 ml, tento krásný výsledek však bohužel na vítězství v tomto desetiboji nestačil.

Schůzka 29. 4. 2019

Na dnešní schůzku dorazil Lerik, Mimoň, Oliraptor, Pila a Žužlák. Úvod schůzky patřil úrovním, konkrétně testu ze znalosti hub. Testík splnili Mimoň, Oliraptor i Žužlák. Mimoň a Oliraptor tím splnili poslední úkol ze šesté úrovně a stali se šakali, gratulujeme! Poté jsme opakovali uzly, kde nejvíce bodů získal Žužlák. Dále na děti čekal další desetiboj – skládačka. Úkolem dětí bylo nejprve nalézt 6 dílků skládačky ukrytých v prostorech klubovny a následně sestavit co nejrychleji obrázek. Žraloci to zvládli v přepočteném čase 1655 s.

Schůzka 15. 4. 2019

Na dnešní schůzku dorazil Lerik, Mimoň, Oliraptor, Pila a Žužlák. Úvod schůzky patřil úrovním, konkrétně testu ze znalosti hub. Testík splnili Lerik a Pila, čímž Pila splnil poslední úkol ze šesté úrovně a stal se dnes Šakalem. Poté jsme se vrhli na Angry Birds, po poražení jednoho nepřítele se Angry Birds dostali ke zlatému prasátku, které pro ně mělo připraveno úkol, který se však dětem nepodařilo splnit a tak nedosáhly na odměnu v podobě zlaťáku. Zbytek schůzky jsme strávili v tělocvičně a zahráli jsme si vybiku.

Schůzka 8. 4. 2019

Na dnešní schůzku dorazil Lerik, Mimoň, Oliraptor a Žužlák. Úvod schůzky patřil desetiboji s názvem praskni balónek. Cílem bylo co nejrychleji prasknout pouze nohou balónky. Klukům se to podařilo v přepočteném čase 3,1 s. Po desetiboji jsme dokončili první pomoc – ukázali jsme si pár obvazových technik. A protože bylo krásně, zbytek schůzky jsme strávili venku na náplavce, kde jsme si dali štafetové závody a vybiku.

Schůzka 1. 4. 2019

Na dnešní schůzku dorazil Lerik, Mimoň, Oliraptor, Pila i Žužlák. Úvod schůzky patřil jako vždy na začátku měsíce volbě Bílého pera, které tentokrát získal Mimoň, gratulujeme! Po volbách následovalo rozdávání bobříků plavání a řádů vodomilství těm, kteří si jej splnili na sobotním výletě, tedy Mimoňovi a Oliraptorovi. Poté jsme se podívali jak kdo na tom je s úrovněmi, spočítali bobříky a zkusili jsme si splnit bobříka síly, nicméně tentokrát se nikomu nepovedl. Poté následoval desetiboj – balónky – úkolem bylo co nejdéle udržet balónky ve vzduchu pinkáním, kluci dosáhli nakonec času 108 s a tento desetiboj vyhráli. Pak jsme se přesunuli do tělocvičny, kde si Mimoň splnil úkol do páté úrovně – hru na schůzku. Mimoňova hra se jmenovala Kočka a myši a dětem se moc líbila. Tím si Mimoň splnil poslední úkol z páté úrovně a pokořil ji a stal se Vlkem, gratulujeme.

Schůzka 18. 3. 2019

Na dnešní schůzku dorazil Lerik, Mimoň, Oliraptor, Pila, Žužlák a nový zájemce o Žraloky – Tomato. Úvod schůzky patřil krvácení, nejprve jsem si pověděli něco o krvácení a o obvazech a pak se děti učily tlakový obvaz. Po první pomoci jsme se vrhli na desetiboj – špagetu. Kluci dokázali během pěti minut spojit 22 špaget, bude to stačit na vítězství? Po desetiboji jsme hráli Angry Birds.

Schůzka 11. 3. 2019

Na dnešní schůzku dorazil Lerik, Mimoň, Oliraptor a Pila. Úvod schůzky patřil opakování resuscitace. Kluci si pamatovali spoustu věcí, což je skvělé. Následně se naučili používat AED – defibrilátor. Všichni si vyzkoušeli, jak se tento velmi dobrý pomocní používá. Poté jsme se vydali do tělocvičny, kde jsme si nejprve zahráli Pilovu hru do páté úrovně – liška a slepice. Tímto si Pila splnil poslední úkol z Vlka a dosáhl dnes páté úrovně, gratulujeme!  Konec schůzky patřil vybice.

Schůzka 4. 3. 2019

Na dnešní schůzku dorazil Lerik, Mimoň, Oliraptor, Pila a Žužlák. Úvod schůzky patřil volbě bílého pera, tentokrát bílé pero získal Žužlák, gratulujeme! Následovalo opakování první pomoci z minula – vyšetření postiženého v bezvědomí. Poté jsme se vrhli na kardio-pulomálně-cerebrální resuscitaci. Kluci si vyzkoušeli resuscitaci na figurínách miminka, dítěte a dospělého a uznali, že to není žádná sranda, ale že to je opravdu fyzicky náročné. Po této náročné aktivitě jsme dělali 10ti boj – úkolem bylo ve štafetě co nejrychleji sníst každý půl koblihy. Kluci to zvládli za 5 min.

Schůzka 18. 2. 2019

Na dnešní schůzku dorazil Lerik, Mimoň, Oliraptor, Pila a Žužlák. Úvod schůzky patřil opakování čísel na hasiče, záchranku, policii atd. Nejvíc čísel si pamatoval Lerik. Poté jsme pokračovali v učení první pomoci. Dnes jsme se naučili, jak vyšetřit postiženého v bezvědomí, jak zjistit, jestli dýchá, jak zjistit zda má tep a dále jsme se naučili postiženého dát do zotavovací polohy. Nakonec jsme si zahráli Angry Birds a více se posunuli k dalšímu zlatému prasátku.

Schůzka 4. 2. 2019

Na dnešní schůzku dorazil Lerik, Mimoň, Oliraptor a Pila. Úvod schůzky patřil volbě Bílého pera. Za měsíc leden děti zvolily Žužláka, gratulujeme. Následovalo opakování tajného písma. Nejvíce bodů za tajné písmo získali Lerik a Mimoň. Poté jsme začali nové téma a to první pomoc. Dnes jsme si povídali o tom, jak si zavolat pomoc, když ji potřebujeme. Řekli jsme si důležitá telefonní čísla, řekli si, co všechno je důležité říct, když volám o pomoc a vyzkoušeli jsme si nasimulovat telefonát na záchrannou službu. Dále jsme si řekli, co dělat, když nevíme, kde jsme a jak dát znamení záchrannému vrtulníku. Zbytek schůzky patřil Angry Birds.

Schůzka 28. 1. 2019

Na dnešní schůzku dorazil Mimoň, Oliraptor, Pila a Žužlák. Úvod schůzky patřil opakování tajného písma. Nejvíce bodů za tajné písmo získal opět Mimoň. Poté jsme se vydali do tělocvičny, kde jsme si zahráli několik her. Děti nejvíce bavila licitace času, při které měly za úkol v čase, který si dva týmy mezi sebou licitovaly dopravit na své území srdce stanoveným způsobem. Konec schůzky patřil vyhodnocení bodování a docházky za první pololetí. 100% docházku za první pololetí 2018/2019 měl Mimoň.

Bodování za první pololetí:

1.místo Mimoň 107 bodů

2.místo Oliraptor 87 bodů

3.místo Pila 85 bodů

4.místo Žužlák 77 bodů

5.místo Lerik 67 bodů

Schůzka 21. 1. 2019

Na dnešní schůzku dorazil Lerik, Mimoň, Oliraptor, Pila a Žužlák. Úvod schůzky patřil opakování tajného písma. Nejvíce bodů za tajné písmo získal Mimoň. Poté jsme se vrhli na výrobu oddílových triček. Ta nám zabrala téměř celou schůzku 🙂 Ale všem se moc povedla.

Schůzka 14. 1. 2019

Na dnešní schůzku dorazil Lerik, Mimoň, Pila a Žužlák. Úvod schůzky patřil opakování tajného písma. Nejvíce bodů za tajné písmo získal Mimoň. Následně jsme si zahráli Angry Birds. Poté jsme se přesunuli do herny, kde jsme si zahráli netradiční vybíjenou na 5 životů.

Schůzka 7. 1. 2019

Na dnešní schůzku dorazil Lerik, Mimoň, Oliraptor, Pila a Žužlák. Začal nám nový rok a nový měsíc a tak jsme volili bílé pero – nejvíce hlasů tentokrát dostal Žužlák, gratulujeme! A protože se nám rok s rokem sešel následovalo měření na naši stěnu kolik měřím – nejvyšší ze Žraloků je Lerik 🙂 Po měření jsme opakovali písmenka tajného písma, která jsme se již naučili. Následně jsme se naučili poslední nová písmenka X, Y, Z. Po učení následovalo hraní Angry Birds. Kluci si jednak vylepšovali své ptáčky štíty a zbraněmi, druhak porazili prasátka, která na ně na ostrově čekala.

Schůzka 17. 12. 2018

Na dnešní schůzku dorazil Lerik, Mimoň, Oliraptor a Žužlák. Na začátku schůzky jsme opakovali písmenka tajného písma, která jsme se již naučili. Následně jsme se naučili nová písmenka U, V, W. Po učení následovalo hraní Angry Birds. Kluci si jednak vylepšovali své ptáčky štíty a zbraněmi, druhak porazili prasátka, na něž ještě před časem neměli dostatečnou sílu. Poprvé také narazili na zlaté prasátko, od kterého dostali úkol – každý musel uvázat osmičku a ambulanční uzel. Po Angry Birds jsme hráli hru červená a černá. Tuto hru vyhrála dvojice Lerik-Žužlák.

Schůzka 10. 12. 2018

Na dnešní schůzku dorazil Lerik, Mimoň, Oliraptor, Pila a Žužlák. Na začátku schůzky jsme opakovali písmenka tajného písma, která jsme se již naučili. Následně jsme se naučili nová písmenka S, T. Po učení následovalo hraní Angry Birds. Kluci si jednak vylepšovali své ptáčky štíty a zbraněmi, druhak porazili prasátka, na něž ještě před časem neměli dostatečnou sílu. Po Angry Birds jsme hráli Adamsovu rodinu, zatím se nikdo z dětí do rodiny neprobojoval, tak snad příště 🙂

Schůzka 3. 12. 2018

Na dnešní schůzku dorazil Mimoň, Oliraptor a Pila. Na začátku schůzky děti volily Bílé pero – nejvíce hlasů dostal Mimoň, gratulujeme! Poté jsme opakovali písmenka tajného písma, která jsme se již naučili. Následně jsme se naučili nová písmenka P, Q, R. Po učení následovalo hraní Angry Birds. Tentokrát na děti čekal první prof. Prasečák, od kterého dostaly děti úkol – utvořit sochu, která bude mít na zemi 3 nohy a 4 ruce. S tím si kluci bravurně poradili. Nakonec ještě proběhla letecká bitva vlaštovek, kdy kluci měli za úkol si nejprve vyrobit dvě vlaštovky, které se utkaly se soupeři v letu na dálku. Nejdál doletěla vlaštovka Mimoně, na druhém místě skončila vlaštovka Oliraptora a na krásném třetím místě vlaštovka Pily.

Schůzka 26. 11. 2018

Na dnešní schůzku dorazil Lerik, Mimoň, Oliraptor, Pila a Žužlák. Na začátku schůzky jsme dětem představili plánovanou sbírku pro útulek Lesan v Kralupech. Poté jsme si zopakovali písmenka tajného písma, která jsme se již naučili. Následně jsme se naučili nová písmenka M, N, O. Po učení následovalo hraní Angry Birds. Dnes byli kluci při síle a poráželi jednoho protivníka za druhým. Zabrali jsme se do toho tak, že jsme nic jiného už ani nestihli 🙂

Schůzka 19. 11. 2018

Na dnešní schůzku dorazil Mimoň, Oliraptor, Pila a Žužlák. Na začátku schůzky jsme si zopakovali písmenka tajného písma, která jsme se již naučili. Následně jsme se naučili nová písmenka J, K, L. Po učení následovalo hraní Angry Birds. Dnes kluci narazili na těžkého soupeře, který je všechny vyřadil ze hry a tak budou mít možnost se s ním utkat až za týden.

Konec schůzky patřil tradičně hře, tentokrát se hrála pantomima, kdy děti předváděly různé věci podle toho, co měly na kartičce na obrázku. V pantomimě se nejvíce dařilo Žužlákovi.

Schůzka 12. 11. 2018

Na dnešní schůzku dorazil Lerik, Mimoň, Oliraptor, Pila a Žužlák. Na začátku schůzky jsme si zopakovali písmenka tajného písma, která jsme se již naučili. Následně jsme se naučili nová písmenka G, H, I. Po učení následovalo hraní Angry Birds. Protože už mají ptáčka všichni, šlo to jako po másle. Kluci poráželi jedno prasátko za druhým.

Nakonec jsme se vypravili do tělocvičny, kde si děti zahrály hru na policajta a zločince – úkolem slepého policajta bylo chytit zločince, všichni se při tom mohli pohybovat pouze kolem stolu, kterého se nesměli pustit.

Schůzka 5. 11. 2018

Na dnešní schůzku dorazil Lerik, Mimoň, Oliraptor, Pila a Žužlák. Protože nám začal nový měsíc – listopad – volili jsme Bílé pero, tentokrát dostal nejvíce hlasů Žužlák, gratulujeme! Po napínavé volbě jsme si zopakovali písmenka tajné abecedy, která jsme se již naučili a pokračovali jsme učením se dalších tří – D, E a F. Protože dnes přišli všichni, tak jsme si udělali společné foto.

Potom jsme hráli Angry Birds, jedno prasátko se dětem podařilo vyřadit ze hry, ale na další dvě již neměly síly. Nakonec si Pila dodělal poslední chybějící zkoušku na Bombu – podařilo se mu dvakrát zvítězit v přetlačované.

Schůzka 22. 10. 2018

Na dnešní schůzku dorazil Lerik, Mimoň, Oliraptor a Pila. V úvodu schůzky jsme se s dětmi začali učit tajné písmo – první tři písmenka A, B a C. Poté si kluci dodělávali zkoušky na své birdy. Lerik si pak dodělal obtisk nohy.

Na závěr schůzky jsme šli na náplavku, kde si Lerik dodělal poslední úkol svého Chucka. Zároveň kluci soutěžili v běhu na 50 m. Nejrychleji běželi Lerik a Oliraptor.

Schůzka 15. 10. 2018

Na dnešní schůzku dorazil Mimoň, Oliraptor, Pila i Žužlák a přidal se k nám Lerik. Na začátku schůzky si kluci plnili zkoušky Birds – Oliraptor se opět pokoušel nakreslit nohou Reda, stejně jako Lerik, který se pokouší získat Chucka. Pro Lerika to byl úspěšný den, neboť si splnil i zkoušky fyzičky a morseovku.

Poté jsme se vydali do herny, kde jsme si nejprve opakovali, jakým způsobem se orientuje mapa. Pila se opět pokoušel zdolat soupeře v přetlačované. Tentokrát uspěl jednou. Nakonec kluci vyzvali i Chňapku a Koalu, ale ani pět jich s Koalou ani nehnulo 🙂

Schůzka 8. 10. 2018

Na dnešní schůzku dorazil Mimoň, Oliraptor, Pila i Žužlák. Na začátku schůzky si kluci plnili zkoušky Birds – Oliraptor kreslil nohou Reda, splnil si úkoly fyzičky. Ostatní se prali s morseovkou. Nakonec si dnes vysloužili Birda Žužlák – Blue a Mimoň – Terrence. Pak jsme opakovali kulturně-poznávací činnost, kde se tentokrát klukům moc nedařilo :-).

Nakonec jsme se vydali k mapě a zahájili hru Angry Birds poražením prvního nepřátelského prasátka.

Schůzka 1. 10. 2018

Na dnešní schůzku dorazil Mimoň, Oliraptor, Pila i Žužlák. Na začátku schůzky jsme volili Bílé pero za měsíc září 2018 – Bílé pero získal Žužlákgratulujeme!

Po volbě Bílého pera kluci vyplňovali dotazník ohledně oddílové činnosti, výprav a táborů. Opakovali jsme turistické značky, nejvíce bodů za opakování získal Mimoň. Jako každý rok, i letos si kluci udělali obtisky nohou.

Potom jsme se přesunuli do herny, kde si Pila zkusil splnit další zkoušku Bomby – přetlačovanou, dnes ale bohužel neuspěl. Mimoň si také plnil další zkoušku Terrence – páku, dokázal v páce dvakrát vyhrát, čímž si tento úkol splnil.

 Schůzka 24. 9. 2018

Na dnešní schůzku dorazil Mimoň, Pila a Žužlák. Na začátku schůzky si kluci plnili první úkol svých Birdů – nakreslit a vybarvit toho svého nohou. Ze začátku jim to moc nešlo, ale nakonec se to všem podařilo. Do kreslení nohou se zapojila i Markéta 🙂

Pak si kluci udělali úkoly fyzičky – dřepy a kliky. Žužlák si věřil, tak požádal o plnění úkolu No hands socks challenge (měl za úkol jako první si bez pomoci rukou sundat ponožky), což se mu skutečně podařilo. Tím Žužlákovi chybí ke splnění zkoušek na Blua pouze morseovka. Konec schůzky jsme strávili venku, kde jsme opakovali stromy – kluci měli za úkol nasbírat a správně pojmenovat co nejvíc listů stromů nebo keřů, které jsme se učili. Nejvíc stromů dokázal poznat Pila.

 Schůzka 17. 9. 2018

Na dnešní první schůzku oddílu Žraloci ve školním roce 2018/2019 dorazil Mimoň, Oliraptor, Pila i Žužlák. Na začátku schůzky jsme provedli opakování pravidel chování a proškolení dětí v oblasti BOZP. Následovalo opakování uzlů, které jsme se již naučili. Jako nejlepší uzlař se dnes ukázal Pila, který získal za uzlování nejvíce bodů.

Na konci schůzky jsme dětem vysvětlili pravidla nové celoroční hry – Angry Birds. Děti si následně vybraly Angry Birda, za kterého chtějí hrát:

Mimoň – Terrence; Oliraptor – Red; Pila – Bomba a Žužlák – Blue.