Menu Zavřeno

Sportovní oddíl 2019/2020

Základní informace o oddíle ve školním roce 2019/2020

Sportovní oddíl je zaměřený především na sport a pohyb, hraní netradičních her, jízdu na kole, plavání a míčové hry.

Oddílové schůzky probíhají vždy ve čtvrtek od 17:15 do 18:30 (občas i déle, v závislosti na programu).

Cena: 600 Kč/pololetí

Oddíle vede: Roman, Marťan, Shrek, Heduš

Na oddíl dochází: Bambulák, Citron, Koláč, Kotě, Mimoň, Nesmysl, Pamprdlák, Sasanka, Šampon, Šňupálek, Tom, Vlak, Vydra

Fotky ze schůzek sportovního oddílu naleznete zde.

Přihláška

Oddílová fotokronika 2019/2020

Schůzka 20. 2. 2020

Na dnešní schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Citron, Koláč, Kotě, Mimoň, Nesmysl, Pamprdlák, Sasanka, Šampon, Šňupálek, Tom, Vlak a Vydra. Dnes se k nám připojil také Brasset s Chňapkou. Nejprve jsme se rozcvičili. Poté jsme si ukázali tři základní chvaty z juda, které si děti vyzkoušely. Zbytek schůzky jsme hráli vracečku, kterou se nám nepodařilo dohrát do konce. 

Schůzka 13. 2. 2020

Na dnešní schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Citron, Kotě, Mimoň, Šampon, Šňupálek, Tom, Vlak a Vydra. Dnes se k nám připojil také Koláč. Nejprve jsme se rozcvičili v tělocvičně a poté vyrazili ven. Děti si přály běhací hru hunter, tak jsme jim ji dopřáli. A ani jim nevadilo, že v průběhu hry začalo mrholit. Hlavní je že, se pořádně vyběhaly.  

Schůzka 6. 2. 2020

Na dnešní schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Citron, Kotě, Mimoň, Sasanka, Šampon, Šňupálek, Tom, Vlak a Vydra. Dnes jsme hráli šachy. Nejprve jsme rozcvičili mozek matematickým příkladem. Poté jsme si vysvětlili pravidla šachu a rozdělili jsme děti do dvojic, které spolu hráli. Některé dvojice stihly dvě partie, některé pouze jednu. Nejmladší dvojice Mimoň-Vlak uhrála pat. Zvítězit se podařilo 2x Bambulákovi, 2x Citronovi, Tomovi a Šňupálkovi. 

Schůzka 23. 1. 2020

Na dnešní schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Citron, Kotě, Mimoň, Nesmysl, Pamprdlák, Šampon, Šňupálek, Tom a Vlak. Dnes jsme boulderovali. Děti se rozdělily na dvě skupiny, kdy jedna šla na boulder a druhá hrála vybiku. Obě skupiny se vystřídaly. Na boulderu si děti nejprve daly ručkování a pak zdolávaly několik vytyčených cest. Nakonec jsme si dali společnou vracečku. 

Schůzka 16. 1. 2020

Na dnešní schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Citron, Kotě, Marťan, Mimoň, Šampon, Šňupálek, Tom, Vlak a Vydra. Dnes jsme se vydali na oranžák. Jako vždy jsme se nejprve rozcvičili s Marťanem. Dnešní program bylo běhání a protože děti nejraději běhají při hrách, hráli jsme huntera. 

Schůzka 9. 1. 2020

Na dnešní první schůzku sportovního oddílu v roce 2020 přišli: Bambulák, Citron, Kotě, Marťan, Mimoň, Nesmysl, Sasanka, Šampon, Šňupálek, Tom, Vlak a Vydra. Schůzku jsme zahájili tradičním měřením, abychom věděli, kdo o kolik za rok odrostl. Po rozcvičce jsme si zahráli florbal. Děti se rozdělili na tři družstva po čtyřech a po vysvětlení pravidel jsme se pustili do zápasů. Nejlépe se dařilo týmu ve složení Bambulák, Marťan, Sasanka a Tom který jednou vyhrál a jednou remizoval. Zbytek schůzky jsme si zahráli vracečku. 

Schůzka 5. 12. 2019

Na dnešní poslední schůzku sportovního oddílu v roce 2019 přišli: Bambulák, Marťan, Mimoň, Pamprdlák, Sasanka, Šampon, Tom, Vlak a Vydra. Dnes se k nám přidala také Blanka. Dnešní schůzku jsme si užili bowling. Vlakem jsme se vydali do Kralup, kde jsme měli zarezervované dvě dráhy a rozdělili jsme se na dvě družstva po šesti. Z dětí nejvíce bodů nastřílel Šampon, za ním Tom. Všichni si bowling užili a po bowlingu jsme se vrátili vlakem zpět do Libčic. 

Schůzka 28. 11. 2019

Na dnešní schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Kotě, Mimoň,  Sasanka, Tom, Vlak a Vydra. Dnešní schůzku jsme si užili jógu s Ovečkou. Ovečka si nejprve připravila několik cviků. Poté si děti mohli vymyslet vlastní pozdrav – např. sněhu :-). Poté následovalo plnění joga challenge a živá abeceda. Závěr schůzky patřil vybice. 

Schůzka 21. 11. 2019

Na dnešní schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Kotě, Mimoň, Nesmysl, Sasanka, Šampon, Šňupálek, Tom, Vlak a Vydra. Dnešní schůzku jsme věnovali boulderingu. Nejprve jsme se rozcvičili a pak děti rozdělili na dvě skupiny po pěti. První skupina šla na boulder, zatímco druhá hrála s Marťanem vybiku. Děti si vyzkoušely několik cest, dozvěděly se co to bouldering je, jak se na stěně pohybovat a základní bezpečnostní pravidla boulderingu. Ne každý zdolal všechny cesty, ale všem se to na stěně líbilo. Poté se skupiny vyměnily a druhá skupina si také vyzkoušela několik cest a dozvěděla se něco o boulderingu.

Schůzka 14. 11. 2019

Na dnešní schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Kotě, Mimoň, Nesmysl, Pamprdlák, Sasanka, Šampon, Šňupálek, Tom, Vlak a Vydra. Dnešní schůzku jsme věnovali atletice a gymnastice. Nejprve děti dělaly kotoul vpřed a potom kotoul vzad. Pak jsme si vyzkoušeli novou kladinu, kterou jsme dostali darem od f. Lugi. Někteří si ještě dali hvězdu. Po kladině následoval skok daleký z místa a skok daleký s rozeběhem. Předposlední disciplínou byl přeskok a poslední podlez lana. Ve zbytku schůzky se děti vyřádily při vybice. 

Schůzka 7. 11. 2019

Na dnešní schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Kotě, Marťan, Mimoň, Nesmysl, Sasanka, Šampon, Šňupálek, Tom, Vlak a Vydra. Dnešní schůzku jsme věnovali atletice, a to především běhu. Nejprve jsme se rozklusali k elektrárně, kde se děti rozcvičily s Marťanem. Poté následovaly štafetové běhy – lifting, skipink, zakopávání, předkopávání, poskočný klus, běh stranou, sprint. Po štafetách následovalo skákání snožmo na kostky. Poté jsme se vyklusali k hrazdě, kde si každý zkusil udělat co nejvíce přítahů a pak jsme doklusali ke klubovně. 

Schůzka 24. 10. 2019

Na dnešní schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Kotě, Mimoň,  Oliraptor, Sasanka, Šampon, Šňupálek, Tom, Vlak a Vydra. Nejprve se děti rozcvičily s Marťanem. Dnešní náplní byl fotbal. Utkání nakonec skončilo 5:3 pro vítězný tým 🙂

Schůzka 17. 10. 2019

Na dnešní schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Kotě, Mimoň,  Sasanka, Šampon, Tom a Vlak. Dnes jsem vyrazili opět na kola. Na děti čekala projížďka Libčicemi s mezizastávkou na oranžovém hřišti, kde jsme si dali dvě kola huntera a pak pokračovali k libčické rozhledně, kde jsme dnešní schůzku ukončili. 

Schůzka 10. 10. 2019

Na dnešní schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Kotě, Mimoň, Nesmysl, Sasanka, Šampon, Tom a Vlak. Dnes jsem vyrazili na hřiště na koupaliště, kde si děti po rozcvičce nejprve zahrály vybiku. Pak jsme se učili hru Ringo, jedná se o týmovou hru, která se hraje se dvěma kroužky, které si týmy navzájem házejí přes síť. Hra děti docela bavila a chtěly by si ji zahrát znovu. Konec schůzky jsme vyplnili přehazovanou.

Schůzka 3. 10. 2019

Na třetí schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Kotě, Mimoň, Nesmysl, Pamprdlák, Sasanka, Šampon, Tom a Vlak. Dnes jsem zůstali v naší tělocvičně a nejprve jsme se rozcvičili. Schůzka byla věnovaná míčovým hrám – nejprve jsme si zahráli týmový boj o míč. Poté klasickou vybiku. Pak si děti zahrály na honěnou s tím, že se mohly pohybovat pouze pomocí kačáků, žabáků nebo po čtyřech. Konec schůzky vyplnila vracečka. 

Schůzka 26. 9. 2019

Na druhou schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Kotě, Mimoň, Pamprdlák, Sasanka, Šampon, Tom a Vlak. Dnes jsem si užili pěkný podzimní den na kolech. Nejprve jsme se trochu projeli a jízdu ukončili na náplavce. Tam na děti čekalo několik cykloher. V první šlo o to projet danou trať s držením pouze jednou rukou, další byla jízda ve stoje, dále slalom, pomalá jízda, štafetový závod týmů, duatlon (kombinace kolo-běh), přenos kola, či zkouška brzdění. Všechny děti prokázaly, že jsou schopné své kolo ovládat a že zvládnou své kolo také přesunout, pokud je to potřeba. 

Schůzka 19. 9. 2019

Na první schůzku sportovního oddílu přišli: Bambulák, Citron, Kotě, Mimoň, Sasanka, Šampon, Šňupálek, Vlak a Vydra. Úvod schůzky patřil školení bezpečnosti a pravidlům oddílu. Poté jsme se přesunuli do tělocvičny, kde děti nejprve čekala push-up challenge, poté následovala rozcvička a pak jsme se vrhli na crossfitové cvičení. Děti byly ve dvojicích a kolovaly po stanovištích s různými cviky vždy v intervalu 4 min cvičení, 2 min odpočinek. Všichni si dali pořádně do těla a nikdo neodcházel nezpocený 🙂