Menu Zavřeno

Outdoorovo-vodácký oddíl 2022/2023

Základní informace o oddíle ve školním roce 2022/2023

Outdoorovo-vodácký oddíl je zaměřený především na bushcraft, military, survival, outdoorové dovednosti, vodáctví. Je určen pouze klukům. Kluci se učí pracovat s nožem, pilou, sekerou, zapalovat oheň, upravit si vodu na pitnou, postavit si přístřešek, uvařit si na ohni jídlo, a další. Děti se učí střílet ze vzduchovky, kuše, praku, luku. Hrajeme lasergame, paintball, NERF. Součástí oddílu je také vodácká příprava na sjíždění řek a záchranu na vodě.

Kluci 2. až 8. třída

Oddíl nemá pravidelné schůzky, činnost probíhá formou výprav a výletů.

Cena: 0 Kč, děti si platí jednotlivé akce

Přihláška: Outdoor 2022-2023

Na oddíl dochází: Pila, Timtim, Zdenda, Lerik, Rybyčka, Erik, Denis, Mimoň, Králík, Žužla, Vlak,

Co kluci na oddíl potřebují:

KPZ, kvalitní spacák i na přespávání v zimě, karimatku, nůž (zavírací nebo s ochranným pouzdrem), kvalitní čelovku, maskáčové oblečení (kalhoty, halena nebo mikina), na vodácké akce plavky, boty do vody

Fotky ze schůzek Outdoorovo-vodáckého oddílu naleznete zde

Nejbližší akce oddílu:

Podzimní výprava outdoorovo-vodáckého oddílu 11. – 13. 11. 2022 – akce se připravuje

Oddílová fotokronika 2022/2023

Výprava do Terezína 11. – 13. 11. 2022

Podzimní oiutdoorová akce nás zavedla do terezínské pevnosti. Akce se zúčastnili: Opička, Rybyčka, Skřítek, Timtim, Vítek, Zdenda, Žužla, Koala a Vejfuk. V pátek po příjezdu kluci připravili večeři a šli jsme na průzkum terezínského podzemí. Poté jsme si zahráli upíra a lasergame.

Sobotu jsme zahájili otužovací rozcvičkou. Po snídani jsme si zahráli NERFky a zkontrolovali jsme si KPZky.

Nechyběla první pomoc, ve které se kluci dozvěděli jak provézt ošetření člověka v bezvědomí a jak provádět KPR. Také si vyzkoušeli použití AED. S Vejfukem si kluci připravili stírací losy do loterie.

Než jsme se pustili do přípravy oběda, zkusili si kluci jak se zapaluje oheň pomocí křesadla. Poté se vrhli na přípravu tortil plněných kuřecím masem, které se báječně povedly.

Po obědě jsme si zahráli vlkodlaka, NERFky a vybiku. Nechybělo ani vyhodnocení loterie, kdy štastný výherní los měl Opička. Po večeři jsme si ještě zahráli lasergame a vlkodlaka a městečo Palermo.

Neděli jsme opět zahájili otužovací rozcvičkou, a po snídani kluci balili. Než jsme vyrazili zpět domů, ještě si kluci zahráli lasergame a vyhodnotili jsme bodování. První se umístil Rybyčka, druhý Opička a třetí Skřítek. Všem gratulujeme.

Kluci byli skvělí, opravdu se vyřádili při střílečkách a užili jsme si víkend opravdu všichni.

Galerii z akce naleznete zde

Paintball outdoorovo – vodáckého oddílu 11. 9. 2022

První letošní akce nás zavedla do Teplic na paintball, NERFky a lasergame. Zastříleli si: Denis, Lerik, Pila, Rybyčka, Timtim a Zdenda.

Hráli jsme v budově

I venku

Parádní den jsme zakončili návštěvou AquaCentra v Teplicích.

Fotky z akce neleznete zde