Menu Zavřeno

Proběhlé výpravy 2018/2019

Výprava do tyrolských Alp a Predator Race

7. – 9. 6. 2019

Poslední výprava před prázdninami nás zavedla až do Rakouska. Výpravy se zúčastnili: Bobeš, Citron, Kotě, Šampon, Koala a Shrek. Do Rakouska jsme se vypravili přes Německo, kde jsme zakempili na první noc v kempu u jezera Seehamer See. Po příjezdu jsme se vykoupali v jezeře, připravili večeři a ustlali jsme si pod širákem.

Ráno po snídani jsme pokračovali do Rakouska, do městečka Neukirchen am Großvenediger, kde nás čekal Predator Race Alpine Edition. První na start nastoupili děti. Všichni čtyři se prali s překážkami a závod zvládli. Velká gratulace patří Šamponovi, který se umístil v kategorii 12-13 let na třetím místě 🙂

Po dětech se na trať vydali vedoucí, běželi jsme závod dril o délce zhruba 7 km. Čekalo na nás pěkné převýšení a velmi povedené překážky. Asi nejlepší byla skluzavka do místního jezírka 🙂

Trať vedla krásnou přírodou tyrolských Alp a cestou bylo na co koukat. Velkou oporou nám byli kluci, kteří se rozhodli zdolávat trať s námi.

Po závodě jsme se přesunuli do kempu nedaleko Neukirchenu a jali se stavět stany 🙂 Po rozložení našeho tábora jsme se šli zrelaxovat do místního aquaparku s výhledem na Alpy.

Po relaxu jsme se ještě vyblbli v místním skateparku parkourovými challengemi a řádně unaveni jsme se vrátili do kempu a šli na kutě. V neděli ráno jsme po snídani složili stany a vydali se do městečka Krimml. Zde na nás čekala túra ke Krimmelským vodopádům – impozantní kaskádě čtyř překrásných vodopádů zasazených do nádherné alpské přírody.

Po zdolání všech čtyř vodopádů jsme se vydali zpět k autům a vyrazili směr Libčice. Cestou jsme se ještě zastavili na večeři 🙂

Tato výprava byla prostě skvělá a zároveň fyzicky dost náročná.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Výprava do Šiklova mlýna a Gladiator Race

31. 5. – 2. 6. 2019

Tentokrát jsme se vydali za dobrodružstvím do westernového městečka Šiklův mlýn. Výpravy se zúčastnili: Bambulák, Kotě, Sasanka, Vydra, Koala a Shrek. V pátek po příjezdu do Šiklova mlýna jsme nejprve stáli před rozhodnutím, zda budeme spát pod širákem, nebo ve stanech. U většiny nakonec zvítězila touha spát pod širákem a stan si postavila pouze Sasanka. Po večeři jsme šli na obhlídku Šiklova mlýna a trati nočního Gladiator Race, který běželi Koala a Shrek.

Ve 22:50 Koala a Shrek začali zdolávat trať nočního závodu. Se všemi nástrahami trati se nakonec vypořádali a závod dokončili 🙂

V sobotu nás čekal program v Šiklově mlýně. Nejprve jsme si šli zahrát fotbal na hřiště a poté jsme okusili místní bazén, který díky připravené překážce pro denní závod vybízel k tomu, abychom jej otestovali. Voda byla skvělá a tak jsme se tam pořádně vyřádili. Po vyblbnutí v bazénu jsme šli rozměnit šikláky a děti si vyzkoušely rýžování zlata, hledali drahokamy, prolezly zrcadlové bludiště, podívali jsme se také na místní minizoo.

Po prohlídce se děti zapojily do taneční merendy na náměstíčku a poté nás již čekalo westernové představení. Po představení jsme si zašli na kebab a po obědě vyrazili na strašidelný zámek Draxmoor, který je nedaleko Šiklova mlýna. Hlavně holky se docela bály, ale zvládli jsme projít celý zámek.

Po návratu do kempu jsme se vydali na prohlídku a otestování dětské trati a na místní rozhlednu, u níž jsme si také zahráli lasergame. Den jsme završili večerním koupáním.

V neděli ráno čekal na děti jejich běh. Všechny děti běželi v kategorii Kids II, tedy trať dvoukilometrovou. A šlo jim to skvěle. Nejvíc se dařilo Sasance, která běžela Gladiatora poprvé a hned dosáhla na třetí místo. Patří jí velká gratulace.

Po běhu jsme se šli vykoupat a po vyhlášení výsledků a předání cen medailistům jsme se vydali zpět do Libčic.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Tropical Islands

18. – 19. 5. 2019

Tentokrát jsme se vydali na relaxační výpravu do nedalekého Tropical Islands v Německu. Výletu se zúčastnili: Bobeš, Buchta, Citron, Hašlerka, Kačer, Kotě, Oliraptor, Pamprdlák, Tom, Šampon, Vlak, Žužlák, Heduš, Koala a Shrek. V sobotu brzy ráno jsme se vydali směr Německo. Po příjezdu do Tropical Islands jsme nejprve vyřídili potřebné formality. Náš pobyt jsme zahájili společnou prohlídkou Tropical Islands. Poté si už děti užívaly místní atrakce – tobogány, bazény, divoké řeky, apod. Nejvíc se všem ale líbilo ve venkovní části – v Amazonii, kde je udělaný kaňon, skluzavky, divoká řeka, stříkadla a další blbinky. Navečer jsme si zahráli minigolf. Ubytovaní jsme byly přímo v dómu ve stanech na písčité pláži. V neděli ráno jsme se vydali na snídani, která byla opravdu velmi bohatá a každý si tam našel to, co má rád. Po snídani jsme uvolnili stany a vydali jsme se opět do bazénů. Na oběd jsme si skočili na pizzu a po obědě se děti vyřádily na autíčkách, ve videoherně, prolézačkách a dalších aktivitách. Poslední chvíle před odjezdem jsme strávili v kaňonu v Amazonii.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Barvám neutečeš Praha

11. 5. 2019

Dnes jsme se vydali na barevný běh Barvám neutečeš do areálu psychiatrické nemocnice v Praze. Akce se zúčastnili: Bambulák, Bobeš, Čoklik, Datlík, Elf, Filip, Janička, Kakabus, Karolínka, Kitty, Klokan, Kotě, Králíček, Kulík, Lerik, Lukáš, Marťan, Milan, Můra, Nutella, Oliraptor, Tom, Danča, Kataríně, Koala a Kristýnka. Přes rozmary počasí se akce skvěle vydařila. 5 km běh skrze barvy si všichni náramně užili a pořádně se s barvami vydováděli. Každoročně skvělá akce 🙂

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Gladiator Race Milovice

3. – 5. 5. 2019

Máme za sebou další gladiátorský víkend. Tentokrát velmi nabitý. Vše začalo v pátek, kdy se Heduš, Koala a Shrek vypravili na noční běh. Pro Heduš a Shreka to byla premiéra, ale všichni tři jsme připravenou trať zdolali i s jejími nástrahami.

V sobotu čekal na Koalu s Kulíkem náročnější original, který prověřil naši fyzičku na maximum. Trať plná bahenních a vodních překážek za deště byla doslova očistcem 🙂 Ale i tuto náročnou trať jsme zvládli a Koala pokořil tankodrom podruhé. Kulík si svůj první gladiátorský běh v životě také skvěle užil.

Zlatý hřeb však přišel v neděli, to se na trať vydali malý gladiátoři a malé gladiátorky. Počasí bylo o něco vlídnější, občas vykouklo i sluníčko. První se na trať již tradičně vydala kategorie Kids II, tedy starší děti. V této kategorii běželi: Vydra, Kakabus, Králíček, Lerik, Kotě, Šampon, Bambulák a Buchta. Všech osm statečných, které neodradila zima se vydala na náročnou milovickou trať se urputností pravých gladiátorů. Nezaskočilo je ani plazení bahnem a probíhání bahnem s vodou. Všichni si to parádně užili a pro Kakabuse s Králíčkem to byl první gladiator race, který absolvovali.

Po starších dětech přišla řada i na ty nejmladší, tedy na kategorii Kids I. V této kategorii běželi: Můra, Mára a Žužlák. I tito tři borci se nezalekli podlézání tanku, plazení bahnem a broděním v blátě a všichni tři pokořili milovický tankodrom se ctí.

Po nutné sprše, jsme se vydali do Mirakula, kde se děti opravdu vyřádily. Skákalo se na trampolínách, houpalo na houpačkách, prolézalo prolézačkami, jezdilo na koblihách, běhalo, dovádělo. Několikrát jsme si také zahráli huntera – na hradě, v bludišti, i na druhém hradě. Někteří se vyřádili tak, že celou cestu domů prospali 🙂

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Futurento

28. 4. 2019

Dnes jsme se vydali ve složení Kotě, Marťan, Šampon a Koala otestovat zbrusu novou hru v Praze – Futurento. Hra je postavena na apokalypse, kdy každý člen týmu představuje jistou frakci a plní úkoly (většinou společné). Úkoly jsou různorodé – zaměřené na fyzičku, obratnost, myšlení. Hra ovládána elektronicky a všem se líbila. Je pravda, že některé detaily je z našeho pohledu potřeba ještě dotáhnout, ale pobavili jsme se všichni a odjížděli jsme i fyzicky unaveni 🙂

Galerii z akce naleznete zde

Výprava do Orlických hor

17. – 20. 4. 2019

Před Velikonocemi jsme se vypravili do Orlických hor ve složení Bambulák, Borůvka, Filip, Kotě, Lerik, Marťan, Můra, Šampon, Žužlák, Áňa, Kristýnka, Koala, Ovečka, Palo a Shrek. Ubytovaní jsme byli v Kostelci nad Orlicí u místních skautů. Po příjezdu jsme se ubytovali, udělali jsme si večeři a rozdělali oheň. Zahráli jsme si městečko Palermo a protože bylo velmi pěkné počasí, děti chtěli spát pod širákem u ohně. Ve čtvrtek ráno jsme využili toho, že nedaleko základny je hřišti a šli jsme si zahrát vybiku.

Po snídani jsme se vypravili zdolat nejvyšší vrchol Orlických hor – Velkou Deštnou (1115 m n. m.). Cesta na vrchol byla velmi příjemná, vedla krásnou přírodou a byla provázena zbytky sněhu, čehož děti využívaly ke koulování. Vrchol jsme zdolali po cca 3 hodinovém výstupu.

Po výstupu na vrchol následoval sestup, který již byl mnohem kratší i s ohledem na to, že jsme šli dolů druhou, kratší cestou. Odměnou za zdolání vrcholu nám byla návštěva Českého hobitína, krásného místa jednoho českého nadšence do děl J. R. R. Tolkiena. Dětem se v hobitíně moc líbilo a měli možnost se podívat i do dvou příbytků.

Cestou na zpět na základnu jsme se ještě zastavili na nákup, dali jsme si večeři a šli spát opět pod širák k ohni.

V pátek nás čekal další výlet do přírody Orlických hor, tentokrát na Zemskou bránu. Cesta vedla převážně lesem údolím Divoké Orlice, lemovaná skálami. Cestou jsme také prozkoumali vojenský bunkr a přešli přes pašerácký most. V cíli jsme se otužili v Divoké Orlici, což byla příprava na další den, kdy nás čekal Gladiator Race.

Cestou zpět na základnu jsme se ještě zastavili v bazénu v Rychnově nad Kněžnou, kde se děti vyřádily skákáním, jízdou na toboganu, v divoké řece a dospělí se zrelaxovali ve vířivce.

Cestou na Zemskou bránu dostaly děti za úkol najít si dřevo a kámen na výrobu magického artefaktu. Všichni si našli obé. Proto se po večeři s Palem pustily do výroby artefaktů a všem se moc povedly.

Poslední den, v sobotu, jsme se přesunuli do Lanškrouna, kde nás čekal Gladiator Race. Jako první závodila kategorie Kids II, tedy starší děti, na které čekala dvoukilometrová trať plná překážek. V této kategorii běželi Šampon, Bambulák, Lerik, Filip, Borůvka, Marťan a Kotě. Všichni závod skvěle zvládli a získali další medaili, tentokrát růžovou.

Další startovala kategorie Kids I, tedy mladší děti, kde závodila Můra se Žužlákem. Pro Můru to byl první gladiator a hned se ve své kategorii umístila na třetím místě, velká gratulace!

Poslední běželi dospělí, v této kategorii tentokrát běžel pouze Koala. Trať byla delší než obvykle a vedla náročnějším terénem. Za psychické podpory celé naší skupiny i Koala závod zvládnul 🙂

Tuto výpravu jsme si suprově užili ve skvělé partě a v krásné přírodě.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Spartan Kutná Hora

14. 4. 2019

Máme za sebou dalšího Spartana, tentokrát v Kutné Hoře. Závodu se zúčastnili Buchta, Kakabus, Kotě, Králíček, Oliraptor, Šampon, Vydra, Žužlák, jako doprovod Koala a Kulík.

První se na trať vydaly děti ve věku 6 – 8 let. Za nás v této kategorii běžel spartanský nováček Oliraptor. Zvládl bravurně všechny překážky, včetně brodu potoku, různých podlézaček, přelézaček, střelby a nošení pytlů. Pro Oliraptora to byl první Spartan Race v životě.

Další byla kategorie dětí ve věku 9 – 10 let, kde běžel Králíček a Žužlák. Kluci běželi celou dobu spolu a také skvěle zvládli celý závod a všechny překážky. Pro Králíčka to byl první závod Spartan v životě.

Poslední vyběhly na trať děti ve věku 11-14 let, kde běželi Buchta, Kakabus, Kotě, Šampon a Vydra. I tato skupinka držela poměrně pohromadě a zvládla celou náročnější trať. Pro Kakabuse to byl první Spartan v životě.

Všem našim malým Spartanům patří velký obdiv, zvláště těm, kteří v sobotu běželi i Urban Challenge a zvládli i tento náročnější nedělní závod – Kakabus, Králíček a Šampon.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Urban Challenge

13. 4. 2019

Dnes jsme se vypravili po roce na městský překážkový běh Urban Challenge do bohnické psychiatrické nemocnice v Praze. Běhu se zúčastnili: Bambulák, Dominik, Elf, Filip, Kakabus, Klokan, Králíček, Lerik, Lukáš, Marťan, Můra, Natka, Natálka, Patrik, Sasanka, Šampon, Tom, Danča, Koala a Kulík.

Jako první startovala kategorie dětí 6-8 let, kde běžela Můra. Pro Můru to byl první překážkový běh a zvládla ho skvěle a žádná z překážek ji nezaskočila.

Další startovaly děti ve věku 9-11 let. V této kategorii startovali Kakabus, Králíček, Lerik, Natálka a Sasanka. Všichni si běh pořádně užili a běželi opravdu naplno.

Na dospělou trať se následně vydala čtveřice Elf, Filip, Kulík a Patrik. Pro většinu kluků to bylo poprvé co okusili na překážkovém běhu dospělou trať a všichni to skvěle zvládli.

Další startovali v dospělé kategorii Koala s Marťanem. Pro Marťana to byla premiéra na dospělé trati a vše zvládl a opravdu skvěle si to užil.

Jako poslední se na trať vydali děti ve věku 12-14 let – Bambulák, Dominik, Klokan, Lukáš, Natka, Šampon a Tom. I tento run si všichni parádně užili a dali do toho všechno.

Po závodech jsme se vypravili odpočinout do aquacentra Šutka, kde se mladší děti vyřádily na tobogánech, skluzavce a v divoké řece, ti starší odpočívali ve vířivce 🙂 Lerik si splnil bobříka plavání a řád vodomilství.

Akce se opravdu vydařila, závod byl doprovázen bohatým doprovodným programem a celý den nám velmi rychle utekl.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Military day II

6. – 7. 4. 2019

Tato výprava byla zaměřená na střílečky. Akce se zúčastnili: Buchta, Čoklik, Hašlerka, Kačer, Kakabus, Kitty, Kotě, Králíček, Lasička, Mára, Nesmysl, Oliraptor, Špion, Brasset, Chňapka, Koala, Michal a Shrek. V sobotu jsme se nejprve vrhli na bitvy s NERFkami. Hráli jsme v klubovně dobývali, či bránili tělocvičnu.

Po večeři jsme se vydali na oranžák, kde jsme si zahráli lasergame.

V neděli ráno jsme vyrazili na paintballové hřiště do Krče, kde na nás čekali 4 hodiny paintballové akce. Hráli jsme dobývání, team death match, prezidenta, chaos, vlajku a suprově jsme si to užili. Buchta, Mára, Michal a Oliraptor byli na paintballu poprvé a šlo jim to velmi dobře.

Odpoledne si děti připravily pizzu a konec víkendovky jsme strávili NERFkami v klubovně.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Ukliďme Libčice 

6. 4. 2019

Dnes jsme se opět zapojili do akce Ukliďme svět – Ukliďme Česko a vydali jsme se s dětmi uklízet Libčice. Jako každý rok, i letos jsme se sešli u městského úřadu, kde jsme nafasovali pytle a rukavice a vydali se směrem k evangelickému hřbitovu, kde na nás čekala spousta odpadků všeho druhu. Počasí nám přálo a práce nám šla pěkně od ruky. Letošního úklidu se zúčastnili: Bambulák, Bobeš, Buchta, FBI, Hašlerka, Kačer, Kitty, Kotě, Lasička, Lerik, Mimoň, Natka, Nutella, Oliraptor, Sasanka, Šampon, Vydra; Brasset, Danča, Chňapka, Katarína, Koala, Kristýnka, Petra a Simona. Všem moc za pomoc děkujeme.

Na závěr akce jsme se přesunuli na náplavku, kde na nás čekalo opékání buřtů.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Gladiator Race Hradec Králové

31. 3. 2019

Dnes jsme vyrazili na Gladiator Race do Hradce Králové ve složení Bambulák, Buchta, Kotě, Lasička, Šampon, Vydra, Žužlák, Brasset, Chňapka a Koala. Počasí nám vyloženě přálo, svítilo sluníčko a tak se všem velmi dobře běželo. Dopoledne probíhaly dětské závody. První na trať vyrazila kategorie Kids II, tedy starší děti. V kategorii Kids II běželi Bambulák, Buchta, Kotě, Lasička, Šampon a Vydra. Pro Lasičku to byl první Gladiator v životě, ostatní jsou již ostřílení Gladiátoři. Všichni závod zvládli bezvadně.

Po starších dětech následovala kategorie mladších dětí Kids I, ve které běžel Žužlák. I Žužlák zvládl svou trať bez problémů.

Odpoledne začal hlavní závod dospělých, ve kterém běželi Brasset a Koala.

Všichni jsme si tento závod moc užili a už se těšíme na další.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Turistický závod Kralupy nad Vltavou

30. 3. 2019

Dnes jsme vyrazili na turistický závod do Kralup ve složení Mimoň, Nutella, Oliraptor, Pila, Koala a Danča. Počasí nám vyloženě přálo, svítilo sluníčko a tak se všem velmi dobře běželo.

Jako první se z naší skupiny na start postavil Mimoň. Běžel v kategorii nejmladších žáků a byl to jeho první turistický závod v životě. Mimoň měl ze všech našich dětí ve své kategorii nejlepší celkový čas.

Jako druhý z naší skupiny na trať vyrazil Pila. I pro Pilu to byl první turistický závod v životě.

Třetí se s tratí popral Oliraptor, pro kterého to také byla premiéra.

A jako poslední se na trať vydala Nutella, která běžela turistický závod podruhé v životě, nicméně poprvé v Kralupech.

Všichni byli moc šikovní a po závodě jsem zamířili nejprve na oběd na pizzu a poté do bazénu. V bazénu nejprve děti čekalo několik disciplín, jako první plavání 100 m volným stylem, dále plavání pod vodou, skákání a potápění. Mimoň a Oliraptor si splnili svými plaveckými dovednostmi bobříka plavání a řád vodomilství, gratulujeme! Zbytek pobytu v bazénu byla volná zábava ve wellness a dětském bazénku.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Výprava do Jablonce nad Jizerou

22. – 24. 3. 2019

Tentokrát nás výprava zavedla zpět do Krkonoš. Výpravy se zúčastnil Citron, Kačer, Kakabus, Králíček, Lerik, Oliraptor, Žužlák, Heduš, Katarína, Koala, Michal a Shrek. V pátek jsme vyrazili z Libčic a dorazili do Jablonce, kde jsme se ubytovali na faře, dali si večeři a pustili jsme si video z jarňáků 2019. V sobotu ráno jsme se vyrazili do Rokytnice lyžovat. Bylo naprosto skvělé jarní počasí plné sluníčka. Lyžovali jsme celý den a opravdu skvěle jsme si to užívali. Večer jsme si zahráli deskovky a upíra.

V neděli ráno jsme se zabalili a opět vyrazili do Rokytnice. Tentokrát už počasí nebylo tak příjemné, nicméně kvalita sjezdovky byla s ohledem na nižší teplotu mnohem lepší. Lyžovali jsme až do samotného konce.

Pak už nás čekal pouze návrat domů. Výprava do Jablonce se velmi vydařila. Ukončili jsme jí zimní období a těšíme se na jarní a letní výpravy.

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

TEPfaktor Slapy

16. 3. 2019

Vypravili jsme se Zlobivými káčátky a Žraloky zdolat za odměnu úkoly v TEPfaktoru. Výletu se zúčastnil Bambulák, Buchta, Kakabus, Mimoň a Koala. Prvním úkolem bylo vymyslet název týmu, kluci zvolili Kebabáci :-). Postupně jsme plnili jednotlivé úkoly zaměřené na sílu, logiku, trpělivost a zručnost. Některé se nám podařilo udělat napoprvé, jiné jsme museli opakovat, ale nakonec jsme zvládli všechny a otevřeli pirátskou truhlu s pokladem 🙂

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Výprava do Josefova

8. – 10. 2. 2019

Další naše výprava nás zavedla opět poblíž Hradce Králové – do Josefova. Zúčastnili se: Bambulák, Borůvka, Buchta, Citron, Kotě, Marťan, Šampon, Vydra, Žužlák, Koala, Křupka a Shrek. V pátek jsme udělali dvě skupiny – první ve složení Koala a Křupka vyrazila dříve, aby stihla Night Gladiator Race, druhá – tvořená Shrekem a dětmi vyrazila vlakem do Jaroměře. Zatímco Koala s Křupkou se potýkali s tratí závodu, ostatní cestovali. Večer jsme se všichni sešli v klubovně Pionýrů v Josefově, dali si večeři a šli se vyspat – děti na sobotní závod, dospělí po závodě 🙂

V sobotu hned po vydatné palačinkové snídani jsme vyrazili na Kids Gladiator Race. Nejprve běžela skupina našich starších juniorů v kategorii KIDS II. Všichni se prali s překážkami a namrzlo-blátivou tratí josefovské pevnosti se ctí. Poslední z naší skupiny vybíhal na trať Žužlák v kategorii KIDS I.

Po závodě jsme i dali výborný oběd od Shreka – rajskou. Chvíli jsme si odpočinuli, zahráli fotbálek a vyrazili na vlak do České Skalice.

Odtud jsme se vypravili na procházku do Babiččina údolí. Na začátku na nás čekalo fitness hřiště, tak jsem se ještě trochu pocvičili a pak jsme se kolem lesní správy, zámku v Ratibořicích a pomníku babičky dostali na Stará Bělidla a ke splavu, kde seděla Viktorka. Cestou zpět na vlak jsme se ještě zastavili u mandlu.

Po příchodu do klubovny jsme si dali večeři, zahráli několik kol upíra a podívali jsme se na videa z Chorvatska 2018 a Slovenska 2018. V neděli ráno jsme se již jen nasnídali, zabalili, uklidili a vrátili zpět do Libčic.

Galerii z akce naleznete zde.

Video z akce na youtube

Pololetky v Hradci Králové

31. 1. – 3. 2. 2019

Letošní pololetní prázdniny jsme se vypravili strávit do Hradce Králové. Zúčastnili se: Datlík, Janička, Lerik, Oliraptor, Tom, Žužlák, Heduš, Koala, Kristýnka, Ovečka. Ve čtvrtek jsme se vydali vlakem do Hradce. Po příchodu do skautské klubovny, kde jsme byli ubytovaní, jsem si zapálili kamna a zatopili, holky připravili večeři. Po večeři jsme si zahráli městečko Palermo. V pátek jsme se po snídani vydali do obřího akvária, kde děti viděly spoustu zajímavých ryb, želvy, piraně a další. Všem se nejvíce líbil prosklený tunel, v němž mohli pozorovat ryby. Návštěvu akvária jsme ukončili horkou čokoládou. Z akvária jsme zamířili na nákup a na oběd. Podávali se těstoviny s masou omáčkou a sýrem. Po obědě měly děti odpolední klid, který strávily hraním her a navečer jsme se vydali do aquaparku. Zde se děti pořádně vydováděly na tobogánu, v umělém vlnobití, skákáním, plaváním, ale také relaxací ve vířivce.

Večer jsem si udělali večeři a po večeři jsme si zahráli vlkodlaka.

V sobotu jsme se po snídani vydali na druhý konec Hradce na planetární stezku. Cestu jsme zahájili u hvězdárny a putovali jsme vesmírem skrze krásný les až k Neptunu.

Od Neptunu jsme se přesunuli do centra města, kde jsme navštívili expozici obnovitelných zdrojů v malé vodní elektrárně Hučák.

Po interaktivní prohlídce jsme se vydali na Velké náměstí, kde jsme si dali palačinky a posilnění zdolali Bílou věž. Jediná Janička byla natolik unavená celodenní procházkou lesem, že v cukrárně usnula a my neměli to srdce ji budit, tak Bílou věž nezdolala 🙂

Po návratu do klubovny jsme si udělali buřtguláš a po večeři jsme si zahráli upíra. V neděli ráno nás čekalo balení, úklid a návrat zpět do zasněžených Libčic 🙂

Galerii z akce naleznete zde.

Video z akce na youtube

Spartan Winter Race Vratislavice

19. 1. 2019

Běhací sezónu roku 2019 jsme zahájili pěkně zostra, zimním Spartan Race 🙂 Akce se zúčastnili: Bambulák, Buchta, Kotě, Šampon, Žužlák, Heduš a Koala. Po příjezdu do Vratislavic jsme se nejprve zaregistrovali a vyzvedli startovní čísla. První na trať vystartoval Koala. Ostatní si mezitím zahráli NERFky, prošli dětskou trať, hráli na hřišti a ve sněhu. Koala sice neměl rekordní čas, ale doběhl a splnil vše, co mu organizátoři na trati připravili.

Další na trať zamířil Žužlák v kategorii 8-10 letých. Podařilo se mu pokořit všechny nástrahy závodu a získal zaslouženou odměnu.

Poslední na trať vyrazili Bambulák, Buchta, Kotě a Šampon v kategorii 11-14 letých. Všichni čtyři závod bravurně zvládli, závod měl hromadný start, tak všichni naši borci vybíhali najednou.

Do cíle doběhli po zdolání všech překážek všichni a i oni se těšili ze zasloužené odměny.

Galerii z akce naleznete zde.

Video z akce na youtube

Sportovní výprava

2. – 4. 1. 2019

Po vánocích jsme uspořádali výpravu plnou sportů. Zúčastnili se: Citron, Čoklik, Erik, Kačer, Kakabus, Kotě, Lerik, Oliraptor, Rebeka, Žužlák, Heduš a Koala.

Ve středu jsme se sešli v klubovně a začali jsme vybíjenou, cirkulárkou, vybíjenou na týmy a upírem.

Ve čtvrtek jsme se vydali do Prahy, nejprve na kluziště Na Františku, kde jsme strávili 2 hodiny. Ze začátku se všichni rozbruslovali, někteří s pomocí hrazdičky, ke konci bruslení již skoro všichni bruslili sami a to i přes to, že na bruslích stáli poprvé v životě 🙂

Z kluziště jsme šli na kebab na oběd a po obědě jsme si zahráli bowling. Stihli jsem si zahrát dvě hry. Nejvíce se na bowlingu dařilo Kačerovi a Kakabusovi.

Po bowlingu jsme se přesunuli do kralupského bazénu, kde na děti čekaly další sportovní disciplíny. Předně to bylo samozřejmě plavání, plavání pod vodou, kohoutí zápasy, skákání do vody a potápění. Druhou část jsme strávili ve wellness relaxací ve vířivce, saunách a okořenili jsme si to pomocí ice-bucket challenge.

Po příjezdu do klubovny jsme si zahráli vybiku, dali jsme si večeři a kdo chtěl, mohl si nechat udělat tetování. Poté jsme si zahráli upíra a pustili pohádku na dobrou noc.

V pátek jsme se po snídani vydali do Čestlic, nejprve do HOP Arény, kde jsme se opravdu pořádně vyřádili. Skákali jsme, zdolávali jsme překážkové dráhy, hráli vybíjenou, zápasy a další.

Z HOP Arény jsme se vydali na oběd do KFC a poté do AquaPalace, kde si děti užily tobogány, divokou řeku, vířivky, vlnobití a spoustu dalších atrakcí. Ti otužilejší si splnili snow challenge – andělíčka ve sněhu jen plavkách následovanou koulovačkou.

Večer jsme se vrátili do klubovny, děti se zabalily, poklidily a zbylo nám 20 minut, které jsme strávili upírem.

Všichni si to moc užili a je na dětech vidět, že sport a pohyb je opravdu stále baví 🙂

Galerii z akce naleznete zde

Video z akce na youtube

Útulek Lesan

16. 12. 2018

Dnes vyvrcholila naše sbírka pro útulek Lesan. Vydali jsme se ve složení Bobeš, Citron, Eliška, Erik, Kačka, Klaudie, Klokan, Kotě, Lerik, Mimoň, Natka, Oliraptor, Pila, Vydra, Jana, Koala, Richard a Shrek odvézt do útulku vše, co děti přinesly. A nebylo toho málo, vše jsme dali pejskům pod stromeček.

V rámci naší návštěvy jsme si prohlédli pejsky, které mají v útulku a dva pejsky děti vzaly na procházku.

Velké DÍKY patří všem, co do sbírky pro útulek přispěli a pomohli tak udělat radost především pejskům, kteří potřebují pomoc.

Galerii z akce naleznete zde.

Video z akce na youtube

ČEPS Christmas Night Run a Kapka Naděje Kids Night Run

15. 12. 2018

Sobotní večer jsme strávili v centru Prahy sportem. Výletu se zúčastnili: Bobeš, Elf, Erik, Filip, Klaudie, Klokan, Kotě, Lerik, Lukáš, Natka, Nutella, Oliraptor, Patrik, Raschid, Sasanka, Tomáš, Vydra, Jana, Katarína, Koala.

Cestou od vlaku jsme se nejprve zastavili na Staroměstském náměstí, podívali jsme se na stromeček a někteří se vyfotili s Olafem.

Ze Staromáku jsme zamířili na náměstí Jana Palacha, kde již bylo vše připraveno na běhání. Sedm dětí – Klaudie, Klokan, Kotě, Lerik, Natka, Sasanka a Vydra si dalo nejprve charitativní Kapka Naděje Kids Night Run o délce 1 km.

Poté následoval hlavní běh na 5 km – ČEPS Christmas Night Run. Běh vedl centrem Prahy po nábřeží a přesto, že bylo pod nulou se nám běželo velice příjemně. Běh zvládli všichni a už se těšíme na další.

Poděkování patří firmě ČEPS, která nám zajistila startovné zdarma v hlavním běhu.

Galerii z akce naleznete zde.

Výlet do Čestlic

24. 11. 2018

Sobotní den jsme strávili v Čestlicích. Výletu se zúčastnili: Bambulák, Bobeš, Hašlerka, Kačer, Kakabus, Klaudie, Klokan, Kotě, Králíček, Kryštof, Lerik, Marťan, Natka, Rebeka, Žužlák, Koala, Vočko.

Nejprve jsme si pořádně zaskákali v HOPAreně. Děti dělaly salta, beka, a další skoky, jejichž názvy nám dospělým nic neříkají 🙂 Zahráli jsme si vybiku, lezli po lezecké stěně a zažili jsme spoustu srandy. No a protože tam měli kluci i své parkourové youtube hvězdy, tak jsme je s nimi museli vyfotit 🙂

Druhá část výletu nás zavedla do AquaPalace, kde se děti vyblbly na tobogánech, v bazénech, v divoké řece, umělém vlnobití atd.

Galerii z akce naleznete zde.

Video z akce na youtube

TEPfaktor

18. 11. 2018

Po delší době jsme se dnes vydali zdolat úkoly TEPfaktoru ve zbrusu novém složení: Bobeš, Kakabus, Marťan, Vydra a Koala. Čekalo na nás 25 úkolů různého zaměření a různé obtížnosti. Všechny se nám je podařilo zdolat, i když na jeden jsme museli využít žolíka. Odměnou nám byl, krom medailí, hlavně pocit, že jsme to zvládli.

Galerii z akce naleznete zde.

Video z akce na youtube

Sportovní den I

11. 11. 2018

Dnes jsme se se sportovním oddílem vypravili do Prahy a Kralupy. Akce se zúčastnili: Bambulák, Bobeš, Kotě, Marťan, Sasanka, Šampon, Koala a Ovečka. Nejprve jsme zamířili na lezeckou stěnu do Holešovic. Po rozcvičce jsme si zalezli na boulderu, kde si děti vyzkoušeli několik tras jak na boulderu horním, tak i dolním.

Po boulderování následovalo lezení s lanem, kdy si děti vyzkoušely několik cest různé obtížnosti. Ti zdatnější si vyzkoušeli i cestu sami nacvakat a zdolat tak krápník.

Všichni si vyzkoušeli jištění. Na stěně to šlo nejlépe Šamponovi.

Poté jsme se vydali na work-out hřiště v Kralupech nad Vltavou. Děti si vyzkoušely různé cviky. Nejlépe to šlo opět Šamponovi.

Poslední úkol byla big pneu, kde zazářili Marťan s Kotětem.

Konec našeho výletu byl v kralupském bazénu, kde jsme se zaměřili především na plavání. Plavali jsme prsa, kraul, znak, motýlka. Ne všichni zvládli techniku, ale to se časem dopiluje. Ze všech nejlépe plave Sasanka. Následovalo skákání, kdy šipku umí téměř všichni. Nakonec následoval relax ve wellness centru a cesta domů.

 Galerii z akce naleznete zde.

Video z akce na youtube

Turistický závod Týnec nad Sázavou

4. 11. 2018

Dnešní den jsme strávili na turistickém závodě. Vypravili jsme se do Týnce nad Sázavou. Zúčastnili se: Bambulák, Bobeš, Erik, Nutella, Heduš a Koala. Pro Erika s Nutellou to byl první turistický závod v životě. Erik s Bambulákem běželi trať pro mladší žáky v délce 3 591 m, Nutella v kategorii starších žaček v délce 3 591 m, Bobeš v kategorii starších žáků v délce 3 591 m a Koala v kategorii muži B v délce 5 364 m. Na trati na nás čekali obvyklé úkoly – dřeviny, uzlování, turistické a topografické značky, azimuty, orientace mapy, lanová lávky, hod míčkem, odhad vzdálenosti a kulturně poznávací činnost. Trať vedla krásným lesem, teplota byla na běh ideální. Ačkoliv nikdo z naší skupiny nedosáhl na medailové umístění, všichni jsme si to parádně užili.

Po závodě jsme se vydali ještě na zříceninu hradu Zbořený Kostelec, který byl založen na konci 13. století a který je situován Kosteleckých lesích. Zřícenina byla velice zajímavá a sedmáci využili příležitost a udělali si selfies do výuky dějepisu.

Galerii z akce naleznete zde.

Video z akce na youtube

Podzimky v Krkonoších

26. – 30. 10. 2018

Letošní podzimky jsme strávili v Krkonoších. Akce se zúčastnili: Bambulák, Bobeš, Citron, Kotě, Oliraptor, Rebeka, Heduš, Koala a Ovečka. V pátek jsme se vydali do obce Paseky nad Jizerou, kde jsme byli ubytovaní. Po příjezdu jsme si dali večeři a zahráli upíra. V sobotu dopoledne nám počasí moc nepřálo, tak jsme si zahráli na chatě několik her. Po obědě jsme vyrazili do Polska. Zde jsme navštívili polskou stranu Krkonoš.

Cesta nás zavedla až na zříceninu hradu Chojnik, kde jsme si udělali prohlídku. Děti cestou poznávaly stromy.

Z hradu jsme se vydali na prohlídku městečka Sklarszka Poreba, kde si děti i nakoupily nějaké ty sladkosti.

V den stého výročí založení ČSR nám počasí vyloženě nepřálo. Původně plánovaný výlet na Sněžku jsme se rozhodli přesunout a deštivý den jsme nakonec strávili v Liberci. Nejprve jsme zavítali do iQLANDIE, kde si děti vyzkoušely spoustu zajímavých věcí, pokusů a užily si spoustu zábavného učení.

Poté jsme navštívili aquapark Babylon, kde se děti vyblbly v bazénech, na skluzavkách, tobogánech, v divoké řece.

Večer na nás čekala večeře a pár kol upíra.

V pondělí se konečně umoudřilo počasí a tak jsme vyrazili na túru. Dojeli jsme do Pece pod Sněžkou, odkud jsme zamířili na vrchol nejvyšší hory ČR. Cesta byla s ohledem na sníh dost náročná a tak jsme si dali odpočinek na chatě Růžohorky. Odtud jsme pokračovali k Růžové hoře. S ohledem na fakt, že na Sněžce byla mlha, jsme se rozhodli udělat dvě skupiny, první zamířila lanovkou zpět do Pece (Heduš, Citron, Bambulák, Rebeka a Kotě) a druhá, které nevadila mlha se rozhodla Sněžku zdolat (Koala, Ovečka, Bobeš a Oliraptor). Zdolání Sněžky nebylo nikterak náročné, pravdou ale je, že cesta v lepším počasí by byla mnohem zajímavější. Po cca 45 min jsme vystoupali až na vrchol Sněžky, kde jsme si udělali vrcholové foto, trochu se tam porozhlédli, skočili na polskou stranu a dali se na sestup k lanovce na Růžovou horu. Po cca 30 min sestupu jsme se dostali k lanovce a za dalších cca 15 min jsme byli v Peci. Cestou na chatu jsme se ještě zastavili v Kauflandu ve Vrchlabí.

Poslední den letošních podzimek byl opravdu nádherný. Ráno nás čekalo 17°C, sluníčko a nebe bez mráčku. Po snídani jsme se sbalili, poklidili chatu a vyrazili jsme do Bozkovských dolomitových jeskyní. Po krásné prohlídce jeskyní jsme zamířili směr Libčice, ale to ještě nebyl konec naší výpravy.

Čekala nás poslední zastávka v Českém ráji – Drábské světničky a Klamorna. Strávili jsme zde bezmála 3 hodiny a sledovali nádhernou přírodní scenérii a obdivovali umění lidí, kteří dokázali vybudovat tento skalní hrad.

Galerii z akce naleznete zde.

Video z akce na youtube

Gladiator Kids Race

21. 10. 2018

Dnešní nedělní podzimní den jsme strávili pořádným výdejem energie, zúčastnili jsme se totiž překážkového běhu Gladiator Kids Race. Akce se zúčastnili: Bambulák, Erik, Kotě, Šampon, Vydra, Žužlák, Dominik, Filip, Kristián, Lukáš, Natálka, Patrik, Tomáš, Danča, Koala a Ovečka.

Po příchodu na místo jsme se nejprve zaregistrovali a prošli jsme si trať, aby děti věděly, jaké překážky na ně cestou čekají. Kromě Žužláka všichni běželi v kategorii Kids II, tedy ročníky 2008 a starší. Žužlák běžel v kategorii mladších Kids I.

Trať byla náročná, vedla i přes vodu, protože správný gladiátor musí být také otužilý. I přes všechny nástrahy, které dětem organizátoři připravili všichni závod dokončili a byli odměněni medailí. Pro ty, co s námi byli také na běhu v Milovicích je to již druhá medaile do sbírky.

Všem moc gratulujeme za odvahu do toho jít a za to, že to tak perfektně zvládli. Výsledné časy naleznete zde.

Galerii z akce naleznete zde.

Video z akce na youtube

Výlet do stájí JS Jožánek

14. 10. 2018

Zúčastnili se: Bobeš, Citron, Janička, Kačka, Karolínka, Kotě, Lukáš, Markétka, Natka, Petra, Pila, Sasanka, Vydra, Žužlák, Brasset, Heduš, Chňapka, Koala, Kristýna, Lenka.

Dnešní den jsme si parádně užili. V jezdeckých stájích Jožánek na nás čekal naprosto úžasný zážitek – koně a vše kolem nich. Děti si vyzkoušeli na vlastní kůži, co to znamená mít koně. Prvním jejich úkolem bylo vyčistit koni stáj, dát mu tam čerstvou slámu a poklidit. Následovalo krmení koní a zajímavosti ze světa koní. Věděli jste třeba, že i koně nosí boty? A nemyslíme tím podkovy 🙂

Děti viděli jak se koním mění podkovy. A že to není panečku nic jednoduché a jak šikovný musí být kovář.

Následovalo čištění koní samotných.

Nakonec přišlo svezení se na koni, taková krásná odměna, za všechnu tu dřinu a péči, kterou koním s láskou jejich majitelé den co den věnují.

A protože všem vyhládlo, opékali jsme buřty a děti prokázaly, že si i něco zapamatovaly ve vědomostním kvízu.

Fotky z akce naleznete zde 

Video z akce na youtube

Military day

13. 10. 2018

Zúčastnili se: Kakabus, Králíček, Šampon, Brasset, Chňapka, Koala

Dnes jsme si užili pořádné střílení. Nejprve jsme si zahráli NERFky v klubovně. Udělali jsme si piknik s pizzou a zahráli si vybiku a LaserGame.

Odpoledne jsme jeli na Synkáč, vyzkoušet indoor junior paintball.

Fotky z akce naleznete zde.

Video z akce na youtube

Signal festival Praha

12. 10. 2018

Zúčastnili se: Avokádo, Bambulák, Citron, Kakabus, Klokan, Kotě, Králíček, Marťan, Natka, Šavlozubot, Vydra, Eva, Heduš, Jana, Jitka, Karolína, Kitty, Koala, Petra

Spontánně vzniklý nápad jet se společně podívat na Signal festival do Prahy se ukázal jako velice dobrý, sešla se super parta dětí a rodičů a myslím, že jsme si celou akci suprově užili včetně procházky noční Prahou.

Fotky z akce naleznete zde.

Video z akce na youtube

Cyklovýlet do Vojkovic

27. 9. 2018

Zúčastnili se: Bobeš, Citron, Kačer, Kakabus, Kotě, Sasanka, Šampon, Heduš, Koala, Ovečka, Shrek

Využili jsme toho, že děti dnes měly ředitelské volno a vypravili jsme se na kolech do Vojkovic. Nejprve jsme překonali Vltavu pomocí přívozu a po cyklostezce jsme se vydali směr Kralupy nad Vltavou.

V Kralupech jsme si udělali krátkou přestávku na hřišti na sídlišti Cukrovar, kde se k nám připojila Ovečka.

Pak jsme pokračovali do Nelahozevse a dále do Veltrus. Větší zastávku jsme si udělali u Sfingy.

Poté jsme pokračovali do Vojkovic, cestou Shrek zjistil, že píchnul zadní kolo, tak nás čekala neplánovaná zastávka a oprava duše 🙂

Po úspěšné opravě jsme pokračovali až k písníku ve Vojkovicích, kde se otužilci vykoupali.

Po koupání jsme jeli zpět do Libčic.

Fotky z akce naleznete zde.

Video z akce na youtube

Výprava na Šumavu a Spartan Kids Race

21. – 23. 9. 2018

Zúčastnili se: Kotě, Šampon, Žužlák, Koala

Tentokrát jsme se vydali na výpravu na Šumavu, s cílem zdolat Plechý a Spartan Kids Race. Vyrazili jsme v pátek z Libčic a první zastávka nás čekala v Písku, kde jsme nakoupili. Poté jsme dojeli do kempu v Lipně nad Vltavou, postavili stany a šli se vyspat na sobotní túru.

V sobotu ráno, hned po snídani, jsme vyrazili. Od parkoviště u horské záchranné služby jsme vyrazili směr Plešné jezero kolem Schwarzenberského kanálu. Cesta nám docela rychle utíkala.

Na oběd jsme se zastavili na chatě Říjiště.

Po vyfocení u Plešného jezera nás čekalo poslední stoupání – na Plechý. Počasí nám vyloženě přálo a kluci cestou vymetli snad každý větší kámen, na kterém se šlo vyfotit a nasbírali spousty borůvek.

Na Plechým bylo hodně větrno, ale naše úsilí stálo za to. Děti byly spokojené, že to zvládly. Po krátké pauze na Plechým jsme se vydali směr Česko-německo-rakouské trojmezí.

Pro děti bylo nejzajímavější být chvíli v ČR, pak skočit do Německa, pak do Rakouska 🙂

A kdybyste nevěděli jak ve které zemi bylo, zde jsou důležité informace 🙂

Z trojmezí jsme se vrátili kolem bývalého hraničního přechodu zpět ke stanici horské služby, kde Kotě neodolal touze udělat si nostalgické foto se vzpomínkou na HZS v Tatrách 🙂

Po návratu do kempu jsme se vydali na zasloužený odpočinek do místního aquaparku. S ohledem na čas jsme ho měli celý jen pro sebe 🙂

V neděli ráno pršelo, nicméně to nás neodradilo od dalšího náročného bodu programu, kterým byla účast kluků na Spartan Kids Race. Nejprve jsme si s klukama prošli trať, aby věděli, co je čeká.

První šel z naší výpravy na start Žužlák v kategorii 6-8 letých. Žužlák všechny překážky bravurně zvládl a vysloužil si tak oprávněně triko a medaili za absolvování závodu.

V kategorii 11 – 14 let se utkali s překážkami Kotě a Šampon. I oni prokázali, že tento běh s přehledem zvládají a i oni se tak stali oprávněnými držiteli trika finišera a medaile.

Spartan Race kluci ukončili koupelí v Lipně 🙂

Pak nám již nezbývalo nic jiného než si dát oběd a vyrazit směr Libčice nad Vltavou.

Fotky z výpravy naleznete zde.

Video z akce na youtube