Menu Zavřeno

Záchranáři 2021/2022

Základní informace o oddíle ve školním roce 2021/2022

Oddíl Záchranáři je zaměřený na výuku první pomoci s důrazem na praxi, kdy si dětí zkouší různé obvazové techniky, učí se resuscitovat a ošetřovat různé druhy poranění.

Schůzky probíhají v pondělí od 16 do 17 hodin

v klubovně na adrese Vltavská 751, Libčice

Cena: 800 Kč/pololetí

Minimální počet dětí 4, maximální počet dětí 8

Volná kapacita: 4/8

Přihláška ke stažení:

Na oddíl dochází: Limetka, Simonka, Polda, Pirát

Fotky ze schůzek oddílu Záchranáři naleznete zde

Oddílová fotokronika 2021/2022

Schůzka 24. 1. 2022

Na dnešní schůzku záchranářů dorazili Limetka, Polda a Simča. Simča a Polda si dnes splnili bobříka záchrany, čímž dosáhli druhé hodnosti a patří jim gratulace. Poté jsme si řekli něco o kůži.

Schůzka 17. 1. 2022

Na dnešní schůzku záchranářů dorazil Limetka. Zopakovali jsme některé věci, na které Limetka chyběl – cizí tělesa, rozmnožovací soustavu, sbíhavý a rozbíhavý obvaz, popáleniny, omrzliny, klasový obvaz, hoblinový obvaz, spirálový obvaz a úraz elektrickým proudem.

Schůzka 10. 1. 2022

Na dnešní schůzku záchranářů dorazili: Limetka, Pirát, Polda a Simča. Nejprve si děti plnily test z tepelných poranění. Poté jsme dělali bobříka záchrany, ve kterém mají za úkol ukázat, že jsou schopné ošetřit bezvědomí, zástavu srdce, že umí používat AED, udělat tlakový obvaz, ošetřit pneumothorax a znají důležitá telefonní čísla. Dnes si stihl bobříka záchrany udělat Limetka a dosáhl tak druhé hodnosti Záchranářů, gratulujeme.

Schůzka 3. 1. 2022

Na první schůzku záchranářů v roce 2022 dorazili: Limetka, Martin, Pirát, Polda a Simča. Nejprve jsme si zopakovali kosti a děti si zkusily udělat test z tepelných poranění. Poté jsme si povídali o úpalu a úžehu, svalové soustavě a nakonec jsme dělali bandáž dolní končetiny.

Schůzka 20. 12. 2021

Na poslední schůzku záchranářů v roce 2021 dorazili: Martin, Polda a Simča. Nejprve jsme si povídali o kosterní soustavě, na naší kostře jsme si ukázali nejdůležitější kosti v těle. Poté jsme si zopakovali ošetření pneumothoraxu. Dále jsme se naučili jakým způsobem se postarat o cizí tělesa v dýchacích cestách, kůži, oku a nose. Poté jsme si povídali o omrzlinách a nakonec si ukázali, jak se postarat o člověka, který dostal zásah elektrickým proudem.

Schůzka 13. 12. 2021

Na dnešní schůzku záchranářů dorazili: Martin, Pirát, Polda a Simča. Nejprve jsme se učili rozbíhavý obvaz. Poté jsme si povídali o popáleninách a o první pomoci při popáleninách. Poté jsme se učili ošetřit pneumothorax a nakonec jsme si povídali o rozmnožovací soustavě.

Schůzka 6. 12. 2021

Na dnešní schůzku záchranářů dorazili: Limetka, Martin, Pirát, Polda a Simča. Nejprve jsme si zopakovali tlakový obvaz a poté jsme se učili obvaz klasový. Následně jsme si povídali o vylučovací soustavě a podívali jsme se, jak vypadá ledvina.

Schůzka 29. 11. 2021

Na dnešní schůzku záchranářů dorazili: Limetka, Martin, Polda a Simča. Nejprve jsme si zopakovali kruhový obvaz a poté jsme si zopakovali s naším anatomickým modelem co už jsme se učili a pověděli jsme si něco o trávící soustavě a děti si prohlédly žaludek. Potom jsme se učili další typ obvazu – hoblinový.

Schůzka 22. 11. 2021

Na dnešní schůzku záchranářů dorazili: Limetka, Martin, Polda a Simča. Nejprve jsme si zopakovali kruhový obvaz a poté se vrhli na výrobu oddílových triček. Potom jsme si povídali o nervové soustavě a podívali jsme se na strukturu mozku.

Schůzka 15. 11. 2021

Na dnešní schůzku záchranářů dorazili: Limetka, Martin, Pirát a Polda. Nejprve jsme si povídali o oběhové soustavě, děti poslouchali srdce stetoskopem, poté jsme si řekli něco o dýchací soustavě a pak se děti vrhly a pitvání srdce a plic, viděly strukturu obou těchto orgánů a dozvěděly se mnoho zajímavého. Na konci schůzky jsme si pověděli něco o obvazech a kluci se naučili kruhový obvaz.

Schůzka 8. 11. 2021

Na dnešní schůzku záchranářů dorazila Simonka. Udělali jsme si základní přehled o obvazových materiálech. Poté jsme se učili základní obvazové techniky – kruhový obvaz, spirálový obvaz, hoblinový obvaz a klasový obvaz.

Schůzka 1. 11. 2021

Na dnešní schůzku záchranářů dorazili: Limetka, Martin, Pirát, Polda a Simonka. Dnes děti plnili první dva úkoly do záchranářských hodností – bezvědomí a resuscitaci. Měly za úkol ukázat, že se umí postarat o člověka v bezvědomí, šoku, že umí důležitá čísla, že dokáží pracovat s AED, že umí resuscitovat a uložit postiženého do zotavovací polohy. Pirát byl dnes na záchranářích poprvé, tak se učil, co již ostatní umí. Všichni ostatní úspěšně zkoušky zvládli a získali tak první hodnost.

Schůzka 25. 10. 2021

Na dnešní schůzku záchranářů dorazili: Limetka a Simonka. Nejprve jsme si zopakovali práci s AED. Poté jsme pokračovali v anatomii a povídali si o oběhové soustavě, děti si vyzkoušeli poslech srdce pomocí fonendoskopu. Nakonec jsme pitvali srdce, kde děti viděly struktury, komory, síně, chlopně, aortu a další součásti srdce.

Schůzka 18. 10. 2021

Na dnešní schůzku záchranářů dorazili: Jakub, Limetka, Martin a Simonka. Nejprve jsme se podívali na video o KPR, kde děti viděly jak se to nemá dělat, jak správně resuscitovat a skutečný zásah. Poté jsme se učili pracovat s AED. Po defibrilaci jsme začali s anatomií – první povídání bylo o smyslech. Nakonec si děti udělaly obtisky chodidel.

Schůzka 11. 10. 2021

Na dnešní schůzku záchranářů dorazili: Jakub, Limetka, Martin a Simonka. Nejprve jsme si zopakovali důležitá telefonní čísla a ošetření člověka v bezvědomí. Poté jsme se učili KPCR – děti si vyzkoušely resuscitaci miminka, dítěte a dospělého. Nakonec jsme si ještě ukázali uložení do zotavovací polohy a co dělat, když někdo omdlí.

Schůzka 4. 10. 2021

Na dnešní schůzku záchranářů dorazili: Jakub, Limetka, Martin a Simonka. Nejprve jsme si řekli pravidla a poté si vysvětlili co se vlastně budeme učit a sytém hodností. První o čem jsme si povídali bylo co je to první pomoc. Dále jsme si řekli důležitá telefonní čísla a jak správně volat o pomoc. Poté jsme si ukázali jak se postarat o člověka, který leží v bezvědomí.

Schůzka 20. 9. 2021

Na první seznamovací schůzku Záchranářů dorazili Simča, Martin a Kuba. Řekli jsme si o čem kroužek bude, ukázali naše prostory a seznámili jsme se.