Na Štěpána jsme vyrazili na vánoční lyžování na Klínovec. Lyžování si užili: Hafík, Kačer, Kakabus, Kotě, Králíček, Šampon, Tom, Anička, Heduš, Koala, Markéta a Vejfuk.

V provozu byly, stejně jako před týdnem, 3 lanovky a 3 sjezdovky různé obtížnosti – modrá a dvě červené. Za týden přeci jen připadl trochu sníh a byl k vidění už ne jen na sjezdovkách.

Den jsme si skvěle užili a lyžování bylo úžasné. Jakmile to bude možné, vyrazíme na lyže opět.

Poslední podzimní den jsme vyrazili na tradiční předvánoční lyžování na Klínovec. Lyžování si užili: Buchta, Hafík, Kačer, Kotě, Tom, Koala a Vejfuk.

Klínovec v Krušných horách je většinou sázka na jistotu. V provozu byly 3 lanovky a několik sjezdovek různé obtížnosti. Dnes s námi byli lyžařští matadoři a Buchta, který stál na lyžích poprvé v životě.

Všichni se moc pěkně rozjezdili, včetně Buchty, který po dopoledním nácviku na mírném kopečku odpoledne s všemi sjížděl již modrou sjezdovku.

Lyžování bylo skvělé, užili jsme si den na čerstvém vzduchu s dostatkem pohybu, počasí nám přálo a všechny mrzelo, že to tak rychle uteklo.

Gladiator Race Hradec Králové

5. – 6. 12. 2020

Po dlouhém dvouměsíčním lock-downu jsme mohli opět vyrazit na OCR závody, tentokrát na Gladiator Race do Hradce Králové.

V sobotu běželi dospělí, Lagunino reprezentovali Heduš, Koala, Kristýnka, Křupka a Shrek. Trať měla 4+ km a čekala nás spousta překážek, některé nové. Myslíme, že ostudu jsme neudělali a všichni jsme závod zvládli.

V neděli jsme se vypravili do Hradce podruhé, tentokrát s dětmi na Gladiator Race Kids. Závod si zaběhli: Bambulák, Belka, Bobeš, Borůvka, Buchta, Citron, Kotě, Lerik, Mimoň, Sasanka, Šampon, Vydra, Žužlák. Všechny děti běžely v kategorii Kids II a čekala na ně trať 2+ km. Překážky byly opět velmi různorodé a děti se s nimi popasovaly se ctí.

Nejlépe se umístila Sasanka, která ve své kategorii skončila na druhém místě, gratulace. Šampon obsadil velmi pěkné páté místo.

Velmi se těšíme na další závody, tak snad budou moci proběhnout.

Predator Race Plzeň

3. 10. 2020

První říjnová sobota patřila závodu Predator Race, který se tentokrát běžel u Boleveckého rybníku v Plzni. Zazávodit si přišli: Belka, Bobeš, Kotě, Lerik, Pružinka, Šampon, Vydra, Žužlák a Koala.

Dopoledne běželi dospělí, na které čekala trať dlouhá 7+ km s třinácti překážkami. Lagunino reprezentoval Koala, který trať i překážky zdolal.

Odpoledne již patřilo dětem. Jako první se na trať vydala Pružinka v kategorii 8-9 let. Nevedla si špatně a trať si opravdu užila.

Poté běželi Lerik se Žužlákem v kategorii 10-11 let. I oni si závod přišli užít a snažili se překonávat překážky jak nejlépe uměli.

Nakonec na trať vyběhli ti nejstarší, za nás ve složení Belka, Bobeš, Kotě, Šampon a Vydra. Konkurence byla opravdu velká a Šamponovi se nakonec podařilo vybojovat třetí místo a patří mu velká gratulace.

Gladiator Challenge Kralupy

27. – 28. 9. 2020

Letošní Gladiator challenge v Kralupech odstartovalo trio Koala, Křupka a Marťan nočním závodem v neděli.

Ač trať byla poměrně krátká – 1+ km, tak na ně čekalo mnoho překážek zaměřených především na sílu v rukách. Závod to byl těžký, ale všichni tři ho zvládli.

Pondělí již patřilo dětem a dětskému závodu, kterého se zúčastnili: Bobeš, Kakabus, Králíček, Lerik, Mimoň, Oliraptor, Pružinka, Sasanka, Šampon, Šňupálek, Špion, Tom, Vydra a Žužlák.

Jako první se na trať vydali ti nejstarší v kategorii 13-14 let. Čekala na ně trať plná zajímavých překážek včetně sněhu, vody, ručkování atd. Všichni byli moc šikovní.

Nejlépe se dařilo Šamponovi, který obsadil první místo s časem 00:09:00.74, Špion skončil pátý, Vydra pátá, Šňupálek šestá, Tom desátý a Bobeš jedenáctý.

Po nejstarších nastoupila na trať kategorie 10 – 12 let, ve které závodili Kakabus, Králíček, Lerik, Mimoň, Oliraptor, Sasanka a Žužlák. I na ně čekala podobná trať plná zajímavých překážek a i tato skupina závodníků ukázala, že na to má.

Nejlépe zabodovala Sasanka, která obsadila první místo s časem 00:09:13.98, Kakabus doběhl jedenáctý, Králíček patnáctý, Mimoň osmnáctý, Oliraptor devatenáctý, Lerik dvacátý a Žužlák dvaadvacátý.

Poslední se na trať vydala Pružinka v kategorii 7 – 9 let. I ona závod zvládla velmi dobře a umístila se na dvanáctém místě.

Všem malým závodníkům patří velká gratulace za jejich odvahu a výkony v závodě, který byl hodně náročný i díky ne úplně ideálnímu počasí.

International Kids OCR Championship

27. 9. 2020

Poslední zářijovou neděli poměřily děti síly s nejlepšími z nejlepších v OCR na International Kids OCR Champioship v Hradci Králové. Do boje se pustili: Belka, Bobeš, Buchta, Lerik, Pružinka, Sasanka, Šampon a Vydra.

První na trať dlouhou 3+ km vyrazili Junioři – Bobeš, Šampon a Vydra. Čekali na ně známé i nové překážky. Všechny překážky byly povinné a neměly hendikepy. S tratí se nejlépe popral Šampon, který skončil v silné konkurenci na šestém místě.

Po Juniorech následovala kategorie Kids II, ve které běželi také Belka, Buchta, Lerik a Sasanka. Na ně čekala trať dlouhá 2+ km se stejným systémem překážek.

Nejlépe se umístila Sasanka, která obsadila třetí místo a patří jí velká gratulace.

Poslední závodily nejmladší děti v kategorii Kids I, za nás Pružinka. Trať měla 1+ km a i Pružinka si s ní poradila se ctí.

Mistrovské závody ukázaly, že máme v oddílech opravdu šikovné děti, které dokáží svými výkony konkurovat nejlepším z nejlepších a patří jim obrovská gratulace a respekt.

Predator Race Dobřany

19. 9. 2020

Dnes jsme se vypravili potrápit těla na tankodrom v Dobřanech, kde nás čekal Predator Race. Akce se zúčastnili: Bambulák, Belka, Buchta, Králíček, Lerik, Oliraptor, Sasanka, Šampon, Šňupálek, Vydra, Koala, Kristýnka, Křupka, Kulík a Terka.

Nejprve startovaly dětské vlny. Jako první za nás běželi v kategorii 10 – 11 let Králíček, Lerik a Oliraptor. Trať byla poměrně náročná a plná bahínka 🙂

Po mladších dětech se na start postavily starší děti v kategorii 12 – 14 let. I na ně čekala bahnitá trať plná zajímavých překážek.

Nejlépe se tentokrát umístil Šampon, který vyhrál v kategorii chlapců 12 – 14 let, gratulujeme!

Po dětech se na trať FUN postavili i dospěláci – Koala, Kristýnka, Křupka a Kulík. Trať dlouhá téměř 8 km byla také plná bahna všeho druhu a překážek rozličného charakteru.

Po závodech jsme se ještě zastavili u kamenného léčivého kruhu na vrchu Hujáb, kde jsme sledovali velmi pěkný západ Slunce.

Výprava do Českého Ráje

11. – 13. 9. 2020

Druhá letošní výprava nás zavedla do Českého Ráje. Výpravy se zúčastnili: Bambulák, Citron, Kakabus, Kotě, Králíček, Sasanka, Šampon, Vydra, Heduš, Koala, Kristýnka, Kulík a Shrek. Po příjezdu do kempu jsme si šli nejprve natrénovat překážky na sobotní závody.

V sobotu dopoledne se děti zúčastnily závodu Gladiator Kids Race Český Ráj. Všechny běžely v kategorii KIDS II, tedy na trati 2+ km a 15+ obstacles. Závod v Českém Ráji byl hodně o vodě a protože počasí bylo opravdu letní, všichni si to skvěle užili.

Nejlépe se dařilo Sasance, která obsadila ve své kategorii druhé místo a Šamponovi, který skončil třetí, oběma velká gratulace.

Po závodech jsme šli na šlapadla, kde se děti vyblbnuly. Projeli jsme si skoro celý rybník, plavali a sjížděli skluzavky.

Odpoledne jsme se vrátili do centra závodů na dospělácký závod. Z dětí s námi běžel Kakabus, který skvěle závod zvládl a mezi juniory skončil na šestém místě.

Podvečer jsme strávili na Drábských světničkách. Tento skalní hrad je velmi zajímavý a dětem se zde velmi líbilo. Prošli jsme si také nedaleké okolí hradu a kochali se nádhernými skalami a užili jsme si velmi pěkný západ slunce.

V neděli jsme se zabalili a vyrazili na výlet na zříceninu hradu Trosky. I tento hrad je velmi zajímavý, dominují mu dvě věže označované jako Panna a Baba.

Po prohlídce hradu jsme již zamířili zpět do Libčic.

Výprava na Otavu

4. – 6. 9. 2020

První výprava tohoto školního roku vedla na řeku, konkrétně na Otavu. Výpravy se zúčastnili: Citron, Kakabus, Králíček, Mimoň, Oliraptor, Pila, Vážka, Heduš, Koala, Kamzice, Kristýnka, Radka, Shrek, Vejfuk a Vláďa.

V pátek jsme vyrazili z Libčic a první noc strávili v kempu ve Střelských Hošticích pod širákem. Děti ještě před spaním užily trampolínu.

V sobotu dopoledne se děti ještě vyblbnuly na trampolíně v kempu.

Poté jsme vyrazili na první úsek sjezdu řeky Otavy ze Střelských Hoštic do kempu Podskalí ve Strakonicích.

Cesta nám poměrně rychle ubíhala, děti byly šikovné a ani jezy jim nedělaly problémy.

Cestu jsme si zpříjemnili koupáním.

Kousek před cílem první části nás čekala cvičná slalomová trať, jejíž sjezd si děti opravdu užily.

Druhou noc jsme strávili v kempu Podskalí ve Strakonicích.

V neděli nás čekal sjezd druhého úseku – z Podskalí do Štěkně. Cestou na nás čekalo několik jezů, z nichž 3 jsme s dětmi sjížděli, či drobné peřeje.

Cestu nám zpříjemnily závody dračích lodí ve Strakonicích, koupání a nácvik používání házečky. Děti si vyzkoušely jak pozici kormidelníka, tak háčka.

Otava je velice pohodová řeka, která nabízí jak rychlejší úseky s drobnými peřejemi, tak různorodé jezy, či poklidné úseky, kde si všichni pořádně máknout a posílí své svaly 🙂

Počasí nám přálo, tak se výprava na vodu povedla, děti si to užily a všichni byli na konci cesty správně unavení. Už se těšíme na další vodácké akce.