Menu Zavřeno

Proběhlé výpravy a výlety 2022/2023

Víkendovka Masožravých vlků

23. – 25. 9. 2022

První víkendovky Masožravých vlků ve školním roce 2022/2023 se zúčastnili: Erik, Kiwi, Limetka, Oříšek, Rachejtle, Rybička, Pastellka, Hanka a Tomáš. V pátek jsme se sešli v klubovně, pověděli jsme si, co nás čeká a pak jsme šli společně chystat večeří – výborné palačinky s marmeládou a šlehačkou.

Po večeři si děti lepily do deníčku co jim chybělo a následně se dozvěděly, co je čeká za celoroční oddílovou hru zaměřenou na poznávání významných osobností a řešení jejich úkolů.

V sobotu jsme se vydali za prvním z nich, a to za Josefem Ladou a Mikešem. Z Libčic jsme jeli vlakem do Mirošovic u Prahy. Cestou ve vlaku jsme hráli Vlakové Bingo u kterého jsme se moc nasmáli. No ne vždy co vypadá jednoduše na vidění z vlaku, nakonec uvidíte např. slepice za plotem, stádo krav, horu či takové letadlo 🙂

Z Mirošovic jsme se vydali po žluté tur. značce do Hrusic. Zde jsme se vyřádili na dětském hřišti, zahráli jsme si pár her než nám otevřeli Muzeum Josefa lady.

Muzeum bylo opravdu krásné, zajímavé, poučné i interaktivní, což se dětem moc líbilo. Venku jsme si zahráli velké Člověče nezlob se a prohlédli jsme si i venkovní expozice.

Odtud jsme se vydali po naučné cestě, okolo rodinného domu Josefa Lady na zříceninu hradu Zlenice (Hláska), dále po Vodnické cestě až do Senohrab zpět na vlak domů.

Cestou si děti plnily poznávačku stromů, turistických značek, nesměly chybět hry jako Nálety, Opičák, lavina a užili jsme si spousty legrace.

Po příjezdu do základny děti pomohly s přípravou guláše k večeři, děvčata upekla perník k snídani, zahráli jsme si Městečko Palermo a šli jsme spát.

V neděli jsme plnili Řád šikovnosti, sebeovládání a Bobříka síly:-)

Krásná a povedená první víkendovka v novém školním roce.

Fotogalerii z akce naleznete zde

Marokánka

23. – 24. 9. 2022

Další letošní Gladiator Race nás zavedl na písník Marokánka u Hradce Králové. Náš OCR tým reprezentovali: Denis v kategorii Kids I; Belka, Lerik, Pila, Sasanka, Vážka a Žužla v kategorii Kids II; Belka, Bobeš, Koala, Lerik, Sasanka, Vážka a Vláďa v závodě Night a Koala s VláĎou na závodě Original.

Nejprve nás čekal v pátek v noci závod Night – 3+ km trať plná překážek nám dopadla výborně. Lerik vybojovla první místo, Sasanka druhé a Belka třetí. Všem patří obrovská gratulace.

V sobotu ráno se na start postavily nejprve děti z kategorie Kids II. Začínalo se tarzaním skokem do vody a celý závod byl situován kolem písníku. Nejlépe dopadla Sasanka, která si doběhla pro zlatou medaili, gratulujeme.

V kategorii Kids I nás reprezentoval Denis, pro nějž to byl vůbec první OCR závod v životě a zvládl jej parádně.

Odpoledne nás čekal zlatý hřeb programu – závod Original 6+ km a 30+ překážek.

Marokánku jsme si opravdu užili, počasí bylo parádní a děti prostě nejlepší.

Fotogalerii z akce neleznete zde

FamilyPark Rakousko

16. – 17. 9. 2022

S výherci závodů Summer Lagunino OCR Race jsme se vydali na výlet do Rakouska, do největšího zábavního parku FamilyPark. Výlet si užil Mimoň, Rybička a Vlak.

Vyrazili jsme v pátek a přespali jsme v chatce v kempu Merkur v Pasohlávkách. V sobotu ráno jsme si dali otužovací rozcvičku a vydali se dále do Rakouska.

V zábavním parku si to kluci náramně užili, čekala je totiž spousta atrakcí, na kterých se vyřádili. Jen škoda, že se nám počasí úplně nevydařilo, protože v parku byla i vodní zóna, kterou jsme nemohli otestovat.

Kluci jezdili na nejrůznějších kolotočích, prolézali místní prolézačky, trénovali v místní gladiator aréně a zažili spoustu adrenalinu a bavili se celý den.

Domů jsme se vrátili v neděli nad ránem, neb nás postihla porucha auta na dálnici a dojeli jsme díky odtahové službě 🙂

Fotogalerii z akce naleznete zde

Týmovka

4. 9. 2022

První výlet ve školním roce 2022/2023 nás zavedl na hru Týmovka na Vysočinu. Hru si zahráli: Mimoň, Rachejtle, Rybička a Vlak.

Hra postavená na řešení úkolů v jednotlivých místnostech, postavená na hře Pevnost Boyard se klukům líbila, i když některé místnosti byli opravdu těžké a přijít na kombinace čísel nebylo vůbec snadné.

Po hře jsme se ještě vyřádili ve Vodním ráji v Jihlavě.

Fotogalerii z akce naleznete zde