Menu Zavřeno

Sportovní oddíl 2018/2019

Základní informace o oddíle ve školním roce 2018/2019

Sportovní oddíl je zaměřený především na sport a pohyb, hraní netradičních her, jízdu na kole, plavání a míčové hry.

Na oddíl docházeli: Bambulák, Bobeš, Kotě, Marťan, Pamprdlák, Sasanka, Šampon, Tom, Vlak, Vydra

Fotky ze schůzek sportovního oddílu naleznete zde.

Přihláška

Oddílová kronika 2018/2019

Schůzka 27. 6. 2019

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Bobeš, Kotě, Marťan, Šampon, Vlak a Vydra. Poslední schůzku v tomto školním roce jsme strávili na koupališti v Libčicích. Nejprve jsme děti požádali o vyplnění zpětné vazby k oddílu. Poté jsme se vrhli do vody a plavali – nejprve dva bazény prsa, poté dva bazény kraul a nakonec dva bazény znak. Nejlepšími plavci dnes byli Bambulák a Šampon. Poté jsme plavali pod vodu na šíři bazénu a následoval závod v plavání volným stylem, který vyhrál Bambulák. Poté jsme si trochu zaskákali, podařilo se nám dopilovat vlakovu šipku tak, že už to je skutečně šipka 🙂 Konec schůzky patřil vybíjené v malém bazénku.

I na poslední schůzce se děti „zapotily“. Největší odměnou pro nás je, že všechny děti chtějí ve sportovním oddílu pokračovat i v příštím školním roce. 

Schůzka 13. 6. 2019

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bobeš, Kotě, Marťan, Pamprdlák, Sasanka, Šampon, Tom, Vydra a přidali se k nám Citron, Čoklik, Koláč, Nutella, Zlobidlo, Heduš a Shrek. Schůzku jsme strávili na koupališti v Libčicích. Nejprve jsme plavali – prsa, kraula a znak. Poté bylo skákání, kdy děti skákali šipku a pár skoků dle vlastního výběru. Poslední část schůzky patřila vybíjené.

Schůzka 6. 6. 2019

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Bobeš, Kotě, Marťan, Sasanka, Šampon, Tom, Vlak, Vydra a Brasset, Chňapka, Heduš a Shrek. Schůzku jsme zahájili rozcvičkou a poté nás čekala vracečka. Hra nám zabrala celou schůzku, kdy po téměř hodině a půl vyhrál Brasset 🙂

Schůzka 30. 5. 2019

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Kotě, Marťan, Pamprdlák, Sasanka, Vydra a Brasset s Chňapkou a Paprikou. Dnešní schůzku jsme strávili na hřišti na plovárně v Libčicích a hráli jsme přehazovanou. Nejprve jsme si vysvětlili pravidla, poté se rozdělili do týmů a hráli tři sety.

Schůzka 23. 5. 2019

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Bobeš, Kotě, Nutella, Pamprdlák, Sasanka, Šampon, Tom, Vlak a Brasset s Chňapkou a Paprikou. Počasí se konečně umoudřilo a tak jsme se vydali opět na kola. Jeli jsme podél Vltavy do Kralup, v Dolanech se k nám přidala Nutella a v Kralupech u hřiště Marťan. Děti se vydováděly na hřišti a zamířili jsme zpět do Libčic. Cestou Brasset píchl, tak jsme to měli okořeněné opravou defektu 🙂

Schůzka 16. 5. 2019

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Bobeš, Kotě, Pamprdlák, Sasanka, Šampon, Tom, Vlak, Vydra, Kulík a Brasset s Chňapkou. Schůzku jsme zahájili rozcvičkou a po rozcvičce jsme se učili hru Kubb. Tato starobylá hra se hraje s dřevěnými kolíky a dvěma družstvy. Po třech setech Kubbu toho děti ještě neměly dost a tak jsme si zahráli ještě dvě kola vracečky.

Schůzka 9. 5. 2019

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Bobeš, Citron, Kotě, Marťan, Tom, Vlak a Heduš se Shrekem. Vydali jsme se opět za ne úplně tradičním sportem – na minigolf. Vyzkoušeli jsme jedno kryté hřiště s osmnácti dráhami v Praze. Některé dráhy s překážkami bylo poměrně snadné zdolat, jiné byly náročnější. Dali jsme si limit sedmi ran na dráhu. Všem se hra líbila a určitě na minigolf zavítáme opět.

Schůzka 2. 5. 2019

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Bobeš, Kotě, Marťan, Sasanka, Šampon, Tom, Vlak a Vydra. Bylo pěkné počasí, tak jsme byli na náplavce, kde jsme si nejprve udělali rozcvičku. Po rozcvičce jsme se učili hru Kin-ball. Po krátkém vysvětlení pravidel jsme si zkusili hru na nečisto. Poté jsme již utvořili týmy a zahráli jsme si zápas se vším všudy. Dětem se hra velmi líbila a jistě si ji ještě zopakujeme.

Schůzka 25. 4. 2019

Dnešní schůzka byla velmi netradiční, vyrazili jsme totiž na charitativní Běh pro Gambii do Kralup nad Vltavou. Akci organizovalo Dvořákovo gymnázium v Kralupech. Svou účastí projekt Kola pro Afriku podpořili: Bambulák, Bobeš, Citron, Kotě, Marťan, Sasanka, Shrek, Koala, Krystýnka, Ovečka a Shrekova maminka. Před vlastním během jsme si zahráli s místními studenty přehazovanou a proběhla rozcvička. Poté nás čekal tříkilometrový běh městem. Po běhu jsme se podívali na zajímavý film o tom, jak složité je v některých zemích pro děti dostat se do školy. Cestou na vlak jsme se ještě na chvíli zastavili na hřišti. Všem, co běh připravili patří velké uznání a velký dík patří všem, co svou účastí přispěli na dobrou věc.

Schůzka 11. 4. 2019

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Bobeš, Citron, Kotě, Sasanka, Tom, Vlak a Kulík s Heduš a Shrekem. Dnes jsme šli těla potrápit na kola. Vydali jsme se po cyklostezce do Kralup, kde našim cílem bylo rákosníčkovo hřiště. Zde si děti chvíli zablbly, zahrály jsme si pavouka a jeli jsme zpět do Libčic. Sice nebylo úplně nejtepleji, ale sluníčko svítilo, tak se nám první letošní cykloschůzka vydařila.

Schůzka 4. 4. 2019

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Bobeš, Kotě, Marťan, Sasanka, Šampon, Tom, Vlak a Vydra. Dnes jsme šli těla potrápit na náplavku, kde jsme se nejprve rozcvičili a pak jsme dělali štafety – v běhu, kačácích, žábácích a skocích na jedné noze. Poté následoval trénink koordinace pohybů – kolečko s pálkou a míčkem, který nesměl spadnout, to samé s pinkáním a nakonec kolečko s míčem na hlavě. Část dětí ještě neměla dost, tak jsme si zahráli i vybiku.

Schůzka 28. 3. 2019

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Bobeš, Kotě, Marťan, Pamprdlák, Sasanka, Šampon, Tom, Vlak a Vydra. Dnes na děti čekalo atleticko-posilovací člověče nezlob se. Nejprve se děti rozdělily do čtyř týmů. Každý tým dostal svou figurku na hracím plánu. Po hracím plánu postupovaly figurky podle hodů, nicméně na každém políčku, kam figurka zavítala čekal jeden ze šesti úkolů – kliky, dřepy, sedy lehy, koutoul vpřed a vzad, skákání přes švihadlo nebo přednosy ve visu na žebřinách. Cvičení bylo pro všechny dost namáhavé, ale všichni vše zvládli. Dokonce měli všichni ještě tolik energie, že jsme schůzku o půl hodiny protáhli vybíjenou.

Schůzka 21. 3. 2019

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Kotě, Marťan, Pamprdlák, Sasanka, Šampon, Vlak a Vydra. Dnešní krásný jarní den jsme strávili na náplavce. Po krátké rozcvičce jsme se vrhli na petanque. Nejprve jsme si vysvětlili pravidla a poté děti trénovaly ve trojicích. Na konci schůzky jsme si zkusili udělat malý turnaj družstev, ve kterém se nejvíce dařilo trojici Šampon-Kotě-Pamprdlák.

Schůzka 14. 3. 2019

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Bobeš, Kotě, Marťan, Sasanka, Pamprdlák, Tom, Vlak a Vydra. Dnes jsme vyráběli oddílová trika. Všem se moc povedla. Zbytek schůzky jsme si zahráli několik kol vybíjené.

Schůzka 7. 3. 2019

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Bobeš, Marťan, Sasanka, Tom, Vlak a Vydra. Počasí nám nakonec přálo a tak jsme vyrazili ven. Nejprve jsme si dali rozcvičku na náplavce a pak jsme běželi k elektrárně. U elektrárně jsme si dali takový malý překážkový běh. Poté jsme si zahráli hru Star-gate a nakonec jsme běželi zpátky do klubovny.

Schůzka 21. 2. 2019

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bobeš, Kotě, Marťan, Pamprdlák, Šampon, Vlak a Vydra. Počasí nám přálo a tak jsme vyrazili na oranžák. Nejprve na děti čekala překážková dráha přes místní prolézačky. Po dráze jsme si nejprve zahráli stop-zem, potom jsme si zaběhali při hunterovi.

Schůzka 14. 2. 2019

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Bobeš, Kotě, Marťan, Pamprdlák, Šampon, Vlak, Vydra a speciální host Borůvka. Dnešní schůzku si zkusila odvést Borůvka. Nejprve si vzala rozcvičku. Protože Borůvka dělá judo, následovala lekce juda – zvládli jsme se naučit 4 hmaty a držení. Bylo úžasné, jak i ti nejmenší dokázali položit ty větší a těžší. No a protože se dětem opět vůbec nechtělo jít domů, protáhli jsme schůzku vybikou.

Schůzka 7. 2. 2019

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Kotě, Marťan, Pamprdlák, Šampon, Tom a Vydra. Dnešní schůzka byla zaměřená na posilování a koordinaci pohybů před nadcházejícím Gladiátorem, Jako vždy jsme začali rozcvičkou. Po rozcvičení už na děti čekala překážkově-posilovací dráha, kde děti musely zdolat sedy-lehy, kotrmelec, průlez tunelem, přeskoky švihadla, kliky a další. Posledních pár minut schůzky patřilo jako obvykle vracečce.

Schůzka 24. 1. 2019

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Bobeš, Kotě, Marťan, Pamprdlák, Sasanka, Šampon, Tom a Vydra. Dnes jsme se vypravili na bowling do Kralup. Všichni se postupně rozházeli a viděli jsme pár krásných striků. Měli jsme dvě dráhy, na dráze jedna to z dětí šlo nejlépe Tomovi – 51 bodů a Bobešovi – 32 bodů. Na dráze č. 2 to šlo z dětí nejlépe Šamponovi – 94 bodů a Kotěti 66 bodů.

Schůzka 17. 1. 2019

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Marťan, Sasanka, Šampon a Vydra. Nejprve jsme se trochu rozcvičili a protáhli. Poté jsme se vydali ven běhat. Běželi jsme obvyklou trasu k jezu a zpět. Ve zbylém čase jsme si zahráli vracečku.

Schůzka 10. 1. 2019

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Bobeš, Kotě, Marťan, Pamprdlák, Sasanka, Šampon, Tom, Vlak a Vydra. Nejprve jsme se trochu rozcvičili a protáhli. Pak jsme se učili hru goalball. Tato netradiční hra se hraje poslepu se speciálním míčem s rolničkami. Dnes jsme také využili toho, že přišli všichni a udělali jsme společné foto. Konec schůzky jsme strávili vybikou.

Schůzka 13. 12. 2018

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Bobeš, Kotě, Sasanka, Šampon, Tom, Vlak a Vydra. Nejprve jsme se trochu rozcvičili a protáhli. Pak jsme jsi šli trénovat na sobotní noční běh – vyrazili jsme si zaběhat. Běželi jsme k elektrárně a zpět. A protože se dětem opět nechtělo domů, tak jsme si ještě zahráli vracečku.

Schůzka 6. 12. 2018

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Bobeš, Sasanka, Šampon, Tom, Vlak a Vydra. Nejprve jsme se trochu rozcvičili a protáhli. Pak jsme si zahráli hru, kterou nám do oddílu přinesl Šampon – račí vybíjenou. Pak jsme se naučili nizozemskou hru Spel de puck. Pokud vás hra zajímá, dočte se o jejich pravidlech více zde. Hra se dětem tak zalíbila, že jsme si dali hned tři kola. Konec schůzky vyplnila druhá Šamponova hra – odrážená. Jako vždy se dětem domů nechtělo, tak jsme si ještě dali dvě kola vracečky.

Schůzka 22. 11. 2018

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Bobeš, Kotě, Marťan, Šampon, Tom, Vlak a Vydra. Dnes schůzku vedl Marťan. Pořádně jsme se zapotili, dělali jsme totiž hip-hop. Ač se to nezdá, je to docela fyzicky náročné a ne všem se dařilo sladit kroky 🙂

Schůzka 22. 11. 2018

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Bobeš, Marťan, Sasanka, Tom, Vlak a Vydra. Dnes nám Ovečka předcvičovala jógu. Připravila si pro nás sestavu končící pozdravem Slunce. Následovala jóga challenge, ve které jsme měli za úkol udělat cvik podle obrázku. Pozice byly pro jednotlivce, dvojice a trojice. Ne každá se nám úplně povedla. Posledních pár minut dnešní schůzky jsme se vyřádili s vybíjenou.

Schůzka 15. 11. 2018

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Bobeš, Kotě, Marťan, Sasanka, Šampon, Tom, Vlak a Vydra. Dnes jsme se zaměřili na posilování. Po rozcvičce děti čekala sestava cviků – dřepy, sed lehy, kliky, žebřiny, sed lehy na lavici a nakonec přetlačovaná ve dvojicích. Zbytek schůzky zaplnila vracečka a cirkulárka.

Schůzka 8. 11. 2018

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Bobeš, Kotě, Marťan, Sasanka, Šampon, Vlak a Vydra. Dnes na děti čekala v herně překážková dráha. Nejprve se utkali v rychlosti jejího zdolání jednotlivci, poté dvojice, kdy ten co dráhu probíhal, měl zavázané oči. Konec schůzky byl ve znamení cirkulárky a vybíjené.

Schůzka 25. 10. 2018

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Bobeš, Kotě, Sasanka, Vlak a Vydra. Počasí nám dnes nakonec přálo a tak jsme se vydali na kola. Nejprve jsme jeli přes Dolany do Kralup, kde jsme si udělali pár cykloher a vrátili jsme se zpět do Libčic. Na kole to šlo nejlépe Sasance.

Schůzka 18. 10. 2018

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Bobeš, Kotě, Sasanka, Šampon, Tom, Vlak a Vydra. Protože nás o víkendu čeká překážkový běh Gladiator Kids Race, zaměřili jsme se dnes opět na běh. Nejprve jsme se rozcvičili a běželi k jezu, kde jsme si zahráli několik kol cukr, káva, limonáda, čaj rum bum – nejlépe to šlo Tomovi. Poté jsme si dali takový malý překážkový běh u jezu a běželi jsme zpět do klubovny.

Schůzka 11. 10. 2018

Dnešní schůzky se zúčastnili: Bambulák, Kotě, Marťan, Sasanka, Šampon, Tom, Vlak a Vydra. Na začátku schůzky si děti udělaly s Ovečkou rozcvičku a zahrály si mrazíka. Koala mezitím připravil hřiště na hru Ultimate, kterou jsme si s dětmi zahráli. Hra Ultimate je netradiční kolektivní sportovní hra, která se hraje s frisbee. Pokud vás hra zajímá, dočte se o jejich pravidlech více zde. Pro naše účely jsme si udělali menší hřiště a pravidla mírně modifikovali. Na konci schůzky jsme si udělali soutěž v házení frisbee – kdo hodí dál a kdo ho dokáže hodit tak, aby ho sám chytil.

Schůzka 4. 10. 2018

Dnes se k nám přidal Bobeš. Schůzky se dále zúčastnili: Bambulák, Kotě, Marťan, Sasanka, Šampon, Tom, Vlak a Vydra. Na začátku schůzky jsme řešili oddílový erb. Poté jsme opět využili krásného podzimního počasí a vyrazili jsme ven. Nejprve jsme běželi k jezu, kde jsme si udělali rozcvičku k protažení celého těla. Pak jsme si zahráli běžecké hry. Schůzku jsme ukončili během zpět ke klubovně.

Schůzka 20. 9. 2018

Dnes se proběhla první schůzka sportovního oddílu. Schůzky se zúčastnili: Bambulák, Hafík, Kotě, Marťan, Sasanka, Šampon, Tom, Vlak a Vydra. Na začátku schůzky jsme děti seznámili s náplní oddílu, pravidly chování, děti prošli školením bezpečnosti. Poté jsme pod vedením Ovečky běželi do Dolan a zpátky.