Menu Zavřeno

Proběhlé výpravy 2020/2021

TEP faktor

29. 8. 2021

Dnes jsme s klukama vyrazili za odměnu na TEP faktor do Chotilska. TEP faktor jsme si skvěle užili. Všechny úkoly jsme zvládli splnit, včetně prémiových.

Nakonec se nám podařilo rozluštit heslo od truhlice s pokladem a tím hru úspěšně dokončit 🙂

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Gladiator Race Nová Paka

27. – 28. 8. 2021

Závod v nové lokalitě jsme si parádně užili. Nejprve jsme ve složení Sasanka, Bobeš, Koala a Shrek zdolávali noční trať dlouhou 4 km. Trať byla velmi pěkně připravená a vedla kopcovitým terénem.

Nejlépe se umístila Sasanka, která obsadila první místo 🙂

V sobotu dopoledne probíhal dětský závod, kde nás reprezentovali: Bambulák, Sasanka, Šampon a Timtim v kategorii Kids II.

Všichni si s tratí poradili a nejlépe se umístila Sasanka na čtvrtém místě.

Odpoledne již patřilo závodu Original, dlouhém 7,5 km, který si zaběhli Koala a Shrek. Trať byla opět samý kopec, ale to nás nikterak nezaskočilo.

Nová lokalita byla super a přinesla opět nové výzvy a nové překážky.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Gladiator Race Pardubice

8. 8. 2021

První srpnový závod série Gladiator Race se konal v Pardubicích. Závod si zaběhli: Kotě, Timtim a Vydra v kategorii Kids II a Bobeš, Heduš, Koala, Shrek a Šampon v kategorii RUN Open.

Nejprve běžely děti na trati 2+ km. Čekalo je několik vodních překážek a s tratí si skvěle poradily.

Odpoledne patřilo závodu RUN. Trať dlouhá více než 4 km skýtala mnoho vodních překážek, což bylo v horkém letním dni velmi příjemné.

Pro Šampona to byla premiéra na dospělácké trati a šesté místo je opravdu skvělé umístění.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Gladiator Race Harrachov

11. 7. 2021

Červencový závod série Gladiator Race nás zavedl do Harrachova. Závod si zaběhl Koala v kategorii OPEN a Sasanka, Žužlák a Bambulák v kategorii KIDS II.

Dopoledne běželi dospěláci, trať dlouhá 6+ km vedla krásnou přírodou, byla plná kopců a překážek.

Odpoledne patřilo dětem a jejich závodu. I děti se musely poprat s kopcovitým terénem a překážkami.

Nejlépe se umístila Sasanka, která obsadila třetí místo a patří jí velká gratulace.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Sjezd Sázavy

30. 6. – 2. 7. 2021

Letošní začátek prázdnin jsme strávili na Sázavě. Akce se zúčastnili: Belka, Klokan, Mimoň, Pila, Šimík, Timtim, Vážka, Vlak, Vydra, Kamzice, Karolína, Koala, Nori, Radka a Vláďa.

Ve středu jsme vyrazili z Libčic do kempu v Samopších. Ve čtvrtek ráno nás čekala rozcvička, snídaně a nácvik použití házečky.

Poté jsme se přesunuli do Českého Šternberka, kde jsme začínali naši plavbu. Cestou nás čekalo několik jezů, které jsme splouvali. Během cesty se podařilo udělat pouze Norimu a posádce Vydra+Klokan na jednom z jezů.

Jednu zastávku jsme zvolili u dětského hřiště, kde jsme se koupali a děti se vyřádily.

Počasí bylo aprílové, chvíli sluníčko, chvíli déšť, ale to nikoho neodradilo a všichni zdárně dopluli do kempu v Samopších, kde jsme si po večeři ještě zahráli Lasergame.

V pátek nás čekala ráno opět rozcvička a snídaně. Vše jsme zabalili a vydali se na druhou část plavby do Sázavy. Téměř celou cestu nepršelo, což bylo fajn.

Čekaly nás tři jezy, které již dětské posádky sjížděly samy.

Akce byla super, sice nás trochu zlobilo počasí, ale to nám na dobré náladě vůbec neubralo.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Gladiator Race Josefov

18. – 19. 6. 2021

Další gladiátorský víkend je za námi. Lagunino reprezentovali: Bobeš, Kotě, Vydra, Sasanka, Koala, Heduš a Jana v Night Race; Belka, Lerik, Mimoň, Pružinka, Sasanka, Šampon, Timtim a Vlak v kategorii Kids a Koala na Original trati.

První závod byl noční na trati 3+ km. Čekala na nás trať v josefovské pevnosti plná podzemí, záludných překážek, ale i vody. Nejlépe se dařilo Sasance, která obsadila první místo mezi juniorkami a patří jí obrovská gratulace.

V sobotu dopoledne závodili děti, nejprve ty starší v kategorii Kids II, na které čekala trať o délce 2+ km. Nejlépe si s překážkami poradila opět Sasanka, která skončila první a Šampon, který vybojoval třetí místo.

Po starších přišly na řadu mladší děti v kategorii Kids I, kde nás reprezentovala Pružinka.

Parné odpoledne patřilo závodu Original na trati 6+ km. Trať byla plná vody, což bylo v tom parném dni opravdu velmi pozitivní.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

TEP faktor

13. 6. 2021

S dětmi co vyhrály některý z našich závodů Winter či Spring jsme se vypravily zahrát si dobrodružnou hru TEP faktor do Chotilska. Hru hráli: Mimoň, Sasanka, Šampon, Vlak a Koala. Čekalo nás celkem 28 místností s úkoly zaměřenými na sílu, zručnost či chytrost.

Všechny se nám podařilo zdolat, rozluštit heslo k pokladu a dostat se až cílové truhle, která se nám po zadání kódu otevřela 🙂

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Trénink záchranářů

5. – 6. 6. 2021

Trénink záchranářů začal v sobotu večer nácvikem simulovaných poranění – např. pádu z kola, koloběžky nebo autonehody.

Poté jsme pitvali – kluci se podívali na strukturu jater, střev a varlat.

V neděli ráno jsme začali rozcvičkou a po snídani vyrazili na horolezeckou stěnu do Holešovic. Tam jsme nejprve lezli na boulderu a poté jsme se přesunuli na jištění na laně, kde kluci jak lezli, tak se učili jistit pomocí kyblíku.

Odpoledne jsme zamířili k vojkovickému jezeru, kde jsme nejprve plavali – záchranářský kraul, pod vodou. Pak jsme si nafoukli paddleboard a kluci si zkoušeli na něm jezdit. Celou akci jsme zakončili přehazovanou.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Výprava do Šiklova mlýna

28. – 30. 5. 2021

Po delší době jsme vyrazili na víkendovku, tentokrát do westernového Šiklova mlýna, kde nás čekal nejen další závod série Gladiator Race. Výpravy se zúčastnili: Bambulák, Belka, Bobeš, Buchta, Citron, Kotě, Sasanka, Šampon, Vydra, Heduš, Jana, Karolína, Kíťa, Koala a Shrek.

V pátek po příjezdu na místo jsme postavili naše stanové městečko, dali si večeři, prošli jsme si Šiklův mlýn, vyzkoušeli připravené překážky a šli jsme spát, abychom byli plní sil na sobotní závody.

V sobotu dopoledne vše vypuklo závody kategorie Kids II. Na děti čekala trať 3+ km s mnoha překážkami, některými laděným westernově. V kategorii Kids II závodili: Bambulák, Belka, Citron, Sasanka a Šampon. Nejlépe se umístila Sasanka na čtvrtém místě a Šampon na pátém.

Po dětských závodech jsme si šli na beach hřiště zahrát přehazovanou a volejbal.

Po obědě se na trať Original vydali: Kíťa, Koala a Shrek. Běh o délce 6+ km s cca 30 překážkami všichni zvládli.

Poté jsme se s dětmi opět vydali na hřiště, dali jsme si večeři a před nočním závodem jsme se ještě vydali na procházku s místní rozhledně.

Večer nás čekal noční závod Night GR, na kterém Lagunino reprezentovali: Bobeš, Buchta, Heduš, Koala, Kotě, Shrek a Vydra. Noční trať měla 3+ km a byla velmi vydařená. Nejlépe se umístila Vydra, která skončila na druhém místě mezi juniorkami a patří jí veliká gratulace.

V neděli ráno jsme se sbalili a vrátili zpět do Libčic.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

OCR Liga Hradec Králové

15. 5. 2021

V sobotu se konala další OCR liga. Lagunino reprezentovali: Sasanka v kategorii Kids II, Bobeš v kategorii Junior a Koala v kategorii dospělých. Trať byla náročná, ale dala se zvládnout. Bobeš se umístil na dvanáctém místě a Sasanka si vybojovala úžasné druhé místo a patří jí velká gratulace. Po závodech jsme se ještě koupali ve Stříbrném rybníce.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Gladiator Race Milovice

1.-2. 5. 2021

Gladiátorský víkend započal v sobotu závodem dětí v kategorii Kids II. V této kategorii nás reprezentovali: Bambulák, Belka, Kotě, Lerik, Oliraptor, Sasanka, Šampon, Vydra. Počasí dětem přálo, trať plnou bláta, podlézání tanku, či silových překážek zvládli velmi dobře. Nejlépe se umístila Sasanka, která obsadila druhé místo, velmi gratulujeme.

Odpoledne se na trať Original vydal Koala a trať plnou bahna, vody a nových překážek si velmi užil.

Večer patřil závodu Night, Lagunino reprezentovali Koala, Heduš a Shrek. Závod dlouhý 3+ km zvládli a parádně si jej užili.

V neděli jsme se na trať vrátili ve složení Koala a Buchta a vydali jsme se na poslední závod MAX o délce 12+ km. Oproti sobotě bylo počasí

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Cyklovýlet do Vojkovic

25. 4. 2021

Nedělní odpoledne jsme vyplnili sportem a vydali jsme se na kolech do Vojkovic. Výletu se zúčastnili: Bambulák, Bobeš, Matěj, Oliraptor, Sasanka, Šampon a Koala. Jeli jsme po cyklostezce přes Nelahozeves a Veltrusy, kde jsme se zastavili u Sfingy.

Poté jsme pokračovali k jezeru Vojkovice, kde jsme si zaplavali.

Po plavání jsme si dali ještě cvičení a vydali jsme se zpět do Libčic.

Cestou zpět jsme si ještě udělali krátkou zastávku na houpačkách v Dolanech.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

OCR Liga Hradec Králové

24. 4. 2021

Dnes jsme se vydali prověřit fyzičku na OCR ligu do Hradce Králové. Lagunino reprezentovali: Bobeš v kategorii Junior, Bambulák, Sasanka a Šampon v kategorii Kids II a Koala v kategorii dospělých.

Nejprve jsme si v Gladiator Race Aréně protáhli těla a procvičili překážky.

Jako první se na start postavil Bobeš v kategorii Junior a Koala v kategorii dospělých. Závod o délce 3+ km a 40+ překážek byl sice krátký, ale náročný. Nicméně oba zdárně trať zdolali. Bobeš se umístil na dvanáctém místě, což je velmi pěkný výsledek.

Odpoledne patřilo kategorii Kids II. Všichni tři naši mladí reprezentanti dali do závodu vše a poprali se s tratí 1,5+ km a 20+ překážkami se ctí. Nejlépe se umístil šampon, který vybojoval druhé místo. Sasanka skončila čtvrtá a Bambulák osmý. Všem patří velká gratulace.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Ukliďme Česko

27. 3. 2021

Dnešní sobotní dopoledne jsme věnovali prospěšné činnosti – zapojili jsme se s dětmi do akce Ukliďme Česko a vydali jsme se uklidit náplavku. Úklidu náplavky se zúčastnili: Bambulák, Belka, Bobeš, Kačer, Kakabus, Kotě, Králík, Lasička, Lerik, Mimoň, Pružinka, Šampon, Špion, Vlak, Vydra a Koala.

Podařilo se nám vysbírat 5 velkých pytlů odpadu, především pet lahví, skleněných lahví a plechovek.

Děti byly skvělé a opět ukázaly, že ani dlouhý lockdown v nich nezanechal lhostejnost vůči životnímu prostředí a chuť, se kterou se do úklidu i přes ne úplně ideální počasí, zapojily svědčí, že mají stále velmi dobrý vztah k dobrovolné činnosti vůči přírodě a městu, kde žijí.

Galerii z akce naleznete zde

Sportovní odpoledne

27. 2. 2021

Sobotní odpoledne jsme strávili na víceúčelovém hřišti v Kralupech. Zasportovat si přišli Lerik, Mimoň, Pružinka, Šampon, Vlak, Koala a Nori. Nejprve jsme si dali rozcvičku a pak čtyři kolečka na oválu. Po zahřátí jsme dělali dřepy na Bring Sally Up a poté čekal děti kruhový trénink s 13 cviky.

Po kruháči se děti opět proběhly a pak je čekal mini OCR závod. Děti se rozdělily na dvě skupiny – Kids (Pružinka, Mimoň a Vlak) a Junioři (Lerik, Nori a Šampon). Děti čekalo 7 překážek. V kategorii Kids zvítězil Vlak s časem 1:49, druhý byl Mimoň s časem 1:56 a třetí Pružinka s časem 3:02. V kategorii Juniorů byl nejrychlejší Šampon s časem 1:30, na druhém místě byl Nori s časem 1:40 a třetí byl Lerik s časem 1:42.

Po závodě jsme nasadily brusle. Úkolem bylo ujet nejméně 2,5 km. Všichni to bez problémů zvládli a splnili si tak disciplínu skating do zimních virtuálních her.

Konec sportování patřilo basketbalu, hunterovi a vybíjené.

Dnes jsme si skvěle zasportovali a užili si skvělé odpoledne.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Gladiator Race Lanškroun v Hradci Králové

20. – 21. 2. 2021

Tento týden proběhl první závod série Gladiator Race 2021 – GR Lanškroun, který byl z důvodu epidemie přesunutý do Hradce Králové.

V sobotu běželi dospělí, čekala na nás trať dlouhá něco málo přes 7 km. Lagunino reprezentovala Kíťa s Koalou.

Po závodě jsme si ještě užili zamrzlý rybník a trochu se otužili 🙂

Neděle patřila dětským závodům. V kategorii Kids II nastoupili na trať za Lagunino Buchta, Sasanka a Šampon.

Všem se dařilo a po dlouhé době si užili pěkný závod. Trať měla něco málo přes 2 km a na děti čekalo 18 překážek.

Překážky byly různorodé a prověřily fyzičku dětí během dlouhého lockdownu docela pečlivě 🙂

Nejlépe dopadla Sasanka, která ve své kategorii zvítězila a Šampon se umístil na čtvrtém místě v kategorii nejstarších chlapců.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Běžky Libčice nad Vltavou

13. 2. 2021

Dnes jsme využili nádherného počasí a dostatku sněhu a užili jsme si běžkování přímo v Libčicích. Zúčastnili se: Lerik, Oliraptor, Pružinka, Špion, Vlak, Kamzice, Kíťa, Koala a Kulík.

Nejprve jsme se rozjezdili na okruhu na náplavce, Kamzice vysvětlila dětem techniku a děti si zkoušely klasiku.

Po několika odjetých kolech jsme vyrazili směr Dolany. Na úsecích, kde to bylo možné se děti učily bruslení. Celkem jsme ujeli 5,73 km.

Po návratu na náplavku děti čekal závod na 400m okruhu na rychlost. Nejrychleji okruh zvládl Špion v čase 2 min 32 s; na druhém místě byl Oliraptor s časem 2 min 40; na třetím místě byl Vlak s časem 2 min 52 s, na čtvrtém Lerik s časem 2 min 53 s a na pátém Pružinka s časem 3 min 44 s.

Nakonec si ještě otužilci užili sníh a dělali andělíčka 🙂

Počasí vyšlo na výbornou, všichni jsme si akci užili, zasportovali jsme si a nabrali energii do dalších dní.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Trénink záchranářů

29. 1. 2021

Po dlouhé době jsme se rozhodli uspořádat pro záchranáře další trénink. Zúčastnili se: Lerik, Mimoň, Vlak a Koala.

Akci jsme zahájili antigenním testem na Covid-19. Děti si, kromě výtěru, test dělaly samy, všichni byli negativní a akce mohla bezpečně pokračovat.

Po otestování jsme si zopakovali základy lezení – osmičku, osmičkové poutko a oblékání úvazku. Poté jsme se vypravili na boulder, kde kluci nejprve lezli různé cesty bez jištění. Poté si opakovali základy jištění na laně.

Po lezení jsme si zkoušeli dělat odlitky nohou. Nejprve jsme si udělali formu v alginátu, kterou jsme následně vyplňovali sádrou.

Potom kluci vařili oběd – těstoviny s omáčkou a pojali jsme to jako Prostřeno junior. Dětem se oběd moc povedl a od porotce dostaly 10 bodů 🙂

Po obědě jsme se učili nové obvazové techniky – ovázat ucho, ovázat oko a Hippokratovu čepici.

Poté jsem vyrazili na chvíli ven. Nejprve se kluci učili ovládat hasicí přístroje – vodní, práškový a sněhový.

Po vystříkání hasičáků jsme se proběhli – udělali jsme si 1 km běh.

Odpoledne pak patřilo simulovaným poraněním, kdy jeden představoval poraněného a dva záchranáře. Děti si tak zopakovali ošetření popálenin, dušení kouřem se zástavou srdečního rytmu a použití AED, řeznou ránu, opaření, či poranění hlavy.

Poslední část schůzky jsme věnovali anatomii. Kluci nejprve pitvali mozek, během pitvy jsme si povídali o nervové soustavě a dýchací cesty – hrtan, průdušky a plíce.

Bylo vidět, že se děti už hodně těšily na nějakou „normální“ akci, při které se jak zabavily, tak něco nového naučily a zopakovaly si co se již učily a dlouho neopakovaly.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Klasické lyžování Cínovec

24. 1. 2021

Dnes jsme vyrazili za klasickým lyžováním na Cínovec. Běžkování si užili: Bobeš, Kačer, Kakabus, Králíček, Oliraptor, Koala a Vejfuk.

Pod vedením instruktora jsme zdolali celkem 10 km. Tento sport není moc dětmi provozován, ale všichni to zvládli. Celý den chumelilo a užili jsme si moc hezký den na horách.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

GR8 trails Josefov

23. 1. 2021

První závod od Gladiator Race si vychutnali: Bobeš, Šampon, Koala a Kristýnka.

Tentokrát se jednalo o první závod série Gr8 trails. Závod není o překážkách, ty v této série chybí, ale o běhu v zajímavých lokalitách. První nás zavedl do pevnosti v Josefově. Trať měla celkem 5 km a dala se bez problémů zvládnout.

Galerii z akce naleznete zde

Lyžování Klínovec

26. 12. 2020

Na Štěpána jsme vyrazili na vánoční lyžování na Klínovec. Lyžování si užili: Hafík, Kačer, Kakabus, Kotě, Králíček, Šampon, Tom, Anička, Heduš, Koala, Markéta a Vejfuk.

V provozu byly, stejně jako před týdnem, 3 lanovky a 3 sjezdovky různé obtížnosti – modrá a dvě červené. Za týden přeci jen připadl trochu sníh a byl k vidění už ne jen na sjezdovkách.

Den jsme si skvěle užili a lyžování bylo úžasné. Jakmile to bude možné, vyrazíme na lyže opět.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Lyžování Klínovec

20. 12. 2020

Poslední podzimní den jsme vyrazili na tradiční předvánoční lyžování na Klínovec. Lyžování si užili: Buchta, Hafík, Kačer, Kotě, Tom, Koala a Vejfuk.

Klínovec v Krušných horách je většinou sázka na jistotu. V provozu byly 3 lanovky a několik sjezdovek různé obtížnosti. Dnes s námi byli lyžařští matadoři a Buchta, který stál na lyžích poprvé v životě.

Všichni se moc pěkně rozjezdili, včetně Buchty, který po dopoledním nácviku na mírném kopečku odpoledne s všemi sjížděl již modrou sjezdovku.

Lyžování bylo skvělé, užili jsme si den na čerstvém vzduchu s dostatkem pohybu, počasí nám přálo a všechny mrzelo, že to tak rychle uteklo.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Gladiator Race Hradec Králové

5. – 6. 12. 2020

Po dlouhém dvouměsíčním lock-downu jsme mohli opět vyrazit na OCR závody, tentokrát na Gladiator Race do Hradce Králové.

V sobotu běželi dospělí, Lagunino reprezentovali Heduš, Koala, Kristýnka, Křupka a Shrek. Trať měla 4+ km a čekala nás spousta překážek, některé nové. Myslíme, že ostudu jsme neudělali a všichni jsme závod zvládli.

V neděli jsme se vypravili do Hradce podruhé, tentokrát s dětmi na Gladiator Race Kids. Závod si zaběhli: Bambulák, Belka, Bobeš, Borůvka, Buchta, Citron, Kotě, Lerik, Mimoň, Sasanka, Šampon, Vydra, Žužlák. Všechny děti běžely v kategorii Kids II a čekala na ně trať 2+ km. Překážky byly opět velmi různorodé a děti se s nimi popasovaly se ctí.

Nejlépe se umístila Sasanka, která ve své kategorii skončila na druhém místě, gratulace. Šampon obsadil velmi pěkné páté místo.

Velmi se těšíme na další závody, tak snad budou moci proběhnout.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Predator Race Plzeň

3. 10. 2020

První říjnová sobota patřila závodu Predator Race, který se tentokrát běžel u Boleveckého rybníku v Plzni. Zazávodit si přišli: Belka, Bobeš, Kotě, Lerik, Pružinka, Šampon, Vydra, Žužlák a Koala.

Dopoledne běželi dospělí, na které čekala trať dlouhá 7+ km s třinácti překážkami. Lagunino reprezentoval Koala, který trať i překážky zdolal.

Odpoledne již patřilo dětem. Jako první se na trať vydala Pružinka v kategorii 8-9 let. Nevedla si špatně a trať si opravdu užila.

Poté běželi Lerik se Žužlákem v kategorii 10-11 let. I oni si závod přišli užít a snažili se překonávat překážky jak nejlépe uměli.

Nakonec na trať vyběhli ti nejstarší, za nás ve složení Belka, Bobeš, Kotě, Šampon a Vydra. Konkurence byla opravdu velká a Šamponovi se nakonec podařilo vybojovat třetí místo a patří mu velká gratulace.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Gladiator Challenge Kralupy

27. – 28. 9. 2020

Letošní Gladiator challenge v Kralupech odstartovalo trio Koala, Křupka a Marťan nočním závodem v neděli.

Ač trať byla poměrně krátká – 1+ km, tak na ně čekalo mnoho překážek zaměřených především na sílu v rukách. Závod to byl těžký, ale všichni tři ho zvládli.

Pondělí již patřilo dětem a dětskému závodu, kterého se zúčastnili: Bobeš, Kakabus, Králíček, Lerik, Mimoň, Oliraptor, Pružinka, Sasanka, Šampon, Šňupálek, Špion, Tom, Vydra a Žužlák.

Jako první se na trať vydali ti nejstarší v kategorii 13-14 let. Čekala na ně trať plná zajímavých překážek včetně sněhu, vody, ručkování atd. Všichni byli moc šikovní.

Nejlépe se dařilo Šamponovi, který obsadil první místo s časem 00:09:00.74, Špion skončil pátý, Vydra pátá, Šňupálek šestá, Tom desátý a Bobeš jedenáctý.

Po nejstarších nastoupila na trať kategorie 10 – 12 let, ve které závodili Kakabus, Králíček, Lerik, Mimoň, Oliraptor, Sasanka a Žužlák. I na ně čekala podobná trať plná zajímavých překážek a i tato skupina závodníků ukázala, že na to má.

Nejlépe zabodovala Sasanka, která obsadila první místo s časem 00:09:13.98, Kakabus doběhl jedenáctý, Králíček patnáctý, Mimoň osmnáctý, Oliraptor devatenáctý, Lerik dvacátý a Žužlák dvaadvacátý.

Poslední se na trať vydala Pružinka v kategorii 7 – 9 let. I ona závod zvládla velmi dobře a umístila se na dvanáctém místě.

Všem malým závodníkům patří velká gratulace za jejich odvahu a výkony v závodě, který byl hodně náročný i díky ne úplně ideálnímu počasí.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

International Kids OCR Championship

27. 9. 2020

Poslední zářijovou neděli poměřily děti síly s nejlepšími z nejlepších v OCR na International Kids OCR Champioship v Hradci Králové. Do boje se pustili: Belka, Bobeš, Buchta, Lerik, Pružinka, Sasanka, Šampon a Vydra.

První na trať dlouhou 3+ km vyrazili Junioři – Bobeš, Šampon a Vydra. Čekali na ně známé i nové překážky. Všechny překážky byly povinné a neměly hendikepy. S tratí se nejlépe popral Šampon, který skončil v silné konkurenci na šestém místě.

Po Juniorech následovala kategorie Kids II, ve které běželi také Belka, Buchta, Lerik a Sasanka. Na ně čekala trať dlouhá 2+ km se stejným systémem překážek.

Nejlépe se umístila Sasanka, která obsadila třetí místo a patří jí velká gratulace.

Poslední závodily nejmladší děti v kategorii Kids I, za nás Pružinka. Trať měla 1+ km a i Pružinka si s ní poradila se ctí.

Mistrovské závody ukázaly, že máme v oddílech opravdu šikovné děti, které dokáží svými výkony konkurovat nejlepším z nejlepších a patří jim obrovská gratulace a respekt.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Predator Race Dobřany

19. 9. 2020

Dnes jsme se vypravili potrápit těla na tankodrom v Dobřanech, kde nás čekal Predator Race. Akce se zúčastnili: Bambulák, Belka, Buchta, Králíček, Lerik, Oliraptor, Sasanka, Šampon, Šňupálek, Vydra, Koala, Kristýnka, Křupka, Kulík a Terka.

Nejprve startovaly dětské vlny. Jako první za nás běželi v kategorii 10 – 11 let Králíček, Lerik a Oliraptor. Trať byla poměrně náročná a plná bahínka 🙂

Po mladších dětech se na start postavily starší děti v kategorii 12 – 14 let. I na ně čekala bahnitá trať plná zajímavých překážek.

Nejlépe se tentokrát umístil Šampon, který vyhrál v kategorii chlapců 12 – 14 let, gratulujeme!

Po dětech se na trať FUN postavili i dospěláci – Koala, Kristýnka, Křupka a Kulík. Trať dlouhá téměř 8 km byla také plná bahna všeho druhu a překážek rozličného charakteru.

Po závodech jsme se ještě zastavili u kamenného léčivého kruhu na vrchu Hujáb, kde jsme sledovali velmi pěkný západ Slunce.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Výprava do Českého Ráje

11. – 13. 9. 2020

Druhá letošní výprava nás zavedla do Českého Ráje. Výpravy se zúčastnili: Bambulák, Citron, Kakabus, Kotě, Králíček, Sasanka, Šampon, Vydra, Heduš, Koala, Kristýnka, Kulík a Shrek. Po příjezdu do kempu jsme si šli nejprve natrénovat překážky na sobotní závody.

V sobotu dopoledne se děti zúčastnily závodu Gladiator Kids Race Český Ráj. Všechny běžely v kategorii KIDS II, tedy na trati 2+ km a 15+ obstacles. Závod v Českém Ráji byl hodně o vodě a protože počasí bylo opravdu letní, všichni si to skvěle užili.

Nejlépe se dařilo Sasance, která obsadila ve své kategorii druhé místo a Šamponovi, který skončil třetí, oběma velká gratulace.

Po závodech jsme šli na šlapadla, kde se děti vyblbnuly. Projeli jsme si skoro celý rybník, plavali a sjížděli skluzavky.

Odpoledne jsme se vrátili do centra závodů na dospělácký závod. Z dětí s námi běžel Kakabus, který skvěle závod zvládl a mezi juniory skončil na šestém místě.

Podvečer jsme strávili na Drábských světničkách. Tento skalní hrad je velmi zajímavý a dětem se zde velmi líbilo. Prošli jsme si také nedaleké okolí hradu a kochali se nádhernými skalami a užili jsme si velmi pěkný západ slunce.

V neděli jsme se zabalili a vyrazili na výlet na zříceninu hradu Trosky. I tento hrad je velmi zajímavý, dominují mu dvě věže označované jako Panna a Baba.

Po prohlídce hradu jsme již zamířili zpět do Libčic.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Výprava na Otavu

4. – 6. 9. 2020

První výprava tohoto školního roku vedla na řeku, konkrétně na Otavu. Výpravy se zúčastnili: Citron, Kakabus, Králíček, Mimoň, Oliraptor, Pila, Vážka, Heduš, Koala, Kamzice, Kristýnka, Radka, Shrek, Vejfuk a Vláďa.

V pátek jsme vyrazili z Libčic a první noc strávili v kempu ve Střelských Hošticích pod širákem. Děti ještě před spaním užily trampolínu.

V sobotu dopoledne se děti ještě vyblbnuly na trampolíně v kempu.

Poté jsme vyrazili na první úsek sjezdu řeky Otavy ze Střelských Hoštic do kempu Podskalí ve Strakonicích.

Cesta nám poměrně rychle ubíhala, děti byly šikovné a ani jezy jim nedělaly problémy.

Cestu jsme si zpříjemnili koupáním.

Kousek před cílem první části nás čekala cvičná slalomová trať, jejíž sjezd si děti opravdu užily.

Druhou noc jsme strávili v kempu Podskalí ve Strakonicích.

V neděli nás čekal sjezd druhého úseku – z Podskalí do Štěkně. Cestou na nás čekalo několik jezů, z nichž 3 jsme s dětmi sjížděli, či drobné peřeje.

Cestu nám zpříjemnily závody dračích lodí ve Strakonicích, koupání a nácvik používání házečky. Děti si vyzkoušely jak pozici kormidelníka, tak háčka.

Otava je velice pohodová řeka, která nabízí jak rychlejší úseky s drobnými peřejemi, tak různorodé jezy, či poklidné úseky, kde si všichni pořádně máknout a posílí své svaly 🙂

Počasí nám přálo, tak se výprava na vodu povedla, děti si to užily a všichni byli na konci cesty správně unavení. Už se těšíme na další vodácké akce.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube