Menu Zavřeno

Skupina běžců

Skupina běžců má za cíl pohyb – chůzi, běh, běžecký trénink, trénink vytrvalosti a posilovací trénink. Zařazovat budeme i barefoot run (až bude tepleji, běh naboso).

Neběháme sprinty, snažíme se držet tempo tak, aby stačili všichni, tzn. některé části jdeme třeba jen chůzí, máme pauzy na vydýchání. Některé tréninky jsou zpestřené posilovacími cviky, případně překážkami.

Běháme venku, na čerstvém vzduchu za každého počasí 🙂

Na akce (tréninky) si s sebou berte sportovní oblečení dle počasí, běžeckou obuv, v případě potřeby (hlavě z zimních měsíc, když už bude brzy tma) čelovku. Dále doporučujeme si s sebou vzít i pití a kapesníčky.

Akce končí obvykle návratem do výchozího bodu po splnění aktivity 🙂 Čas návratu je závislý na výkonosti skupiny 🙂

Oblečení: velmi důležitou součástí je právě oblečení. Na zimu je nevhodné bavlněné oblečení, které nasává pot a tím tělo ochlazuje. Vhodné jsou 2 – 4 tenké vrstvy – ideálně z funkčních materiálů. Při sportu platí, že se máme obléci tak, jako by bylo o 10 stupňů více, protože pohybem se zahřejeme. V zimě je dobré si vzít i rukavice a čepici a k tomu klidně kraťasy nebo legíny. Zcela nevhodné je běhat v zimních bundách, riflích, svetrech a podobně.

Obuv: běžecká obuv je v dnešní době také důležitou součástí běhu. Chodidlo člověka je sice utvořeno tak, aby chodilo a běhalo přirozeně naboso, nicméně díky moderní době se od dětství této zdravé přirozenosti chodidla vzdáváme nošením bot. Vyberte tedy dítěti na běh dobré boty, ideálně se poraďte v obchodě s běžeckou obuví, protože záleží i na věcech jako je typ došlapu. Není nic horšího, než když vám běh znechutí špatná obuv tím, že vás bolí chodidla díky nevhodnému typu boty (upřímně většina bot se šije na neutrální typ došlapu). Obuv by měla také nahrazovat chození na boso tím, že bude podporovat správnou tvorbu klenby.

Členové skupiny: Bambulák, Bobeš, Čoklik, David, Heduš, Jusťa, Kamzice, Koala, Kotě, Mimoň, Oliraptor, Petra, Sasanka, Šampon, Šňupálek, Vlak, Vydra, Tom.

Z akcí běžců

Dnes jsme plnili Spartan Kids Dolní Morava Virtual Race – plnili jsme nejnáročnější věkovou kategorii 10 – 14 let. Celkem jsme s dětmi uběhli 5,22 km a děti splnily všech 20 úkolů předepsaných Spartan Race. Celý virtuální závod splnili: Bobeš, Šampon, Vlak a Vydra.

Kupodivu měly děti ještě spoustu energie a tak po závodě si ještě zatrénovaly na zahradě na ručkovacích překážkách – šplh po laně, kpt. Hook, ručkovací žebřík, pipeline a autobus.

Připravované akce (není-li uvedeno jinak, je sraz u klubovny):

dočasně přerušeno, obnovení po návratu ČR do stupně 4