Menu Zavřeno

Survival LDT Stěžov 2020

V termínu 15. – 22. 8. 2020 jsme se vydali na, kluky velmi oblíbený, survival tábor do Stěžova. Letos se survivalu zúčastnili: Bambulák, Buchta, Kakabus, Králíček, Lasička, Lerik, Mimoň, Šampon, Špion, Koala, Kulík, Marťan, Shrek, Vejfuk, Heduš a Paprika.

V sobotu, po příchodu do tábořiště, jsme udělali školení bezpečnosti. Poté již kluci začali připravovat ohniště a večeři. Opékali jsme buřty, hermelíny, rohlíky a nechyběla ani vyhlášená Shrekova trdla. První noc jsme strávili pod širákem u ohniště.

V neděli po rozcvičce čekal kluky první úkol letošního drsňáka – Muscle master (40 kliků, 50 dřepů a 40 zkracovaček). Dopoledne si kluci zopakovali první pomoc a rozdělávání ohně pomocí křesadla a tamponu.

K obědu byl gyros opékaný na ohni a tortily.

Odpoledne jsme hráli několik vodních her – vodní štafetu, boj u kůlu, Orlí vejce.

Kluci se také vyřádili v lese s NERFkami.

V pondělí na kluky čekal překážkový závod Kids Obstacle Race Brutal Stěžov. Děti se rozdělily na dvě kategorie – KIDS I – mladší děti a KIDS II – starší děti. Trať měly děti stejnou – více než 3 km a 33 překážek, tento rok si užily také hodně vodních překážek na rybníce.

Dopoledne startovaly děti v kategorii KIDS I. Náročná trať je nezaskočila a i když musely někde na handicap, tak ho všechny zvládly. První se umístil Kakabus, druhý skončil Mimoň, třetí byl Buchta a čtvrtý Lerik. Všem klukům v kategorii KIDS I patří velká gratulace a respekt, za to, jek tento závod zvládli.

Odpoledne startovaly děti v kategorii KIDS II. Ani je náročná trať nezaskočila a všichni ho hravě zvládli.

První se umístil Šampon, druhý skončil Špion, třetí byl Bambulák a čtvrtý Lasička. Všem klukům v kategorii KIDS II také patří velká gratulace a respekt, za to, jak tento závod zvládli.

V úterý jsme vyrazili na paintball do Masečína, kde jsme se pořádně vyřádili a vystříleli. Kluci si splnili drsňáka Pain Master a zjistili, že dostat kuličkou z paintballky zase tak nebolí.

Po paintballu jsme se ještě vyřádili v Orlické přehradě na nafukovacím aquaparku.

Večer si děti užily lasergame a přespaly v přístřešcích, co si samy postavily.

Ve středu dopoledne kluci bojovali nejprve v turnaji síly a mrštnosti, ve které je čekalo několik soubojů. Tento den si také plnili drsňáka Bare chest a drsňáka Cold kegs.

Králíček a Kulík si zaběhli závod, který byl mírně modifikovaný, ale i tak si dali oba pěkně do těla.

Odpoledne jsme strávili u rybníka, kde jsme plavali a hráli vybíjenou.

Večer museli kluci prokázat svou odvahu na noční stezce s 9 úkoly. Všichni prokázali, že jsou odvážní a všichni všechny úkoly splnili.

Noc jsme strávili v lese pod širákem, kde se nám spalo asi nejlépe 🙂

Čtvrteční dopoledne bylo ve znamení střílení. Kluci si zkoušeli střelbu z luku, kuše, vzduchovky a praku. Poté je čekala příprava náročného oběda – řízků s bramborovou kaší.

Odpoledne se vyřádili se slizovými a vodními pistolemi a poté v rybníce, kde si také zkoušeli jezdit na paddleboardu.

Večer je čekala hra podpisy a v noci předposlední drsňák – Lonely night – kdy museli přespat o samotě v lese. I tento úkol všechny děti zvládly.

V pátek nás čekal výlet do Příbrami. Dopoledne jsme vyrazili a protože součástí výletu bylo plnění posledního drsňáka – Barefoot trip – vyrazili jsme naboso. Ač někteří chtěli tohoto drsňáka vzdát, tak ho nakonec všichni splnili. Na Svaté hoře jsme si dali zmrzku, trochu si zacvičili na work-out hřišti a zrelaxovali jsme se v aquaparku.

Večer nás už čekalo opékání, vyhlašování výsledků a zpěv u kytary.

V sobotu ráno se balilo a všechny už čekala cesta domů. Nikomu se nechtělo odjíždět, což je pro nás největší odměnou.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube