Menu Zavřeno

Outdoorový oddíl 2019/2020

Základní informace o oddíle ve školním roce 2019/2020

Outdoorový oddíl je zaměřený především na bushcraft, military, survival a outdoorové dovednosti. Děti se učí pracovat s nožem, pilou, sekerou, zapalovat oheň, upravit si vodu na pitnou, postavit si přístřešek, uvařit si na ohni jídlo, a další. Děti se učí střílet ze vzduchovky, kuše, praku, luku. Hrajeme lasergame, paintball, NERF.

Oddíl nemá pravidelné schůzky, oddílová činnost je realizovaná formou outdoorových výletů a výprav.

Oddíl vede: Roman, Shrek

Cena: 400 Kč/rok pro nově příchozí děti (v ceně je vybavení do KPZ)

Na oddíl dochází: Bambulák, Buchta, Hafík, Kakabus, Kotě, Králíček, Lerik, Mimoň, Pamprdlák, Šampon, Tom

Fotky z outdoorových výprav naleznete zde.

Přihláška

Oddílová kronika 2019/2020

Výprava do Terezína

11. – 13. 10. 2019

První výprava outdoorového oddílu v tomto školním roce nás zavedla do Terezína. Akce se zúčastnili: Bambulák, Buchta, Hafík, Kakabus, Králíček, Lerik, Mimoň, Tom, Koala a Shrek. 

V pátek, po příjezdu do terezínské velké pevnosti, jsme si nejprve řekli bezpečnostní pravidla. Poté si děti nachystaly věci na spaní, připravily večeři, připravily dříví a po jídle jsme šli na průzkum pevnosti. Po průzkumu jsme si zahráli pár kol huntera a lasergame. 

V sobotu ráno na děti čekala otužovací rozcvička, po snídani jsme se vrhli na učení. Jako první se děti učily rozdělávat oheň pomocí firesteelu. Všem to docela šlo a všem se nakonec podařilo osvojit si tuto základní survival techniku.

Poté, co se děti nabažily rozdělávání ohníčků, jsme se učili uzly. Prošli jsme si pár základních uzlů, které většina dětí již zná z jiných našich kroužků. Po uzlování si nováčci plnili první test fyzičky sestávající z 10 dřepů, 10 sklapovaček a 5 kliků. Následoval bobřík síly – tedy dokázat se pětkrát v jedné sérii přitáhnout. Bobříka síly si dnes splnili Hafík a Buchta, gratulujeme. 

Zbytek dopoledne patřil NERFkám. Hráli jsme několik hodin několik různých módů v různých kombinacích týmů. Po NERF bitvě se kluci vrhli na přípravu oběda – tortilly s kuřecím masem, česnekovým dresinkem a zeleninou. K dispozici byla také sladká varianta se šlehačkou a grankem. 

Po obědě jsme vyrazili na výlet do přírody. Udělali jsme si procházku po Žitenické stezce Zemí hradů a Hibschově naučné stezce. V rámci procházky děti poznávaly stromy a měly za úkol nasbírat si smůlu na večerní výrobu loučí. 

Po návratu do pevnosti se Kakabus s Bambulákem a Shrek vrhli na přípravu večeře – těstovin s masovou směsí. Zbytek dětí s Koalou vyráběli louče ze smůly. 

Po večeři jsme šli vyrobené louče vyzkoušet. Zkouška dopadla výborně. Všem dětem louče krásně hořela a dokázaly nic nezapálit 🙂 Poté jsme si zahráli huntera a lasergame. Zbytek večera patřil průzkumu místního podzemí, které sloužilo za Rakousko-Uherska jako zázemí pro armádu. Prošli jsme si poměrně malý kousek z celkové délky místních chodeb. 

Neděle již patřila přípravám k odjezdu domů. Po otužovací rozcvičce jsme se nasnídali, umyli, zabalili a po předání základny vyrazili zpět do Libčic. 

Akce i díky téměř letnímu počasí byla velmi vydařená, děti se naučily spoustu věcí, vybily nastřádanou energii a pořádně si to užily. 

Galerii z akce naleznete zde