Menu Zavřeno

Masožraví vlci 2021/2022

Základní informace o oddíle ve školním roce 2021/2022

Oddíl Masožraví vlci je zaměřený na přírodu, turistiku, hry.

Schůzky probíhají ve středu od 15 do 16:30 hodin

v klubovně na adrese Vltavská 751, Libčice

Cena: 800 Kč/pololetí

Minimální počet dětí 4, maximální počet dětí 12

Volná kapacita: 4/12

Přihláška ke stažení:

Na oddíl dochází: Rybička, Limetka, Papoušek, Rachejtle, Šáša, Oříšek, Opička, Panda

Fotky ze schůzek oddílu Masožraví vlci naleznete zde

Oddílová fotokronika 2021/2022

Schůzka 19. 1. 2022

Na dnešní schůzku přišli: Limetka, Opička, Oříšek, Panda, Papoušek, Rachejtle, Rybička a Šáša. Děti přinesly další výrobky do svých povolání a od krále dostali žold. Potom jsme šli do tělocvičny, kdy jsme hráli spoustu her na procvičení morseovky. Morseovkové běhací pexeso, morseovkové molekuly a pak na týmy tvoření morseovky ze svých těl. Sed do bobku tečka, lehnout si čárka. Potom si každý tým pro ten druhý připravili písmenka a ostatní museli uhodnout jaká to jsou. Potom jsme si povídali o KPZ a co do ni patří.

Schůzka 12. 1. 2022

Na dnešní schůzku přišli: Limetka, Opička, Oříšek, Panda, Papoušek, Rachejtle, Rybička a Šáša. Na začátku schůzky jsme si povídali o sociálních sítích, jejich výhodách, ale i úskalích, o predátorech a nebezpečí na internetu a jak nebezpečí předcházet. Pak děti dostaly od posla Královské glejty, potvrzení o svém povolání a co je čeká za zkoušky. Poté jsme se přesunuli do tělocvičny, kde jsme plnili desetiboj a hráli hru midicinboj.

Schůzka 5. 1. 2022

Na první schůzku v roce 2022 přišli: Limetka, Opička, Oříšek, Panda, Papoušek, Rachejtle, Rybička a Šáša. Na začátku schůzky jsme si povídali, jaké byly Vánoce a co kdo dostal. Děti měly za úkol do svých královských povolání přinést různé výrobky. Panda na pekařku potřebovala pec, Oříšek na švadlenku šitíčko, Šáša na rytíře štít. Tím si vysloužili svá povolání a patřičný žold. Jen ještě musí jejich výrobky schválit král. Pak jsme soutěžili holky proti klukům v morseovce a naučili se zbytek písmen. Na závěr jsme si ukazovali jak používat fotoaparát v mobilu, jaké má funkce a k čemu se jaká funkce používá. Děti dostaly za úkol vyfotit panoramatickou fotografii krajiny a makro fotografii květiny či živočicha.

Schůzka 8. 12. 2021

Na dnešní schůzku dorazili: Opička, Oříšek, Panda, Rybička a Šáša. Nejprve si zopakovali morseovu abecedu a naučili jsme se nová písmena. Poté jsme dělali desetiboj – Hide and Seek. Zbytek schůzky patřil naší celo oddílové hře – připravovali jsme se na nelehký úkol od krále a dodělávali věci do svých povolání.

Schůzka 24. 11. 2021

Na dnešní schůzku dorazili: Limetka, Opička, Oříšek, Panda, Papoušek, Rachejtle a Rybička. Dnešní schůzka byla ve znamení vánoční rukodělky. Vyráběli jsme svícny na vánoce a dětem se moc povedly.

Schůzka 17. 11. 2021

Na dnešní schůzku dorazili: Limetka, Opička, Panda, Papoušek, Rachejtle a Rybička. Dnešní schůzka byla prodloužená a speciální. Vyráběli jsme gelové svíčky a moc se nám povedly.

Schůzka 10. 11. 2021

Na dnešní schůzku dorazili: Limetka, Oříšek, Rachejtle, Rybička a Šáša. Na začátku schůzky jsme plnili dva desetiboje, nejprve Klimovku, ve které děti získaly 31 bodů a pot na zahradě číslovanou. Poté jsme se začali učit morseovku, řekli jsme si jak vznikla, co znamená tečka a co čárka a naučili jsme se pár prvních písmen.

Schůzka 20. 10. 2021

Na dnešní schůzku dorazili: Agátka, Adélka, Hanka, Limetka, Papoušek. Rachejtle, Rybička, Šáša a Toubik. Na začátku schůzky jsme opakovali uzly. Poté si děti dělaly obtisky chodidel.

Schůzka 13. 10. 2021

Na dnešní schůzku dorazili: Agátka, Adélka, Jáchym, Limetka, Papoušek. Rachejtle, Rybička a Tobík. Na začátku schůzky se děti dozvěděly, že tu byl Královský posel a že si musí dodělat potřebné věci ke svým povoláním. Pak jsme se přesunuli do tělocvičny, kde na děti čekal první úkol z oddílového desetiboje – Floor is lava. Překážkovou dráhu zvládli v přepočteném čase za 31 s.

Následoval přesun do jídelny, kde děti vyráběly z přírodního materiálu různé panáčky, auta, lodě i sovičky.

Schůzka 6. 10. 2021

Na první schůzku oddílu Masožraví vlci ve školním roce 2021/2022 dorazili: Agátka, Hanka, Limetka, Papoušek. Rachejtle, Rybička a Tobík. Na začátku schůzky jsme si povídali o tom, co nového děti čeká, o změnách a o lesní moudrosti. Poté jsme šli na náplavku, kde jsme si zahráli hry Dobívání hradu, Vyhoď a chyť a Pospíchej pomalu. Cestou jsme si ukázali stromy, které děti již znají a sbírali jsme přírodniny na příští schůzku.