Menu Zavřeno

Oddíl Obstacle killer 2019/2020

Základní informace o oddíle ve školním roce 2019/2020

Náš nový oddíl Obstacle killer je zaměřený na překážkové cross-country běhání (OCR závody) typu Spartan, Gladiator, Predator atp. Cílem je nabídnout dětem, které mají zájem o tyto závody možnost připravovat se s námi. Náplň oddílu bude zaměřena především na crossfit cvičení, běh a nácvik překonávání různých překážek. Na jaře a v létě se děti také setkají s bahenními překážkami a chybět nebude ani zdolávání vodních překážek spojené s otužováním 🙂 Samozřejmostí jsou účasti dětí z tohoto oddílu na OCR závodech v ČR i okolních zemích.

Na oddíl docházeli: Bambulák, Belka, Buchta, Citron, Jusťa, Koláč, Kotě, Lerik, Marťan, Pružinka, Sasanka, Šampon, Šňupálek

Fotky ze schůzek oddílu Obstacle killer naleznete zde.

Oddílová fotokronika 2019/2020

Schůzka 25. 6. 2020

Dnes proběhla poslední schůzka oddílu Obstacle killer spojená s poslední schůzkou sportovního oddílu ve školním roce 2019/2020. Na schůzku přišli: Bambulák, Borůvka, Jusťa, Kotě, Mimoň, Sasanka, Šampon, Tom, Vlak, Vydra a Kulík. A program byl pestrý. Nejprve jsem jeli na kolech přes Veltrusy do Vojkovic. Tam jsme si zaplavali v jezeře a zahráli přehazovanou. Následovalo posilovací cvičení obstaclu a nakonec cesta na kolech zpět do Libčic. Počasí nám přálo a poslední schůzka se opravdu povedla. 

Schůzka 17. 6. 2020

Na dnešní schůzku oddílu Obstacle killer přišli: Bambulák, Kotě, Sasanka a Šampon. Na úvod jsme si dali plank na píseň Bring Sally up, poté následovala rozcvička. Po rozcvičce jsem se protáhli přehazovanou. Konec schůzky patřil mimizávodu Obstacle Barefoot Kids Race. Závod měl cca 500 m a 16 překážek (silových, plavacích, obratnostních). Děti závod zvládly bez problémů a schůzku na koupališti jsem si užili. 

Schůzka 11. 6. 2020

Na dnešní schůzku oddílu Obstacle killer přišli: Bambulák, Kotě, Šampon, Šňupálek a Vydra. Na úvod jsme si dali kliky na píseň Bring Sally up, poté následovala rozcvička. Po rozcvičce kruháč se sedmnácti cviky. Po kruháči ještě hra na honěnou v kačácích, pejscích a racích. Jako obvykle schůzku zakončil strečink. 

Schůzka 3. 6. 2020

Na dnešní schůzku oddílu Obstacle killer přišli: Bambulák, Buchta, Lerik, Jusťa, Koláč, Kotě, Marťan, Sasanka, Šampon, Šňupálek a Vydra. Na úvod jsme si dali rozcvičku. Poté nás čekalo speciální WOD – MURPH. MURPH se sestával z běhu v délce 1 míle, 100 přítahů na bradle, 200 kliků, 300 dřepů a opět běhu v délce 1 míle. Celý MURPH zvládli: Bambulák, Buchta, Jusťa, Koláč, Sasanka a Šampon. Po cvičení jsem si ještě zahráli přehazovanou. 

Schůzka 28. 5. 2020

Na dnešní schůzku oddílu Obstacle killer přišli: Bambulák, Lerik, Jusťa, Koláč, Kotě, Marťan, Pružinka, Sasanka, Šampon a Vydra. Na úvod jsme si dali týmovou klikovou štafetu. Poté následovala rozcvička. Po rozcvičce přišel na řadu WOD1 sestávající se ze tří cviků – dřepů, zkracovaček a tricep sits. Poté jsme si dal plank, supermanplank a parašutistu po minutě. Po pauze následoval WOD2 s jumpingjacky, kliky a výpady. Nakonec obvyklý strečink. 

Schůzka 21. 5. 2020

Na dnešní schůzku oddílu Obstacle killer přišli: Bambulák, Buchta, Jusťa, Koláč, Kotě, Sasanka, Šampon, Šňupálek a Vydra. Cvičili jsme venku a cvičení bylo rozloženo do několika fází. Nejprve se cvičili dřepy na píseň Bring Sally up, poté následovala rozcvička. Po rozcvičce kruháč s dvaceti cviky. Jako obvykle schůzku zakončil strečink. Po cvičení jsme se ještě protáhli přehazovanou.

Schůzka 15. 5. 2020

Na dnešní schůzku oddílu Obstacle killer přišli: Bambulák, Borůvka, Jusťa, Koláč, Kotě, Marťan, Sasanka, Šampon, Šňupálek a Vydra. Cvičili jsme venku a cvičení bylo rozloženo do několika fází. Nejprve se cvičili plank Up and down na píseň Bring Sally up, poté následovala rozcvička. Po rozcvičce kruháč s dvaceti cviky. Jako obvykle schůzku zakončil strečink. Po cvičení jsme se ještě protáhli přehazovanou.

Schůzka 7. 5. 2020

Po dvou měsíc byla rozvolněna vládní opatření a tak jsme za zvýšených hygienických podmínek a v souladu s krizovým nařízením mohli obnovit činnost oddílu Obstacle killer. Na dnešní schůzku oddílu Obstacle killer přišli: Bambulák, Jusťa, Kotě, Lerik, Pružinka, Sasanka, Šampon. Cvičili jsme venku a cvičení bylo rozloženo do několika fází. Nejprve se cvičili dřepy na píseň Bring Sally up, poté následovala rozcvička. Po rozcvičce WOD1 (kliky, dřepy, angličáky), WOD2 (běhy) a WOD3 (zkracovačky a výpady). Jako obvykle schůzku zakončil strečink. 

Schůzka 12. 3. 2020

Na dnešní schůzku oddílu Obstacle killer přišli: Bambulák, Belka, Jusťa, Marťan, Pružinka, Sasanka, Šampon a Žužlák. Dnes si s námi zacvičili také Kristýnka a Jarda.Schůzku jsme zahájili tradičně na píseň Bring Sally Up – tentokrát s kliky ve dvojici s tlesknutím. Po rozcvičce nás čekal kruháč s 20 cviky a strečink. 

Schůzka 27. 2. 2020

Na dnešní schůzku oddílu Obstacle killer přišli: Belka, Buchta, Citron, Jusťa, Pružinka, Sasanka, Šampon a Šňupálek. Dnes si s námi zacvičili také Danča, Chňapka, Kristýnka a Křupka. Schůzku jsme zahájili parašutistou za doprovodu písně Bring Sally Up. Poté následovala rozcvička. Po rozcvičce jsme si dali kruháč s 18 cviky po 45s. Nakonec jsme si dali tradiční strečink.

Schůzka 20. 2. 2020

Na dnešní schůzku oddílu Obstacle killer přišli: Bambulák, Belka, Jusťa, Pružinka, Sasanka, Šampon a Šňupálek. Dnes si s námi zacvičili také Brasset, Danča, Chňapka a Markéta. Schůzku jsme zahájili broučkem za doprovodu písně Bring Sally Up. Poté následovala rozcvička. Po rozcvičce jsme si dali nejprve handicap hell – 10 cviků po 1 minutě, které nás mohou potkat jako handicapy na závodech – např. angličáky, raci, pejsci atp. Po pauze následovala skladba cviků na břicho, prsa a záda. Nakonec jsme si dali tradiční strečink. 

Schůzka 13. 2. 2020

Na dnešní schůzku oddílu Obstacle killer přišli: Bambulák, Belka, Citron, Jusťa, Kotě, Pružinka, Šampon a Šňupálek. Poprvé si s námi zacvičila také Danča. Schůzku jsme zahájili superman plank challenge za doprovodu písně Bring Sally Up. Poté následovala rozcvička a kruháč ve dvojicích. Na děti čekalo 8 cviků na různé partie těla. Po kruháči jsme si zahráli hru seber kužel a nakonec jsme si dali tradiční strečink. 

Schůzka 6. 2. 2020

Na dnešní schůzku oddílu Obstacle killer přišli: Bambulák, Belka, Brasset, Citron, Chňapka, Jusťa, Kotě, Lerik, Markéta, Petra, Pružinka, Sasanka, Šampon a Šňupálek. Schůzku jsme zahájili legs lift challenge za doprovodu písně Bring Sally Up. Poté následovala rozcvička a kruháč. Dnešní kruháč měl celkem 18 cviků na různé partie těla. Nakonec následoval tradiční strečink. 

Schůzka 23. 1. 2020

Na dnešní schůzku oddílu Obstacle killer přišli: Bambulák, Belka, Citron, Jusťa, Lerik, Pružinka a Sasanka. Přidala se k nám také Petra s Markétou. Schůzku jsme zahájili tradičně za doprovodu písně Bring Sally Up – tentokrát s dřepy s medicinbalem. Po rozcvičce následovaly tři WODy po šesti minutách a nakonec strečinkové cvičení. 

Schůzka 16. 1. 2020

Na dnešní schůzku oddílu Obstacle killer přišli: Bambulák, Belka, Citron, Jusťa, Kotě, Lerik, Marťan, Pružinka a Šampon. Schůzku jsme zahájili tradičně za doprovodu písně Bring Sally Up – tentokrát s plankem. Poté jsme se rozcvičili a následoval kruháč s 20 cviky. Po kruháči jsme si dali handicap hell (raky, pejsky, angličáky, humusáky) a závěrečný strečink. 

Schůzka 9. 1. 2020

Na dnešní první schůzku oddílu Obstacle killer v roce 2020 přišli: Bambulák, Citron, Jusťa, Kotě, Marťan, Sasanka, Šampon a zacvičit si s námi přišla i Markéta. Schůzku jsme zahájili tradičně za doprovodu písně Bring Sally Up – tentokrát s kliky. Poté následovala rozcvička. Po rozcvičce jsme si dali tři WOD – první zaměřený na ruce, druhý na nohy a třetí na posílení břišních svalů. Nakonec tradiční strečink.

Schůzka 5. 12. 2019

Na dnešní poslední schůzku oddílu Obstacle killer v roce 2019 přišli: Belka, Buchta, Jusťa, Lerik, Pružinka, Sasanka a Šampon. Schůzku jsme zahájili tradičně za doprovodu písně Bring Sally Up – tentokrát s dřepy s míčem ve dvojicích. Poté následovala rozcvička. Po rozcvičce jsme si dali kruháč s šestnácti cviky. Po pauze následovalo ještě pět cvičení s pneumatikami a nakonec strečink. 

Schůzka 28. 11. 2019

Na dnešní schůzku oddílu Obstacle killer přišli: Bambulák, Jusťa, Kotě, Lerik, Marťan, Pružinka a Sasanka. Schůzku jsme zahájili plank up za doprovodu Bring Sally Up. Poté následovala rozcvička. Po rozcvičce jsme cvičili trojici WOD – jeden na posílení rukou, druhý nohou a třetí na posílení břišních svalů. Nakonec jsme si dali strečink. 

Schůzka 21. 11. 2019

Na dnešní schůzku oddílu Obstacle killer přišli: Bambulák, Jusťa, Kotě, Lerik, Marťan, Pružinka, Sasanka a Šampon. Zacvičit si s námi dnes přišel i Jarda. Schůzku jsme zahájili výpady za doprovodu Bring Sally Up. Poté následovala rozcvička a první kolo kruháče. Po kruháči jsme dělali cvičení v plenku, kdy jsme postupně cvičili jednotlivé plankové cviky. Poté následovalo druhé kolo kruháče a závěrečný strečink.

Schůzka 14. 11. 2019

Na dnešní schůzku oddílu Obstacle killer přišli: Bambulák, Jusťa, Kotě, Lerik, Marťan, Pružinka, Sasanka a Šampon. Schůzku jsme zahájili dřepy s míčem ve dvojicích za doprovodu Bring Sally Up. Poté následovala rozcvička a WOD. Děti se rozdělily do tří družstev, kdy každé mělo jedno WOD stanoviště se cviky. Každý WOD trval 7 min a pak byla 2 min pauza. Poslední čtvrtý WOD jsme cvičili všichni společně. Po cvičení následoval strečink. 

Schůzka 7. 11. 2019

Na dnešní schůzku oddílu Obstacle killer přišli: Bambulák, Jusťa, Kotě, Lerik, Marťan, Pružinka, Sasanka, Šampon. Schůzku jsme zahájili kliky za doprovodu Bring Sally up. Poté následovala rozcvička a 16 minutový kruháč plný cviků na téměř všechny svalové partie. Po krátké pauze nás ještě čekala 7 minutová tabata a závěrečný strečink. 

Schůzka 24. 10. 2019

Na dnešní schůzku oddílu Obstacle killer přišli: Bambulák, Buchta, Jusťa, Kotě, Lerik, Můra, Sasanka, Šampon a Šňupálek. Schůzku jsme zahájili cvikem glute bridge při tónech písně Bring Sally Up. Poté následovala rozcvička a přesun na boulder. 

Na boulderu děti nejprve prolezly připravenou trať.

Poté jsem cvičili sestavu 15 cviků a posilovali pomocí kolovrátku a ručkování.

Schůzka 17. 10. 2019

Na dnešní schůzku oddílu Obstacle killer přišli: Bambulák, Buchta, Kotě, Lerik, Můra, Sasanka a Šampon. Schůzku jsme tentokrát zahájili dřepy na oblíbenou píseň Bring Sally Up 🙂 Poté následovala rozcvička a šest stanovišť s cviky. Po sérii cviků jsme si dali ještě pár kliků a sklapovaček s pneumatikou. Nakonec jsem si dali strečink na protažení. 

Schůzka 10. 10. 2019

Na dnešní schůzku oddílu Obstacle killer přišli: Bambulák, Buchta, Lerik, Marťan, Sasanka a Šampon. Schůzku jsme tentokrát zahájili posilováním břišních svalů s pomocí Bring Sally Up 🙂 Poté následovala rozcvička a klasický kruháč se 13 cviky. Nakonec jsem si dali strečink na protažení. 

Schůzka 3. 10. 2019

Na druhou schůzku oddílu Obstacle killer přišli: Bambulák, Citron, Kotě, Lerik, Marťan, Sasanka a Šampon. Na rozjezd jsme dělali plank challenge na hudbu Bring Sally Up. Poté jsme se rozcvičili a pak jsme se vrhli na CrossFit cvičení, kde na děti čekalo pět stanovišť s cviky, které cvičily 4 min a poté následovala 2 min pauza. Děti se postupně protočily na všech stanovištích a konec schůzky patřil strečinku.

Schůzka 26. 9. 2019

Na první schůzku oddílu Obstacle killer přišli: Bambulák, Kotě, Lerik, Marťan, Sasanka a Šampon. Na začátku schůzky jsme si řekli něco o bezpečnosti cvičení. Na rozjezd jsme dělali dřepy s medicinbalem na píseň Bring Sally Up. Poté jsme se rozcvičili a pak jsme se vrhli na CrossFit cvičení, kde na děti čekala čtyři stanoviště s cviky, které cvičily 4 min a poté následovala 2 min pauza. Důraz nebyl tentokrát kladen na výkon, ale na to, aby se děti cviky snažily dělat správně. Děti se postupně protočily na všech stanovištích a konec schůzky patřil strečinku. Všechny děti si daly pořádně do těla a i přes náročnost cvičení některé děti požádaly, zda by nemohly být tréninky dvakrát týdně, což ještě zvážíme.