Menu Zavřeno

Myší kožíšci 2019/2020

Základní informace o oddíle ve školním roce 2019/2020

Oddíl Myší kožíšci je zaměřený na vaření a pečení. Děti se naučí uvařit různé kulinářské speciality, upečou si různé dobroty. Oddíl vede profesionální kuchař a dlouholetá táborová kuchařka. Oddíl je realizován ve spolupráci s Přáteli přírody-Upírky, z. s.

Oddílové schůzky probíhají vždy v úterý od 17:00 do 18:30.

Cena: 800 Kč/pololetí

Oddíl vede: Shrek, Jolča

Na oddíl dochází: Agátka, Anička, Citron, Kačenka, Limetka, Terezka, Vojta

Fotky ze schůzek Myších kožíšků naleznete zde.

Přihláška

Oddílová fotokronika 2019/2020

Schůzka 14. 1. 2020

Na dnešní schůzku Kožíšků přišli: Agátka, Anička, Citron, Kačenka, Terezka a Vojta. Dnes jsme s dětmi vařili špagety s boloňskou omáčkou. Děti nejprve nakrájely a osmahly cibulku, poté připravily masou směs, kterou uvařily. Následně si uvařily špagety a nastrouhaly sýr. Vše se jim báječně povedlo a večeři si opravdu vychutnaly. 

Schůzka 7. 1. 2020

Na první schůzku Kožíšků v roce 2020 přišli: Agátka, Citron, Kačenka a Terezka. Dnes jsme s dětmi pekly šneky. A to jak šneky na sladko s jogurtovo-rozinkovou náplní, tak šneky na slano se sýrem a šunkou. Sice tvar děti moc dobře nedokázaly zpracovat, ale chuť byla výborná 🙂

Recept ke stažení: Recept 07012020

Schůzka 10. 12. 2019

Na poslední schůzku Kožíšků v roce 2019 přišli: Agátka, Anička, Citron, Kačenka, Limetka, Terezka a Vojta. Poslední schůzka Kožíšků probíhala v duchu Vánoc. Děti si učily jak se motá a peče pravá vánočka. Nechyběl ani vánoční stromek a dárečky. Pro malé kuchtíky malá vařečka. Vánočka krásně provoněla celou schůzku a všem se zbíhali sliny.

Recept ke stažení: Recept 10122019

Schůzka 3. 12. 2019

Dnes na schůzku přišli: Agátka, Kačenka a Limetka. Dnes jsme s dětmi vařili bramborové noky s kuřecím masem a sýrovou omáčkou. Děti nejprve připravovaly noky. Poté se pustily do přípravy masa a sýrové omáčky. Vše se jim náramně povedlo a jídlo výborné. 

Recept ke stažení: Recept 03122019

Schůzka 26. 11. 2019

Dnes na schůzku přišli: Agátka, Anička, Citron, Kačenka, Limetka, Terezka a Vojta. Dnes jsme s dětmi zdobili piškotový koláč. Pro děti byly předpečené piškotové koláče, které si dnes děti na schůzce zdobily. K tomu si nejprve připravily čokoládu, kterou si na vodní lázni rozpouštěly, připravovaly si fondán a další zdobítka. Z fondánu si modelovali různé kytičky, andělíčky, zvířátka a nechali svou fantazii opravdu pěkně pracovat. Všem se zdobení moc povedlo. 

Schůzka 19. 11. 2019

Dnes na schůzku přišli: Agátka, Anička, Citron, Kačenka, Limetka, Terezka a Vojta. Dnes jsme s dětmi vařili kuřecí roládu s bramborovou kaší. Nejprve se děti vrhly na přípravu rolády, kdy připravovaly nádivku, kterou daly do vykostěného kuřete a poté začaly připravovat bramborovou kaši. Dnešní jídlo bylo znamenité a dětem se to moc povedlo. 

Recept ke stažení: Recept 19112019

Schůzka 12. 11. 2019

Dnes na schůzku přišli: Agátka, Kačenka, Limetka a Terezka. Dnes jsme s dětmi tvořili Vizovické těsto a výrobky z něj. Je to sice těsto ze surovin co se jí, ale těsto je díky přidanému octu nejedlé 🙂
Tato forma zdobení pochází přímo z Vizovic. Sice se zdá, že je těsto jednoduché, ale co do zpracování je velmi těžké. Než se vyhněte v nelepkavou, vláčnou hmotu, trvá to zhruba hodinu. Pak se nechá do druhého dne odležet a teprve potom se z něj vyrábí ozdoby. Je to těsto, které se suší v troubě a už naši předkové ho používali k výrobě vánočních ozdob na stromek, betlémů a svícnů. Děti se dozvěděly, odkud tato tradice pochází, jak vznikla a jak se udržela do dnešní doby. Také se dozvěděly jaké techniky se používaly a používají, co je k tomu potřeba a jak dosáhnout krásných výtvorů.

Recept ke stažení: Recept 12112019

Schůzka 5. 11. 2019

Dnes na schůzku přišli: Agátka, Anička, Kačenka, Terezka a Vojta. Tentokrát jsme s dětmi dělali sýrovo-salámovou pomazánku na pečené bagetce. Pro změnu něco ze studené kuchyně, kdy děti krájely, strouhaly, míchaly, mazaly a rozpékaly bagetky. Opět se jim to skvěle podařilo. 

Recept ke stažení: Recept 05112019

Schůzka 22. 10. 2019

Dnes na schůzku přišli: Agátka, Anička, Kačenka a Vojta. Tentokrát jsme s dětmi vařili vepřový guláš s těstovinami. Děti nejprve připravily všechny ingredience a pak se pustily do samotné přípravy guláše. V mezičase jsme si povídali o těstovinách – jaké máme druhy a tvary těstovin a děti si je kreslily. 

Recept ke stažení: Recept 22102019

Schůzka 15. 10. 2019

Dnes na schůzku přišli: Agátka, Anička, Citron, Kačenka, Limetka a Vojta. Dnes děti opět pekly. Pustily se do pečení Halloweenských muffinů s kousky čokolády. Vyzkoušely si práci s ručním mixérem a plnění formiček. Recept si doplnily o vlastní obrázek a při pečení jsme si povídali o tom, co to vlastně Halloween je.

Recept ke stažení: Recept 15102019

Schůzka 8. 10. 2019

Dnes se do oddílu Myších kožíšků přidala Terezka a na schůzku dále dorazili: Agátka, Anička, Kačenka a Vojta. Dnešní menu bylo opravdu výtečné: zapékané palačinky s kuřecím masem a špenátem. Děti se nejprve vrhli na přípravu všeho potřebného. Někteří dělali palačinky, někteří se pustili do přípravy náplně a zbytek do přípravy polevy. Jakmile měly děti vše připravené, plnily palačinky náplní a kladly na pekáč. Připravené palačinky pak zalily polevou a daly péct. A že se jim to dnes výtečně povedlo. K práci v kuchyni patří také mytí nádobí, a že ho dnes děti měly k umytí opravdu hodně 🙂 Nicméně jako vždy vše bravurně zvládly a připravené palačinky všem moc chutnaly. 

Recept ke stažení: Recept 08102019

Schůzka 1. 10. 2019

Třetí schůzka Myších kožíšků byla opět ve znamení pečení. Na schůzku dorazili: Agátka, Anička, Citron, Kačenka, Limetka a Vojta. Dnešní menu: jablečný štrůdl. Děti se opět vyznamenaly, Příprava jim šla pěkně od ruky a výsledek – naprosto vynikající za pět Michelinských hvězdiček 🙂 

Recept ke stažení: Recept 01102019

Schůzka 24. 9. 2019

Druhá schůzka Myších kožíšků byla ve znamení vaření. Na schůzku dorazili: Agátka, Anička, Citron, Kačenka a Vojta. Dnešní menu: kuřecí kousky v česnekovém těstíčku s bramborovou kaší. Děti se tentokrát předvedly jako vynikají kuchaři. Jak bramborová kaše, tak i kuřecí maso se jim výborně vydařilo. Navíc se děti dozvěděly, jaké druhy masa máme a z jakých zvířátek je běžně jíme. 

Recept ke stažení: Recept 2409219

Schůzka 17. 9. 2019

První schůzka Myších kožíšků byla ve znamení pečení. Na schůzku dorazili: Agátka, Kačenka a Limetka. Děti pekly banánovo čokoládovou buchtu a moc se jim povedla. Během pečení se děti dozvěděly jaké existují druhy mouky, či jak se mouka vyrábí. Dozvěděly se také něco o cukru, třeba to, jaké máme druhy cukru.

Recept ke stažení: Recept 17092019