Dnes jsme ve složení Bobeš, Klaudie, Lerik, Robot, Tom, Jana a Koala vyrazili za sportem. Nejprve nás čekalo posilování a work-out.

Poté jsme se vrhli na atletiku – běh, vrh koulí a skok do dálky.

Poté jsme se přesunuli na bazén, kde jsme nejprve plavali, poté skákali, lovili ze dna, hráli vybíjenou a relaxovali ve wellness.

Sportování jsme si skvěle užili a těšíme se na další.

Video z akce na youtube

OCR liga Hradec Králové

13. 11. 2021

Vydali jsme se na letošní předposlední závody, na OCR ligu od Gladiator Race do Hradce Králové. Lagunino reprezentovali v dospělé kategorii Koala a Shrek. Závod byl plný těžších překážek.

Odpoledne se na trať vydaly děti v kategorii Kids II, za Lagunino běžela Belka, Sasanka, Mimoň a Šampon.

Děti dopadly velmi dobře. Šampon skončil v kategorii 14-15 let druhý, Sasanka v kategorii 12-13 let třetí, Belka v kategorii 14-15 let šestá a Mimoň v kategorii 10-11 let třináctý. Všichni odvedli skvělé výkony a patří jim obrovská pochvala a gratulace.

Titan Park a úniková hra

31. 10. 2021

Bambulák, Bobeš a Sasanka si na závodech Ninja Warrior vyběhali odměnu v podobě návštěvy tréninkového centra OCR Titan Park a únikové hry Psychopatův komplex.

V Titan Parku jsme si užili spoustu rozmanitých překážek, které děti poctivě trénovaly. Nechyběl ani mini závod, který vyhrála Sasanka, druhý byl Bambulák a třetí Bobeš.

Druhá část výletu nás zavedla na únikovou hru Psychopatův komplex, kde jsme měli za úkol utéct šílenému psychopatovi, což se nám podařilo 🙂

Halloween

30. – 31. 10. 2021

Letošní halloween byl opravdu pestrý. Děti vyřezávaly dýně, soutěžily o nejlepší kostým, vyráběly spoustu rukodělek, nechybělo malování na obličej, či tetovací salon, pekly muffiny, bály se na stezce odvahy a u hororu. Halloweenu se zúčastnili: Adélka, Buchta, Eliška, Elza, Limetka, Mimoň, Opička, Papoušek, Ríša, Vlak, Zuzka a Žužlák.

Soutěž o nejlepší masku vyhrál Vlak.

Jako nejlepší porota vyhodnotila dýni týmu ve složení: Buchta, Elza, Limetka a Zuzka.

Podzimky na Šumavě

26. – 30. 10. 2021

Na letošní podzimky jsme se vydali na Šumavu. Podzimek se zúčastnili: Limetka, Mimoň, Opička, Oříšek, Panda, Papoušek, Timtim, Žužlák, Jana, Koala a Pastellka.

Ubytovaní jsme byly v Bavorské chatě na Špičáku. Každé ráno jsme začínali rozcvičkou.

Ve středu jsme se vydali na první výlet, na vrchol Pancíř. Cestou jsme hráli spoustu her a na vrcholu na nás čekala nádherná panoramata a dveře na Šumavu. Zpět jsme to vzali přes Železnou Rudu. Večer jsme hráli na chatě hry a lasergame.

Ve čtvrtek nás čekala druhá túra – na Čertovo a Černé jezero a přes vrchol Špičák zpět do chaty. Opět nám počasí přálo a tak jsme si užívali téměř letní teploty a ndhernou šumavskou přírodu.

Večer jsme si zahráli několik her, děti měly šumavskou talentovou show a pustili jsme si film.

V pátek jsme vyrazili do Klatov, kde jsme navštívili katakomby, indoorové hřiště a plavecký bazén, kde se děti pořádně vyřádily.

Po návratu na chatu jsme hráli hry, balili a pustili si pohádku. Čekalo nás také vyhodnocení bodování, které vyhrál Mimoň, na druhém místě byl Papoušek a třetí se umístil Timtim.

V sobotu jsme se vrátili do Libčic.

Podzimky utekly jako voda a velmi se vydařily. Hlavně počasí bylo naprosto úžasné a děti naprosto skvělé.

Spartan Race Dolní Morava

24. 10. 2021

Neděle patřila tentokrát závodu Spartan Race. Lagunino reprezentovali: Belka, Klaudie, Lerik a Zaki v dětských kategoriích a Koala v závodu Sprint.

Nejprve se s tratí dlouhou 1,7 km poprala Klaudie a Zaki v kategorii dětí 7-9 let. Pro Zakiho to byl první OCR závod a nelehká horská trať se mu líbila.

Po našich nejmladších se na trať dlouhou 3,2 km v kategorii dětí 13-14 let postavila Belka. I na ni čekala náročná horská trať plná překážek a poradila si s ní velmi dobře, doběhla na pátém místě.

Jako poslední z dětí závodil Lerik v kategorii Competitive boys 10-13 let. I na něj čekalo 3,2 km běhu po místních kopcích a nelehké překážky a i on si s nimi dokázal poradit.

Odpoledne probíhal závod Sprint pro dospělé, trať měla 6,66 km a 23 překážek. Počasí přálo, kopce byly náročné, překážky dobře vymyšlené a i Koala doběhl v pohodě.

Titan Park

23. 10. 2021

Sobotní dopoledne jsme strávili tréninkem v OCR tréninkovém centru Titan Park v Praze. Trénink byl za odměnu pro nejlepší v závodech Ninja Warrior Kids a zúčastnili se: Mimoň, Rybička a Vlak.

Kluci si vyzkoušeli překážky, které mají v tomto tréninkovém centru, nejvíce se jim líbila rozmanitost ručkovacích překážek.

Na konci jsme si dali takový malý OCR závod, kdy jsme vybrali několik překážek a kluci závodili, kdo to zvládne rychleji. Jako hendikep měli 10kliků nebo 5 angličáků. a protože máme v týmu otužilce, dali si to bez trička. Nejrychleji tento mini závod zvládl Mimoň, na druhém místě byl Rybička a třetí skončil Vlak.

Po návštěvě Titan Parku jsme ještě jeli do AquaPalace v Čestlicích, což byla druhá část jejich zasloužené odměny.

Futurento

17. 10. 2021

Do Futurenta jsme se vypravili s dětmi, které jej dostali jako odměnu za první místa v našem závodu Lagunino Kids OCR Race Autumn. Hru si zahráli: Bambulák, Mimoň, Sasanka a Vlak.

Na děti čekalo výcvikové centrum plné úkolů, jak fyzických, tak na přemýšlení. Děti si hru užily a jistě by při případné apokalypse přežily.

Gladiator Race Praha

16. 10. 2021

První závod série Autumn triumphalis proběhl v Praze. Jako vždy byl závod rozdělen do několika kategorií. První startovali děti v kategorii Kids II, za Lagunino: Bambulák, Buchta, Sasanka, Šampon a Vlak.

Poté následovala kategorie nejmladších závodníků – Kids I. V té Lagunino reprezentovali Klaudie s Rybičkou.

Odpoledne patřilo závodu dospělých – Original. Na trať dlouhou 7,8 km s 37 překážkami se postavili Koala, Křupka a Shrek.

Večer na nás ještě čekal závod Night, kde Lagunino reprezentovali Sasanka a Šampon v kategorii Race. Sasanka obsadila první místo a patří jí velká gratulace.

V kategorii Open si závod užili: Bobeš, Buchta, Heduš, Koala, Kotě, Křupka, Shrek a Vydra.

Gladiator Race Hradec Králové

28. 9. 2021

I státní svátek jsme si užili sportem. Vyrazili jsme na písník Marokánka, kde se uskutečnil Gladiator Race Hradec Králové.

Jako první se na start postavili děti v kategorii Kids II, ve které Lagunino reprezentovali: Bambulák, Belka, Lerik, Pila, Sasanka, Šampon, Vážka a Žužlák.

Děti se nejvíce těšily na novou překážku Tarzan, užily si tentokrát opravdu hodně vody a nejlépe se umístila Sasanka na čtvrtém a Šampon na sedmém místě.

Poté se na start postavily děti v kategorii Kids I – za Lagunino Klaudie a Ríša. I oni si závod užili a celý ho zvládli.

Odpoledne pak již patřilo dospělým. Na trati dlouhé 4+ km Lagunino reprezentovali Bobeš, Heduš, Koala, Radka, Shrek a Vláďa.

27. 9. 2021

Ředitelské volno si děti užily sportem. Sportovního dne se zúčastnili: Mimoň, Pila, Ríša, Timtim, Vážka a Vlak.

Nejprve jsme si udělali rozcvičku a poté na děti čekaly zápasy.

Po zápasech jsme hráli vybíjenou, kterou vyhrál Mimoň.

Po vybíjené jsme sedli na kola jeli jsme nejprve do Kralup na atletický ovál. Tam nás čekalo nejprve posilovací work-out cvičení – ručkování a přítahy.

Poté jsme se vrhli na atletiku – děti běžely závod na 500 m barefoot, dále je čekal skok daleký s rozeběhem a skok do dálky z místa.

Nakonec děti čekal závod na kolech na 500 m.

Poté jsme vyrazili do Vojkovic k jezeru. Tam jsme si nejprve trochu zaplavali.

Další byl na programu triatlon, ve kterém děti plavaly, běhaly a jezdily na kolech.