Menu Zavřeno

Outdoorový oddíl 2018/2019

Základní informace o oddíle ve školním roce 2018/2019

Outdoorový oddíl je zaměřený především na bushcraft, military, survival a outdoorové dovednosti. Děti se učí pracovat s nožem, pilou, sekerou, zapalovat oheň, upravit si vodu na pitnou, postavit si přístřešek, uvařit si na ohni jídlo, a další. Děti se učí střílet ze vzduchovky, kuše, praku, luku. Hrajeme lasergame, paintball, NERF.

Oddíl neměl pravidelné schůzky, oddílová činnost byla realizovaná formou výletů a výprav.

Na oddíl docházeli: Bambulák, Erik, Kakabus, Kotě, Marťan, Pamprdlák, Šampon

Fotky z outdoorových výprav naleznete zde.

Přihláška

Oddílová kronika 2018/2019

Výprava outdoorového oddílu do Terezína 11. – 13. 1. 2019

Další výprava outdoorového oddílu nás zavedla do Terezína. Akce se zúčastnili: Bambulák, Buchta, Kakabus, Kotě, Koala, Kulík a Shrek.

V pátek jsme se sešli na nádraží a vyrazili směr Terezín. Po příchodu do pevnosti jsme se ubytovali v Ravelinu XVIII. Kluci připravili večeři a po večeři jsme se vydali na průzkum pevnosti.

Druhý den ráno jsme začali rozcvičkou a jak je zvykem na outdooru spojenou s otužováním. Po rozcvičce jsme se nasnídali a šli jsme nakoupit. Cestou z nákupu jsme si ještě trochu protáhli těla na místním hřišti.

Následovala příprava oběda – tortilly s masem a tortilly na sladko. Po obědě jsme si zahráli huntera a vyrazili na prohlídku malé terezínské pevnosti.

Po návratu z malé terezínské pevnosti si kluci plnili hodnosti. Poté začala velká lasergame bitva v pevnosti. Hráli jsme v různých částech pevnosti různé scénáře.

Po lasergame jsme si dali večeři a po ní vyrazili prozkoumat nejbližší část podzemí pevnosti. Z 28 km podzemních chodeb jsme za večer stihli prozkoumat zhruba 2 km. I tak nám zabralo téměř 2 hodiny.

V neděli ráno jsme se nasnídali, poklidili a zabalili. A protože jsme měli trochu času, stihli jsme se s pevností rozloučit ještě několika bitvami v lasergame.

Další fotky z akce naleznete zde.

Video z akce na youtube

Outdoor Libčice 10. 11. 2018

Dnešní den jsme strávili v Libčicích. Do outdoorového oddílu přibyl nový člen – Erik. Akce se zúčastnili: Bambulák, Erik, Kakabus, Kotě, Šampon, Koala a Vočko.

Nejprve jsme se vypravili na Liběhrad, kde jsme sesbírali odpadky. Opět se urodilo – různé lahve, koberec, plastové obaly, papírky atp.

Poté kluci začali připravovat oběd – guláš. Část jich připravovala dříví a ohniště, druhá část škrábala brambory a chytala další ingredience. Erik se naučil používat firesteel. Vaření šlo klukům docela od ruky a guláš vynikající kvality byl za chvíli hotov. Pak si ještě kluci smažili vlastní brambůrky s příchutí guláš a opekli si marshmallow.

Další část outdooru se týkala plnění hodností. Erik si udělal fyzičku do první úrovně a pak se všichni pocvičili ve střelbě ze vzduchovky. Tentokrát to šlo nejlépe Kotěti, který si vystřílel 34 bodů a splnil si tím hodnost desátníka a rotmistra, do kterých mu chyběly potřebné body za střelbu ze vzduchovky.

Nakonec jsme se vydali do základny, kde kluci umyli nádobí a čekal je Army test, což je test fyzické zdatnosti připravený armádou ČR. Ne všechny předepsané limity by všichni zvládli. Největší potíže klukům dělali kliky a sed-lehy. Holt mají ještě co trénovat.

Další fotky z akce naleznete zde.

Video z akce na youtube

Výprava do Stěžova 28. – 30. 9. 2018

První letošní výprava outdoorového oddílu nás zavedla na tábořiště do Stěžova. Výpravy se zúčastnili: Bambulák, Kakabus, Kotě a Marťan. Po příchodu do tábořiště dostali kluci za úkol postavit přístřešek dostatečně velký, aby se tam vešlo 7 lidí a jejich bagáž.

Poté jsme vyrazili k nedalekému rybníku, kde jsme se vykoupali. Voda byla osvěžující a do toho nám svítilo slunce. Po návratu z rybníku jsme připravili ohniště a opékali buřty, hermelín a marshmallow. K tomu nám zahrál Vočko na kytaru. Před spaním jsme si ještě dali bitvu v lasergame. Kluci první noc přespali v přístřešku, který si postavili.

Druhý den jsme vyrazili na nákup. Poté kluci připravili snídani a začali jsme se chystat na hlavní program výpravy – úpravu vody. Po krátkém teoretickém úvodu si kluci připravili filtry z mechu a uhlí.

Jakmile měli filtry připravené, začali kluci připravovat oběd – tortilly s kuřecím masem, ledovým salátem a česnekovým dipem. Po obědě jsme si odpočinuli hraním vojenské strategické hry Memoir 44. Odpočatí jsme se pak přesunuli k potoku, kde kluci postupně začali vodu z potoka filtrovat, následně si ji vydesinfikovali a ochutnali. Voda byla krásně čistá, s příchutí mechu 🙂

Kotě si dodělal louči, čímž dosáhl na druhou hodnost outdoorového oddílu. Za odměnu jsme vyrazili zaplavat si do příbramského aquaparku. Po návratu kluci připravili večeři a šli jsme spát pod širák.

Ráno nás čekala otužovací rozcvička, která byla mrazivá – na spacácích jsme měli jinovatku 🙂

Po snídani jsme si ještě zastříleli z luku a vrhli se na přípravu oběda – kuře na paprice s rýží. Pak už následoval úklid tábořiště a návrat do civilizace 🙂

Další fotky z akce naleznete zde.

Video z akce na youtube