Menu Zavřeno

Survival LDT Stěžov

Survival LDT Stěžov 2019

Poslední tábor školního roku 2018/2019 proběhl na tábořišti ve Stěžově a byl v duchu survival, outdoorových a military aktivit.

V sobotu po příchodu do tábořiště nejprve proběhlo proškolení dětí. Poté se děti vrhly na přípravu ohniště a klacků na opékání. Shrek dětem na uvítanou připravil také těsto na trdelníky. Děti se rozdělily na dva týmy: Kulíky a Marťany. V týmu Kulíků byl Lvíček, Králíček, Bambulák, Buchta a Kulík. V týmu Marťanů byl Šampon, Kotě, Kakabus, Lerik a Marťan.

Součástí programu tábora byl drsňák, který se skládá ze šesti úkolů, z nichž minimálně pět musí děti splnit, aby dostaly titul Stěžovský drsňák. Nedělní úkol byl prkno – vydržet 5 min v prkně. Tento úkol splnil pouze Šampon. Dopoledne pak patřilo stavbě přístřešků. Každý tým si zvolil jiný tvar a oba přístřešky byly postaveny dostatečně dobře, aby se v něm všech pět členů týmu vyspalo v případě deště.

Odpoledne patřilo hrám a plavání v rybníku.

Večer jsme si zahráli lasergame a spali pod širákem.

V pondělí ráno si děti nejprve plnili dalšího drsňáka – NERFku. Úkolem bylo vydržet 10 výstřelů z NERFky na břicho a 10 výstřelů z NERFky na záda. V tomto drsňákovi uspěli všichni. Dopoledne jsme pak strávili NERFkami.

Po obědě kluky čekala vodní bitva a hra pipeline, při které měli za úkol sestavit potrubí, kterým museli naplnit odměrný válec.

Po svačině jsme hráli hru bizoni a pak se děti vydaly na stezku bosou nohou, kde měly za úkol poslepu poznat po čem chodí.

Večer se hráli majáky a spalo se pod širákem.

V úterý dopoledne kluci hráli hru zpráva v balóncích, jejíž účelem byl nácvik střelby z praku a vařili si týmové guláše.

Odpoledne na děti čekal první ročník Stěžov Brutal Obstacle Kids Race – překážkový závod, který jsme pro ně připravili. Trať měla cca 1,5 km a bylo na ní 20 překážek. Závod byl rozdělený do věkových kategorií, nicméně absolutně nejlepší čas měl Bambulák – 10 min a 37 s. Drsňák pro tento den byl potok, tento úkol splnili všichni.

Ve středu jsme se vydali z tábořiště na paintball. Vybrali jsme si hřiště v Masečíně a stálo to opravdu za to. Zahráli jsme si několik her – team death match, VIP, dobývání. Skvěle jsme si to užili.

Po paintballu jsme se přesunuli lanového parku Slapy, kde kluci zdolávali lanové překážky a vykoupali jsme se ve Slapské přehradě.

Ve čtvrtek dopoledne kluci nejprve plnili další úkol drsňáka – kopřivy. Úkolem bylo sníst 5 listů kopřiv. Tento úkol nezvládl Lerik a Lvíček. Poté následovala Letní olympiáda Stěžov, která měla celkem 10 disciplín a která nakonec dopadla remízou týmů.

Po obědě jsme se vydali k rybníku, kde si kluci zkusili rybolov. Všem se podařilo rybu chytit a všechny ryby jsme zase pustili do rybníka.

Večer jsme se přesunuli do lesa, kde jsme přespali.

V pátek na děti čekal poslední úkol drsňáka – drsnodřepy – udělat 15 dřepů s kládou. Tento úkol splnili všichni. Poté jsme se vydali do Příbrami. Cestou jsme se zastavili na zmrzlinu na Svaté Hoře. Cílem byl příbramský aquapark, kde se kluci vyřádili na tobogánech a zrelaxovali ve vířivce a bazénech.

Po návratu do tábořiště kluci připravili ohniště na opékání. Než jsme začali opékat, zahráli jsme si ještě přehazovanou. Večer jsme pak vyhlásili výsledky drsňáka a celotáborové hry. CTH vyhrál tým Marťanů o jeden jediný bod.

V sobotu jsme poklidili, pobalili a vrátili se zpět do Libčic. Tento tábor se opravdu povedl. Sešla se bezvadná parta dětí. Všichni si to moc užili, něco se naučili a hlavně se před návratem do školních lavic pořádně vyblbli.

Galerii z tábora naleznete zde.