Menu Zavřeno

Zimní virtuální hry

Do roku 2021 jsme vstoupili v karanténě a tak jsme pro děti i jejich rodiče připravili další výzvu. Tentokrát v podobě zimních virtuálních her. Určitě si vybere každý, jak ten kdo miluje vyloženě zimní sporty, tak ten kdo jim úplně neholduje, ale i ten, kdo se rád otužuje. Některé disciplíny předpokládají, že budou otevřená sportoviště. Pevně věříme, že během celé doby konání zimních her se otevřou alespoň na pár dní.

Důležité je něco pro sebe udělat, nesedět jen doma a hrát si s mobilem, či počítačem, všestranně se pohybovat a užívat si radost z dosažených cílů a splněných výzev. Některé disciplíny mají stanoveno minimum pro zdolání, samozřejmě, že čím více dáš, tím lépe.

Jaké jsou disciplíny?

Disciplín je celkem 10. Každý se může zapojit do jakékoliv disciplíny. Ti, co splní minimálně 5 disciplín, dostanou překvapení. Ten, kdo jich splní minimálně 9, dostane navíc speciální ocenění. Ocenění za zimní virtuální hry budou udílena po jejich skončení v březnu.

Běh – protože máme mezi sebou již zkušené běžce, je tentokrát laťka postavena na 7+ km – tuto disciplínu je nutné absolvovat v jeden den bez přerušení (samozřejmě lze prokládat odpočinkovou chůzí), důkaz opět klasicky v podobě screenshotu z aplikace

Chůze – poměrně nenáročná disciplína, stačí v jeden den ujít minimálně 10 km s převýšením minimálně 200 m, i zde je vyžadován důkaz v podobě screenshotu z aplikace

Sjezdové lyžování – během celého období, kdy hry probíhají sjet minimálně 20x sjezdovku (je jedno jakou obtížnost) na lyžích, není tedy nutné ji sjet 20x v jeden den. Zde nám jako důkaz postačí potvrzení od rodiče, že jsi sjezdovku minimálně 20x zdolal/a.

Klasické lyžování – na běžkách je krásně, pokud na ně vyrazíš, nezapomeň si změřit ujetou vzdálenost, ke zdolání této disciplíny je nutné ujet na běžkách min. 5 km v jeden den. U této disciplíny je vyžadován důkaz v podobě screenshotu z aplikace, která ti to změří.

Skialpinismus – pro toho, kdo má rád skialpy je toto ideální disciplína. Opět je potřeba na skialpech ujet alespoň 5 km v jeden den. I zde je vyžadován důkaz v podobě screenshotu z aplikace, která ti to změří.

Snowboarding – kdo rád jezdí na prkně, uvítá tuto disciplínu. Zde jsou podmínky stejné jako u sjezdového lyžování, tedy sjet sjezdovku na prkně minimálně 20x, stačí potvrzení od rodiče, že jsi to dal (pády nevadí :-))

Skating – bruslení je oblíbená disciplína nejen v zimě. Skating lze splnit dvěma způsoby – buď na in-linech nebo na zimních bruslích. V obou případech je nutné si vzdálenost opět změřit nějakou apkou a poslat screenshot výsledku, aby si měl/a splněno, musíš ujet v jeden den min. 2,5 km

Snowman – na tuto disciplínu je nutný sníh. Tvým úkolem je postavit sněhuláka vyššího než jsi ty sám/a. Jako důkaz je nutné zaslat foto s tvým sněhulákem a potvrzení rodiče, že jsi ho stavěl/a sám/sama.

Plavání – tato disciplína předpokládá, že budou otevřené bazény. Jakýmkoliv stylem je potřeba uplavat min 250 m (tj. 10x bazén v Kralupech). Po každém bazénu je možno dát si pauzu, ale je nutné uplavat to najednou. Styly je možné střídat. Jako důkaz stačí, když rodič napíše, že jsi disciplínu splnil/a s počtem uplavaných metrů.

Hardy man/hardy woman – otužovací disciplína, při které je ale potřeba splnit dva úkoly: kdo se s námi pravidelně doma otužuje již jistě dosáhl úrovně, že si může troufnout do vody v přírodě (je jedno zda do řeky, rybníka, jezera, písáku nebo nevypuštěného nevyhřívaného bazénu na zahradě). Kdo si zvolí tuto disciplínu, musí vydržet ve vodě alespoň 1 minutu (nenamáčej si hlavu). Jako důkaz splnění této disciplíny poslouží foto jak jsi ve vodě. Druhý úkol je udělat andělíčka ve sněhu jen v trenkách/plavkách/kraťasích. Pro splnění je potřeba najít si zasněžené místo, kde je sněhu alespoň pár centimetrů, lehnout si na záda a 10x zamávat rukama a nohama. Jako důkaz splnění této disciplíny poslouží foto jak děláš andělíčka ve sněhu.

Kdy hry probíhají?

Zimní hry budou oficiálně zahájeny v pondělí 4. 1. 2021 v 0:00 a končit budou 20. 3. 2021 v 10 hodin 37 minut (Jedenáctá nesoutěžní disciplína, proč zrovna toto datum a čas?). Důkazy o splnění disciplíny a výsledky je nutné zaslat nejpozději 20. 3. 2021 do 23 hodin 59 minut 🙂 Každý má tedy dostatek času na splnění disciplín a zaslání výsledků, předpokládáme totiž, že minimálně začátkem roku to bude, díky Covidu-19, jak na houpačce.

Lze zimní hry plnit i na výpravách a JDT?

Ano, pokud nám vládní opatření dovolí organizovat akce, lze si jednotlivé disciplíny splnit i na výpravách, výletech, jarním táboře, se skupinou běžců či otužilců. Víme, že pro některé rodiče je složité dostat se s dětmi na hory a lyžovat, hlavně proto je zde možnost, splnit si úkoly i na společných akcích.

Žolík

Víme, že ne všechny děti mají možnost splnit všechny disciplíny. Proto existuje tzv. žolík – náhradní disciplína, kterou může dítě nahradit jednu jakoukoliv disciplínu. Tímto žolíkem je jízda na kole min. 15 km v jeden den 🙂 Důkazem je opět zaslání screenshotu aplikace.

Medaile

Připravujeme sérii dřevěných medailí, které budou umístěny v rámu. Za každou splněnou disciplínu dítě získá jednu medaili dané disciplíny. Ten kdo splní všechny disciplíny získá tedy rám zaplněný deseti medailemi 🙂 Medaile a rám dostanou děti po skončení her v březnu nebo dubnu.

Zasílání výsledků a důkazů o splnění

Výsledky lze zasílat průběžně, jakmile máš nějakou disciplínu splněnou. Jako obvykle na mail nebo do messengeru. Výsledky her budeme průběžně dávat na tuto stránku.

Výsledky

Chůze

Bobeš 12,33 km

Klasické lyžování

Koala 7,07 km

Snowman

Kotě

Vydra

Borůvka

Andělíček

Koala

Šampon

Pružinka

Bobeš