Menu Zavřeno

Sportovní oddíl 2019/2020

Základní informace o oddíle ve školním roce 2019/2020

Sportovní oddíl je zaměřený především na sport a pohyb, hraní netradičních her, jízdu na kole, plavání a míčové hry.

Na oddíl docházeli: Bambulák, Citron, Koláč, Kotě, Mimoň, Nesmysl, Pamprdlák, Šampon, Šňupálek, Tom, Vlak, Vydra

Fotky ze schůzek sportovního oddílu naleznete zde.

Oddílová fotokronika 2019/2020

Schůzka 25. 6. 2020

Dnes proběhla poslední schůzka sportovního oddílu spojená s poslední schůzkou oddílu Obstacle killer ve školním roce 2019/2020. Na schůzku přišli: Bambulák, Borůvka, Jusťa, Kotě, Mimoň, Sasanka, Šampon, Tom, Vlak, Vydra a Kulík. A program byl pestrý. Nejprve jsem jeli na kolech přes Veltrusy do Vojkovic.

Tam jsme si zaplavali v jezeře a zahráli přehazovanou. Následovalo posilovací cvičení obstaclu a nakonec cesta na kolech zpět do Libčic.

Počasí nám přálo a poslední schůzka se opravdu povedla. 

Schůzka 17. 6. 2020

Na dnešní schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Kotě, Mimoň, Pamprdlák,  Sasanka, Šampon, Tom a Vlak. Dnes jsme byli na koupališti v Libčicích. První část schůzky patřila plavání ve velkém bazénu – plavali jsme prsa, kraul a znak; dále skákání do vody a plavání pod vodou. Druhá část se odehrávala na beach hřišti – hráli jsme přehazovanou a volejbal. Poslední část schůzky probíhala v malém bazénu, kde jsme hráli vybiku. 

Schůzka 11. 6. 2020

Na dnešní schůzku sportovního oddílu přišli: Kotě, Šampon, Vlak a Vydra. Dnes jsme zkombinovali kola s bowlingem. Na kolech jsme jeli do Kralup, kde jsme si zahráli bowling. Po bowlingu jsem jeli na kolech zpět do Libčic.

Schůzka 4. 6. 2020

Na dnešní schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Buchta, Koláč,  Kotě, Marťan,  Pamprdlák, Šampon, Tom, Vlak a Vydra. Opět jsme zamířili na beach volejbalové hřiště. Po rozcvičce jsme si zahráli přehazovanou a poté pokračovali k tréninku volejbalu. 

Schůzka 28. 5. 2020

Na dnešní schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Koláč,  Kotě, Marťan,  Pamprdlák, Šampon, Šňupálek, Tom, Vlak a Vydra. Po dlouhé době jsme dnes zavítali opět do naší tělocvičny. Nejprve jsme se procvičili a pak jsme si zahráli vracečku, cirkulárku a klasickou nevracečku všichni proti všem.

Schůzka 22. 5. 2020

Na dnešní speciální schůzku sportovního oddílu přišli: Koláč,  Kotě, Mimoň,  Šampon, Vlak a Vydra. Krásné počasí nás vylákalo opět na beach volejbalové hřiště. Hráli jsme střídavě vybíjenou, přehazovanou a volejbal. Děti si schůzku tak užívaly, že z původně plánovaných dvou hodin trvala čtyři hodiny. V písku se děti i vyřádily po svém, kdy se do písku zahrabávaly či se snažily prokopat až na dno hřiště.

Schůzka 21. 5. 2020

Na dnešní schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Koláč,  Kotě, Marťan, Mimoň, Pamprdlák, Šampon, Šňupálek, Vlak a Vydra. Dnes jsme si zahráli volejbal na libčickém beach volejbalovém hřišti. Bylo krásné počasí a na příjemném písku se všem líbilo. Nejprve jsem se s dětmi rozcvičily, poté se rozpinkaly a pak už jsme hráli 3 sety. 

Schůzka 14. 5. 2020

Na dnešní schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Borůvka, Koláč,  Kotě, Marťan, Mimoň, Pamprdlák, Sasanka, Šampon, Šňupálek, Vlak a Vydra. Sešli jsme se na hřišti na koupališti, kde jsme děti učili základy volejbalu. Nejprve jsme se rozcvičili a pak následoval krátký výklad pravidel. Poté si děti zkoušely podání, hru prsty a bagrem. Stihli jsme si zahrát tři zápasy a dětem se volejbal zalíbil. 

Schůzka 5. 5. 2020

Dnes jsme v souladu s Usnesením Vlády ČR ze dne 23. 4. 2020 č. 452 o přijetí krizového opatření, mohli za splnění podmínek definovaných v tomto nařízení, po dvou měsících obnovit činnost sportovního oddílu. 

Na dnešní schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Borůvka, Kotě, Sasanka, Šampon, Šňupálek a Vlak. Sešli jsme se na hřišti na koupališti, kde jsme si zahráli přehazovanou. 

Schůzka 12. 3. 2020

Na dnešní schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Belka, Bobeš, Jusťa, Lerik, Mimoň, Oliraptor, Sasanka, Šampon, Vydra a Žužlák. Dnešní schůzka byla speciální. Nejprve jsme si zahráli vybiku, poté jsme se vydali na oranžák, kde jsme si zahráli huntera, pak jsme zamířili na náplavku, kde jsme si zahráli pneumatiky a špendlík; boj o šátek; rybičky rybičky rybáři jedou; cukr káva limonáda čaj rum bum. Herní schůzka velmi zpříjemnila den dětem, které mají nečekané prázdniny a svým způsobem prožívají nelehkou situaci ohledně onemocnění COVID-19. 

Schůzka 20. 2. 2020

Na dnešní schůzku sportovního oddílu přišli: Citron, Koláč, Kotě, Mimoň, Pamprdlák, Šampon, Šňupálek, Vlak a Vydra. Dnes se k nám připojil také Křupka. Úvod schůzky patřil rozcvičce. Poté jsme si po roce zahráli hru goalball. Goalball je paralympijskou disciplínou, hrají proti sobě dvě tříčlenná družstva, hra se hraje se speciálním míčem s rolničkami, neb se hra hraje poslepu. Nejvíce se dařilo týmu ve složení Koláč, Kotě a Pamprdlák. Po goalballu nám zbylo trochu času na vybiku. 

Schůzka 20. 2. 2020

Na dnešní schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Citron, Koláč, Kotě, Mimoň, Nesmysl, Pamprdlák, Sasanka, Šampon, Šňupálek, Tom, Vlak a Vydra. Dnes se k nám připojil také Brasset s Chňapkou. Nejprve jsme se rozcvičili. Poté jsme si ukázali tři základní chvaty z juda, které si děti vyzkoušely. Zbytek schůzky jsme hráli vracečku, kterou se nám nepodařilo dohrát do konce. 

Schůzka 13. 2. 2020

Na dnešní schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Citron, Kotě, Mimoň, Šampon, Šňupálek, Tom, Vlak a Vydra. Dnes se k nám připojil také Koláč. Nejprve jsme se rozcvičili v tělocvičně a poté vyrazili ven. Děti si přály běhací hru hunter, tak jsme jim ji dopřáli. A ani jim nevadilo, že v průběhu hry začalo mrholit. Hlavní je že, se pořádně vyběhaly.  

Schůzka 6. 2. 2020

Na dnešní schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Citron, Kotě, Mimoň, Sasanka, Šampon, Šňupálek, Tom, Vlak a Vydra. Dnes jsme hráli šachy. Nejprve jsme rozcvičili mozek matematickým příkladem. Poté jsme si vysvětlili pravidla šachu a rozdělili jsme děti do dvojic, které spolu hráli. Některé dvojice stihly dvě partie, některé pouze jednu. Nejmladší dvojice Mimoň-Vlak uhrála pat. Zvítězit se podařilo 2x Bambulákovi, 2x Citronovi, Tomovi a Šňupálkovi. 

Schůzka 23. 1. 2020

Na dnešní schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Citron, Kotě, Mimoň, Nesmysl, Pamprdlák, Šampon, Šňupálek, Tom a Vlak. Dnes jsme boulderovali. Děti se rozdělily na dvě skupiny, kdy jedna šla na boulder a druhá hrála vybiku. Obě skupiny se vystřídaly. Na boulderu si děti nejprve daly ručkování a pak zdolávaly několik vytyčených cest. Nakonec jsme si dali společnou vracečku. 

Schůzka 16. 1. 2020

Na dnešní schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Citron, Kotě, Marťan, Mimoň, Šampon, Šňupálek, Tom, Vlak a Vydra. Dnes jsme se vydali na oranžák. Jako vždy jsme se nejprve rozcvičili s Marťanem. Dnešní program bylo běhání a protože děti nejraději běhají při hrách, hráli jsme huntera. 

Schůzka 9. 1. 2020

Na dnešní první schůzku sportovního oddílu v roce 2020 přišli: Bambulák, Citron, Kotě, Marťan, Mimoň, Nesmysl, Sasanka, Šampon, Šňupálek, Tom, Vlak a Vydra. Schůzku jsme zahájili tradičním měřením, abychom věděli, kdo o kolik za rok odrostl. Po rozcvičce jsme si zahráli florbal. Děti se rozdělili na tři družstva po čtyřech a po vysvětlení pravidel jsme se pustili do zápasů. Nejlépe se dařilo týmu ve složení Bambulák, Marťan, Sasanka a Tom který jednou vyhrál a jednou remizoval. Zbytek schůzky jsme si zahráli vracečku. 

Schůzka 5. 12. 2019

Na dnešní poslední schůzku sportovního oddílu v roce 2019 přišli: Bambulák, Marťan, Mimoň, Pamprdlák, Sasanka, Šampon, Tom, Vlak a Vydra. Dnes se k nám přidala také Blanka. Dnešní schůzku jsme si užili bowling. Vlakem jsme se vydali do Kralup, kde jsme měli zarezervované dvě dráhy a rozdělili jsme se na dvě družstva po šesti. Z dětí nejvíce bodů nastřílel Šampon, za ním Tom. Všichni si bowling užili a po bowlingu jsme se vrátili vlakem zpět do Libčic. 

Schůzka 28. 11. 2019

Na dnešní schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Kotě, Mimoň,  Sasanka, Tom, Vlak a Vydra. Dnešní schůzku jsme si užili jógu s Ovečkou. Ovečka si nejprve připravila několik cviků. Poté si děti mohli vymyslet vlastní pozdrav – např. sněhu :-). Poté následovalo plnění joga challenge a živá abeceda. Závěr schůzky patřil vybice. 

Schůzka 21. 11. 2019

Na dnešní schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Kotě, Mimoň, Nesmysl, Sasanka, Šampon, Šňupálek, Tom, Vlak a Vydra. Dnešní schůzku jsme věnovali boulderingu. Nejprve jsme se rozcvičili a pak děti rozdělili na dvě skupiny po pěti. První skupina šla na boulder, zatímco druhá hrála s Marťanem vybiku. Děti si vyzkoušely několik cest, dozvěděly se co to bouldering je, jak se na stěně pohybovat a základní bezpečnostní pravidla boulderingu. Ne každý zdolal všechny cesty, ale všem se to na stěně líbilo. Poté se skupiny vyměnily a druhá skupina si také vyzkoušela několik cest a dozvěděla se něco o boulderingu.

Schůzka 14. 11. 2019

Na dnešní schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Kotě, Mimoň, Nesmysl, Pamprdlák, Sasanka, Šampon, Šňupálek, Tom, Vlak a Vydra. Dnešní schůzku jsme věnovali atletice a gymnastice. Nejprve děti dělaly kotoul vpřed a potom kotoul vzad. Pak jsme si vyzkoušeli novou kladinu, kterou jsme dostali darem od f. Lugi. Někteří si ještě dali hvězdu. Po kladině následoval skok daleký z místa a skok daleký s rozeběhem. Předposlední disciplínou byl přeskok a poslední podlez lana. Ve zbytku schůzky se děti vyřádily při vybice. 

Schůzka 7. 11. 2019

Na dnešní schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Kotě, Marťan, Mimoň, Nesmysl, Sasanka, Šampon, Šňupálek, Tom, Vlak a Vydra. Dnešní schůzku jsme věnovali atletice, a to především běhu. Nejprve jsme se rozklusali k elektrárně, kde se děti rozcvičily s Marťanem. Poté následovaly štafetové běhy – lifting, skipink, zakopávání, předkopávání, poskočný klus, běh stranou, sprint. Po štafetách následovalo skákání snožmo na kostky. Poté jsme se vyklusali k hrazdě, kde si každý zkusil udělat co nejvíce přítahů a pak jsme doklusali ke klubovně. 

Schůzka 24. 10. 2019

Na dnešní schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Kotě, Mimoň,  Oliraptor, Sasanka, Šampon, Šňupálek, Tom, Vlak a Vydra. Nejprve se děti rozcvičily s Marťanem. Dnešní náplní byl fotbal. Utkání nakonec skončilo 5:3 pro vítězný tým 🙂

Schůzka 17. 10. 2019

Na dnešní schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Kotě, Mimoň,  Sasanka, Šampon, Tom a Vlak. Dnes jsem vyrazili opět na kola. Na děti čekala projížďka Libčicemi s mezizastávkou na oranžovém hřišti, kde jsme si dali dvě kola huntera a pak pokračovali k libčické rozhledně, kde jsme dnešní schůzku ukončili. 

Schůzka 10. 10. 2019

Na dnešní schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Kotě, Mimoň, Nesmysl, Sasanka, Šampon, Tom a Vlak. Dnes jsem vyrazili na hřiště na koupaliště, kde si děti po rozcvičce nejprve zahrály vybiku. Pak jsme se učili hru Ringo, jedná se o týmovou hru, která se hraje se dvěma kroužky, které si týmy navzájem házejí přes síť. Hra děti docela bavila a chtěly by si ji zahrát znovu. Konec schůzky jsme vyplnili přehazovanou.

Schůzka 3. 10. 2019

Na třetí schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Kotě, Mimoň, Nesmysl, Pamprdlák, Sasanka, Šampon, Tom a Vlak. Dnes jsem zůstali v naší tělocvičně a nejprve jsme se rozcvičili. Schůzka byla věnovaná míčovým hrám – nejprve jsme si zahráli týmový boj o míč. Poté klasickou vybiku. Pak si děti zahrály na honěnou s tím, že se mohly pohybovat pouze pomocí kačáků, žabáků nebo po čtyřech. Konec schůzky vyplnila vracečka. 

Schůzka 26. 9. 2019

Na druhou schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Kotě, Mimoň, Pamprdlák, Sasanka, Šampon, Tom a Vlak. Dnes jsem si užili pěkný podzimní den na kolech. Nejprve jsme se trochu projeli a jízdu ukončili na náplavce. Tam na děti čekalo několik cykloher. V první šlo o to projet danou trať s držením pouze jednou rukou, další byla jízda ve stoje, dále slalom, pomalá jízda, štafetový závod týmů, duatlon (kombinace kolo-běh), přenos kola, či zkouška brzdění. Všechny děti prokázaly, že jsou schopné své kolo ovládat a že zvládnou své kolo také přesunout, pokud je to potřeba. 

Schůzka 19. 9. 2019

Na první schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Citron, Kotě, Mimoň, Sasanka, Šampon, Šňupálek, Vlak a Vydra. Úvod schůzky patřil školení bezpečnosti a pravidlům oddílu. Poté jsme se přesunuli do tělocvičny, kde děti nejprve čekala push-up challenge, poté následovala rozcvička a pak jsme se vrhli na crossfitové cvičení. Děti byly ve dvojicích a kolovaly po stanovištích s různými cviky vždy v intervalu 4 min cvičení, 2 min odpočinek. Všichni si dali pořádně do těla a nikdo neodcházel nezpocený 🙂