Menu Zavřeno

Proběhlé výpravy a výlety 2022/2023

Vánoční víkendovka

9. – 11. 12. 2022

Vánoční víkendovky se zúčastnili: Bára, Erik, Limetka, Mimoň, Opička, Oříšek, Panda, Pila, Rybyčka, Skřítek, Tadeáš, Vážka, Vlak, Zdenda a Žužla.

V pátek děti vařily. Kluci připravovali bramborový salát a holky pekly cukroví. Společně pak děti ještě připravovaly štrůdl. Po vaření jsme šli na náplavku, kde pouštěli lodičky. Před spaním se děti ještě dívaly na pohádku Klaus.

V sobotu jsme se vydali do Prahy, kde jsme navštívili Muzeum fantastických iluzí, kde se děti vyřádily. Poté jsme si udělali procházku Prahou a pokračovali jsme bowlingem.

Po návratu do Libčic děti tvořily přáníčka a andělíčky, kluci smažili řízky a holky zdobily stromeček a připravovaly slavnostní stůl.

K večeři děti uvedla víla Vločka se svým pomocníkem sobíkem. K večeři se servíroval kuřecí řízek a bramborovým salátem. Poté si děti předaly přáníčka a dostali drobné dárky.

Po úklidu jsme si zahráli vybiku a před spaním se děti podívali na film.

V neděli jsme po snídani vyrzili na náplavku, kde jsme nechali zvířátkům ovoce, zeleninu a další dobroty, které jim děti přinesly.

Vánoční víkendovka byla krásná, děti byly úžasné a moc šikovné, vše se jim povedlo na výbornou.

Přejeme všem krásné Vánoce plné pohody a dětem opravdu bohatého Ježíška.

Galerii z akce naleznete zde

Gladiator Race Taxis

3. 12. 2022

Poslední závod GR sezóny 2022 – pardubický Taxis.

Po roce se na start závodu v kategorii Kids II postavily Belka, Sasanka a Vážka. Opravdu náročný závod na sněhu holky zvládly parádně. Sasanka si doběhla pro první místo 🥇💪🏃‍♂️👏

V kategorii Kids I si zazávodil Denis. Jeho první Taxis, první závod na sněhu a i on si se svou tratí poradil parádně 💪🏃‍♂️👏

V kategorii Family nás reprezentoval Filip s maminkou. Tato usměvavá dvojice si to parádně užila a do cíle také doběhla 👏🏃‍♂️💪

Odpoledne patřilo závodu Original o délce 6900 m. Na start se postavil Koala s Vláďou a i oni si to parádně užili. Jen po dětech na trati moc sněhu již nezůstalo 🙂

V nočním závodě si do startovních boxů vlezli Belka, Bobeš, Koala, Sasanka, Vážka a Vláďa. Nejlépe se dařilo Sasance, která vybojovala další zlatou medaili 🥇💪🏃‍♂️👏

Galerii z akce naleznete zde

Sportovně zábavný den

18. 11. 2022

Ředitelské volno ve škole jsme strávili sportem a zábavou ve složení Erik, Mimoň, Opička, Žužla a Koala. Den jsme zahájili otužováním – rozcvičkou venku, cvičením v tělocvičně a kyblíkem studené vody.

Poté jsme se vydali do Gymstory, kde jsme si vyzkoušeli nejdelší indoor Ninja dráhu v ČR a zacvičili na strojích.

Po cvičení následovala zábava v Majalandu, kde si kluci užili spoustu různých kolotočů a atrakcí pro děti.

Nakonec jsme se přesunuli do AquaPalace v Čestlicích, kde jsme plavali, užívali jsme si tobogany, vlny, lasershow a spoustu zábavy.

Den nám velice rychle utekl a užili jsme si ho opravdu naplno.

Galerii z akce naleznete zde

Podzimky 2022

25. – 30. 10. 2022

Letos jsme na podzimky vyrazili do Náchoda ve složení Denis, Erik, Kiwi, Limetka, Panda, Rybyčka, Skřítek, Timtim, Žužla, Jana, Koala a Pastellka.

Každé ráno jsme zahájili otužovací rozcvičkou.

Ve středu jsme se vypravili do Babiččina údolí, na rozhlednu Žernov a hrad Rýzmburk.

Ve čtvrtek jsme si vyšlápli věž náchodského zámku, hráli jsme hry, NERFky, vyřezávali jsme dýně a udělali jsme si výlet do aquaparku do Polska.

V pátek jsme se šli na průzkum pevnosti v Dobrošově – prošli jsme si několik srubů a dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí.

V sobotu nás čekal lanový park, hry, práce s kůží, soutěž kostýmů, noční stezka pro odvážné a vyhodnocení bodování, které vyhrál Žužla.

Akce se skvěle vydařila, počasí nám přálo a užívali jsme si krásné babí léto.

Fotogalerii z akce naleznete zde

GR Praha

14. – 15. 10. 2022

Další gladiátorský víkend je za námi. V pátek večer nás čekal závod Night – 3+km, který běželi: Belka, Bobeš, Koala, Lerik, Sasanka, Šampon, Vážka a Vláďa. Nejlépe si s tratí poradili Sasanka s Šamponem, kteří obsadili první, respektive druhé místo, gratulujeme.

V sobotu se běželo v dešti. Nejprve se na trať dlouhou 2+ km vydali děti v kategorii Kids II – za Lagunino Bambulák, Belka, Kiwi, Lerik, Sasanka, Vážka a Vlak. Všichni náročný závod v dešti zvládli a nejlépe se umístila Sasanka – na třetím místě.

Po starších dětech běžely děti v kategorii Kids I. I ty běžely v dešti a svou trať o délce 1+ km zvládly. V Kids I běželi Áďa, Denis a Viki.

Poprvé jsme obsadili kategorii Family, svůj první gladiátorský závod si zaběhl pětiletý Filip s maminkou. I na Filipa čekala voda, na kteoru se moc těšil a svého prvního gladoše zvládl skvěle.

Odpoledne patřilo dospělým na trati 6+ km. Za Lagunino běželi Koala s Vláďou. Oba závod také zvládli a ani déšť jim nevadil.

Fotogalerii z akce naleznete zde

Tropical Islands

7. – 8. 10. 2022

Na začátku října jsme se vypravili s Mimoněm, Timtimem a Vlakem přespat do německého Tropical Islands. V pátek po příjezdu jsme se ubytovali ve stanu přímo v dómu a užívali jsme si noční vodní radovánky.

V sobotu jsme si dali po rozcvičce snídani a pak jsme si užívali plnými doušky tobogány, divoké řeky, bazény, kaňon a další zábavu v TI.

Zahráli jsme si také minigolf.

Víkend v TI nám utekl jako voda a opravdu jsme se pořádně vyřádili.

Fotogalerii z akce naleznete zde

Víkendovka Masožravých vlků

23. – 25. 9. 2022

První víkendovky Masožravých vlků ve školním roce 2022/2023 se zúčastnili: Erik, Kiwi, Limetka, Oříšek, Rachejtle, Rybička, Pastellka, Hanka a Tomáš. V pátek jsme se sešli v klubovně, pověděli jsme si, co nás čeká a pak jsme šli společně chystat večeří – výborné palačinky s marmeládou a šlehačkou.

Po večeři si děti lepily do deníčku co jim chybělo a následně se dozvěděly, co je čeká za celoroční oddílovou hru zaměřenou na poznávání významných osobností a řešení jejich úkolů.

V sobotu jsme se vydali za prvním z nich, a to za Josefem Ladou a Mikešem. Z Libčic jsme jeli vlakem do Mirošovic u Prahy. Cestou ve vlaku jsme hráli Vlakové Bingo u kterého jsme se moc nasmáli. No ne vždy co vypadá jednoduše na vidění z vlaku, nakonec uvidíte např. slepice za plotem, stádo krav, horu či takové letadlo 🙂

Z Mirošovic jsme se vydali po žluté tur. značce do Hrusic. Zde jsme se vyřádili na dětském hřišti, zahráli jsme si pár her než nám otevřeli Muzeum Josefa lady.

Muzeum bylo opravdu krásné, zajímavé, poučné i interaktivní, což se dětem moc líbilo. Venku jsme si zahráli velké Člověče nezlob se a prohlédli jsme si i venkovní expozice.

Odtud jsme se vydali po naučné cestě, okolo rodinného domu Josefa Lady na zříceninu hradu Zlenice (Hláska), dále po Vodnické cestě až do Senohrab zpět na vlak domů.

Cestou si děti plnily poznávačku stromů, turistických značek, nesměly chybět hry jako Nálety, Opičák, lavina a užili jsme si spousty legrace.

Po příjezdu do základny děti pomohly s přípravou guláše k večeři, děvčata upekla perník k snídani, zahráli jsme si Městečko Palermo a šli jsme spát.

V neděli jsme plnili Řád šikovnosti, sebeovládání a Bobříka síly:-)

Krásná a povedená první víkendovka v novém školním roce.

Fotogalerii z akce naleznete zde

Marokánka

23. – 24. 9. 2022

Další letošní Gladiator Race nás zavedl na písník Marokánka u Hradce Králové. Náš OCR tým reprezentovali: Denis v kategorii Kids I; Belka, Lerik, Pila, Sasanka, Vážka a Žužla v kategorii Kids II; Belka, Bobeš, Koala, Lerik, Sasanka, Vážka a Vláďa v závodě Night a Koala s VláĎou na závodě Original.

Nejprve nás čekal v pátek v noci závod Night – 3+ km trať plná překážek nám dopadla výborně. Lerik vybojovla první místo, Sasanka druhé a Belka třetí. Všem patří obrovská gratulace.

V sobotu ráno se na start postavily nejprve děti z kategorie Kids II. Začínalo se tarzaním skokem do vody a celý závod byl situován kolem písníku. Nejlépe dopadla Sasanka, která si doběhla pro zlatou medaili, gratulujeme.

V kategorii Kids I nás reprezentoval Denis, pro nějž to byl vůbec první OCR závod v životě a zvládl jej parádně.

Odpoledne nás čekal zlatý hřeb programu – závod Original 6+ km a 30+ překážek.

Marokánku jsme si opravdu užili, počasí bylo parádní a děti prostě nejlepší.

Fotogalerii z akce neleznete zde

FamilyPark Rakousko

16. – 17. 9. 2022

S výherci závodů Summer Lagunino OCR Race jsme se vydali na výlet do Rakouska, do největšího zábavního parku FamilyPark. Výlet si užil Mimoň, Rybička a Vlak.

Vyrazili jsme v pátek a přespali jsme v chatce v kempu Merkur v Pasohlávkách. V sobotu ráno jsme si dali otužovací rozcvičku a vydali se dále do Rakouska.

V zábavním parku si to kluci náramně užili, čekala je totiž spousta atrakcí, na kterých se vyřádili. Jen škoda, že se nám počasí úplně nevydařilo, protože v parku byla i vodní zóna, kterou jsme nemohli otestovat.

Kluci jezdili na nejrůznějších kolotočích, prolézali místní prolézačky, trénovali v místní gladiator aréně a zažili spoustu adrenalinu a bavili se celý den.

Domů jsme se vrátili v neděli nad ránem, neb nás postihla porucha auta na dálnici a dojeli jsme díky odtahové službě 🙂

Fotogalerii z akce naleznete zde

Týmovka

4. 9. 2022

První výlet ve školním roce 2022/2023 nás zavedl na hru Týmovka na Vysočinu. Hru si zahráli: Mimoň, Rachejtle, Rybička a Vlak.

Hra postavená na řešení úkolů v jednotlivých místnostech, postavená na hře Pevnost Boyard se klukům líbila, i když některé místnosti byli opravdu těžké a přijít na kombinace čísel nebylo vůbec snadné.

Po hře jsme se ještě vyřádili ve Vodním ráji v Jihlavě.

Fotogalerii z akce naleznete zde