Menu Zavřeno

Masožraví vlci 2021/2022

Základní informace o oddíle ve školním roce 2021/2022

Oddíl Masožraví vlci je zaměřený na přírodu, turistiku, hry.

Schůzky probíhají ve středu od 15 do 16:30 hodin

v klubovně na adrese Vltavská 751, Libčice

Cena: 800 Kč/pololetí

Minimální počet dětí 4, maximální počet dětí 12

Volná kapacita: 4/12

Přihláška ke stažení:

Na oddíl dochází: Rybička, Limetka, Papoušek, Rachejtle, Šáša, Oříšek, Opička, Panda

Fotky ze schůzek oddílu Masožraví vlci naleznete zde

Oddílová fotokronika 2021/2022

Schůzka 22. 6. 2022

Na dnešní poslední schůzku v tomto školním roce přišli: Limetka, Panda, Rachejtle, Rybička a Šáša. Dnes jsme se rozloučili, vyhodnotili jsme si bodování.

Schůzka 8. 6. 2022

Na dnešní schůzku přišli: Limetka, Oříšek, Panda, Rachejtle, Rybička a Šáša. Nejprve jsme dělali destiboj – chůze kolem lana pozpátku se zrcátkem. Poté jsme se přesunuli na zahradu, kde jsme měli střelecký den. Děti si zastřílely z luku, NERFek, vzduchovky a vzduchové pistole.

Schůzka 1. 6. 2022

Na dnešní schůzku přišli: Limetka, Oříšek, Panda, Rachejtle, Rybička a Šáša. Protože byl dnes den dětí, vydali jsme se s dětmi do Prahy na projížďku po Vltavě na parníku. Děti si prohlédly parník, užívaly si krásné počasí a krásy Prahy z jiného pohledu a všem se na parníku velmi líbilo.

Schůzka 25. 5. 2022

Na dnešní schůzku přišli: Limetka, Opička, Oříšek, Panda, Papoušek, Rachejtle a Rybička. Na začátku schůzky jsme si řekli, co je potřeba na chystanou výpravu. Potom přišla Johanka, která dětem pověděla tajmeství jak přemoci Ušatého Radouše – čeká je strastiplná cesta do pekla, kde musejí získat čertovo kopyto. Dále jim prozradila, že pan z Helfenburku bude na svém hradě a má další část amuletu. Poté jsme dodělávali naši oddílovou vlajku.

Schůzka 18. 5. 2022

Na dnešní schůzku přišli: Limetka, Oříšek, Panda, Papoušek, Rachejtle a Šáša. Ve středu na schůzce děti přepadl Ušatý Radouš, kzerý jim ukázal, že díky jejich neopatrnosti a nesplnění úkolu, přišli o jednu důležitou část amuletu. Tato část mu umožňuje cestovat časem a každá další jejich chyba či neúspěch ho posiluje. Přišla za dětmi i Johanka a snažila se Radouše přesvědčit, ale ten je vyzval na souboj do jeho rodného mlýna, protože si myslí, že nemají šanci ho zničit a sebrat amulet. Johanka jim také pověděla, že musí být opatrný, že díky amuletu jim může a bude neustále v patách, že využije každou jejich slabost, neúspěch, že bohužel má tu moc zastavit i Orloj a tím uvést Čechy do bídy. Řekla jim, že musí prokázat odvahu, sílu, musí splnit nelehké úkoly s vodním živlem. Musí získat klíč od truhly, kde jsou vzácné velké diamanty, které budou potřebovat na Radouše a musí najít 72 malých diamantů na cestu do pekla a na výkup čertova kopyta. V druhé části schůzky na děti plnily boj s vodním živlem a podařilo se jim získat jak všech 72 malých dimantů, tak i klíč od truhly s velkými diamanty. Za odměnu se pak ještě vyblbly v bazénku, na skluzavce a nakonec se strhla vodní bitva.

Schůzka 11. 5. 2022

Na dnešní schůzku přišli: Limetka, Opička, Oříšek, Panda, Papoušek, Rachejtle, Rybička a Šáša. Děti održely další dopis od Johanky, že Ušatý Radouš se zmocnil jedné části amuletu a že chce zastavit Orloj. Povídali jsme si o Orloji, kdo ho postavil, jak funguje a vše co ukazuje. Symboliku všech soch a co ukazují apoštolové. Každý si pak musel zapamatovat kdo je jeho patron k povolání a připravovali jsme se na boj s Radoušem, který nás asi čeká na výpravě 🙂 Pak jsme venku hráli míčové hry v kruhu a děti si zkoušely kdo jak daleko dohodí.

Schůzka 4. 5. 2022

Na dnešní schůzku přišli: Opička, Panda, Papoušek a Rachejtle. Dnes jsme s dětmi vyráběli přáníčka pro maminky ke dni matek a poté děti připravovaly novou nástěnku do klubovny.

Schůzka 28. 4. 2022

Na dnešní schůzku přišli: Limetka, Opička, Oříšek, Panda, Papoušek, Rachejtle a Rybička. Ve středu děti plnily královské zkoušky. Rytíři drželi stráž u dveří do hradu, nikdo nesměl bez oprávnění a prokázání se glejtem vstoupit do hradu, ubránili ho i před zlým barbarem. Dřevorubci museli naštípat dříví do královské komnaty, švadlenky se švadlenkou Madlenkou musely zaentlovat královský ubrus, kuchaři a kuchařky museli prokázat svůj um v kuchyni a připravili si pro krále šneky z listového těsta, museli si i dojít na nákup. Pekařky zase upekly výborný štrůdl. Všichni ve druhých zkouškách obstáli. Johanka jim pověděla co se událo v království, co je čeká přístě a na co se musí připravit.

Schůzka 20. 4. 2022

Na dnešní schůzku přišli: Limetka, Opička, Oříšek, Panda, Papoušek, Rachejtle, Rybička a Šáša. Na začátku jsme si dali vědomostní košík. Poté jsme si zopakovali turistické značky a stromy. Zabloudili jsme ke Karlu IV. po cestě do Prahy na Petřín. Na zahradě jsme plnili desetiboj a nakonec jsme si zahráli na honěnou a schovku.

Schůzka 13. 4. 2022

Na dnešní schůzku přišli: Limetka, Opička, Oříšek, Papoušek a Rachejtle. Dnešní schůzku jsme věnovali rukodělkám a vyráběli jsme dekorace na Velikonoce a dětem se moc povedly.

Schůzka 23. 3. 2022

Na dnešní schůzku přišli: Limetka, Oříšek, Panda, Papoušek, Rachejtle, Rybička a Šáša. Na začátku schůzky jsme si zopakovali turistické značky. Pak jsme šli do tělocvičny, kde jsme hráli hru Ledovcová propast – hra na opakování kulturních památek, kdy děti musely nosit postupně dílky, skládat a poznávat kulturní památky. Vyhrál tým ve složení Rachejtle, Oříšek a Panda, kterému se podařilo složit 13 památek. Druhému týmu se podařilo složit 9 památek.

Schůzka 16. 3. 2022

Na dnešní schůzku přišli: Limetka, Oříšek, Panda a Šáša. Dnes jsme probírali turistické značky, značení turistických cest, povídali jsme si o tom, jak se značí turistické cesty v mapě. Dále jsme si pověděli, kdo se o turistické značení stará. Namalovali jsme si také cesty se značkami.

Schůzka 9. 3. 2022

Na dnešní schůzku přišli: Limetka, Oříšek, Panda, Papoušek, Rachejtle a Rybička. Dnes jsme dělali desetiboj, ve kterém děti získaly 51 bodů. Dále jsme hráli hru na metro, kdy děti putovaly po jednotlivých linkách představovaných provazy. Opakovali jsme stanice metra a přestupy.

Schůzka 2. 3. 2022

Na dnešní schůzku přišli: Opička, Oříšek, Papoušek, Rachejtle a Rybička. Dnes jsme si promítali a ukazovali jak se objednávají jízdenky, jak se vyhledává vlakové spojení. Děti si vymyslely kam chtějí jet a co a jak zjistí. Potom jsme začali dopravu ve městě, a to jízdu metrem. Řekli jsme si jaké má trasy, kde začínají a končí, a co jsou přestupní stanice. Také jsme si řekli se chovat, když se v metru ztratí.

Schůzka 23. 2. 2022

Na dnešní schůzku přišli: Limetka, Opička, Oříšek, Panda, Papoušek, Rachejtle, Rybička a Šáša. Děti měly oddílové zkoušky. Poznávaly uzly, stromy, turistické značky. Luštily morseovku a měly kvíz ze znalostí, které jsme se naučily. Potom jsme si povídali o tom, co jim šlo, co ne a co jim dělá problémy. Nakonec jsme dělali desetiboj.

Schůzka 16. 2. 2022

Na dnešní schůzku přišli: Limetka, Opička, Oříšek, Panda, Papoušek, Rachejtle a Rybička. Dnes jsme probírali cestování vlakem a nákup jízdenky. Řekli jsme si, co je potřeba znát, co říct a jak se vyznat ve vlacích v jízdním řádu. Pak děti utvořily skupinky a musely si vymyslet odkud a kam jedou, kde přestoupí, jakou jedou společností a typem vlaku, kolik jich pojede a věk cestujících. Poté šli k pokladní si koupit jízdenku a řešit situace, kdy se zapomněly zeptat na něco podstatného a jely jiným vlakem. Navštívil je také štiplístek. Dále jsme si zahráli hru na Kočku a myš a Kabilu. Nakonec jsme si trochu opakovali matiku a češtinu, protože děti dostaly hromadu úkolů 🙂

Schůzka 2. 2. 2022

Na dnešní schůzku přišli: Limetka, Opička, Oříšek, Panda, Papoušek, Rachejtle, Rybička a Šáša. Dnes jsme se učili orientaci mapy a co se dá z mapy vyčíst a dále jsme se začali učit orientaci v hromadné dopravě a co je důležité vědět pro koupi jízdenky. Poté k nám zavítal posel od krále s úkoly, které na děti čekají. Nakonec jsme se změřili.

Schůzka 19. 1. 2022

Na dnešní schůzku přišli: Limetka, Opička, Oříšek, Panda, Papoušek, Rachejtle, Rybička a Šáša. Děti přinesly další výrobky do svých povolání a od krále dostali žold. Potom jsme šli do tělocvičny, kdy jsme hráli spoustu her na procvičení morseovky. Morseovkové běhací pexeso, morseovkové molekuly a pak na týmy tvoření morseovky ze svých těl. Sed do bobku tečka, lehnout si čárka. Potom si každý tým pro ten druhý připravili písmenka a ostatní museli uhodnout jaká to jsou. Potom jsme si povídali o KPZ a co do ni patří.

Schůzka 12. 1. 2022

Na dnešní schůzku přišli: Limetka, Opička, Oříšek, Panda, Papoušek, Rachejtle, Rybička a Šáša. Na začátku schůzky jsme si povídali o sociálních sítích, jejich výhodách, ale i úskalích, o predátorech a nebezpečí na internetu a jak nebezpečí předcházet. Pak děti dostaly od posla Královské glejty, potvrzení o svém povolání a co je čeká za zkoušky. Poté jsme se přesunuli do tělocvičny, kde jsme plnili desetiboj a hráli hru midicinboj.

Schůzka 5. 1. 2022

Na první schůzku v roce 2022 přišli: Limetka, Opička, Oříšek, Panda, Papoušek, Rachejtle, Rybička a Šáša. Na začátku schůzky jsme si povídali, jaké byly Vánoce a co kdo dostal. Děti měly za úkol do svých královských povolání přinést různé výrobky. Panda na pekařku potřebovala pec, Oříšek na švadlenku šitíčko, Šáša na rytíře štít. Tím si vysloužili svá povolání a patřičný žold. Jen ještě musí jejich výrobky schválit král. Pak jsme soutěžili holky proti klukům v morseovce a naučili se zbytek písmen. Na závěr jsme si ukazovali jak používat fotoaparát v mobilu, jaké má funkce a k čemu se jaká funkce používá. Děti dostaly za úkol vyfotit panoramatickou fotografii krajiny a makro fotografii květiny či živočicha.

Schůzka 8. 12. 2021

Na dnešní schůzku dorazili: Opička, Oříšek, Panda, Rybička a Šáša. Nejprve si zopakovali morseovu abecedu a naučili jsme se nová písmena. Poté jsme dělali desetiboj – Hide and Seek. Zbytek schůzky patřil naší celo oddílové hře – připravovali jsme se na nelehký úkol od krále a dodělávali věci do svých povolání.

Schůzka 24. 11. 2021

Na dnešní schůzku dorazili: Limetka, Opička, Oříšek, Panda, Papoušek, Rachejtle a Rybička. Dnešní schůzka byla ve znamení vánoční rukodělky. Vyráběli jsme svícny na vánoce a dětem se moc povedly.

Schůzka 17. 11. 2021

Na dnešní schůzku dorazili: Limetka, Opička, Panda, Papoušek, Rachejtle a Rybička. Dnešní schůzka byla prodloužená a speciální. Vyráběli jsme gelové svíčky a moc se nám povedly.

Schůzka 10. 11. 2021

Na dnešní schůzku dorazili: Limetka, Oříšek, Rachejtle, Rybička a Šáša. Na začátku schůzky jsme plnili dva desetiboje, nejprve Klimovku, ve které děti získaly 31 bodů a pot na zahradě číslovanou. Poté jsme se začali učit morseovku, řekli jsme si jak vznikla, co znamená tečka a co čárka a naučili jsme se pár prvních písmen.

Schůzka 20. 10. 2021

Na dnešní schůzku dorazili: Agátka, Adélka, Hanka, Limetka, Papoušek. Rachejtle, Rybička, Šáša a Toubik. Na začátku schůzky jsme opakovali uzly. Poté si děti dělaly obtisky chodidel.

Schůzka 13. 10. 2021

Na dnešní schůzku dorazili: Agátka, Adélka, Jáchym, Limetka, Papoušek. Rachejtle, Rybička a Tobík. Na začátku schůzky se děti dozvěděly, že tu byl Královský posel a že si musí dodělat potřebné věci ke svým povoláním. Pak jsme se přesunuli do tělocvičny, kde na děti čekal první úkol z oddílového desetiboje – Floor is lava. Překážkovou dráhu zvládli v přepočteném čase za 31 s.

Následoval přesun do jídelny, kde děti vyráběly z přírodního materiálu různé panáčky, auta, lodě i sovičky.

Schůzka 6. 10. 2021

Na první schůzku oddílu Masožraví vlci ve školním roce 2021/2022 dorazili: Agátka, Hanka, Limetka, Papoušek. Rachejtle, Rybička a Tobík. Na začátku schůzky jsme si povídali o tom, co nového děti čeká, o změnách a o lesní moudrosti. Poté jsme šli na náplavku, kde jsme si zahráli hry Dobívání hradu, Vyhoď a chyť a Pospíchej pomalu. Cestou jsme si ukázali stromy, které děti již znají a sbírali jsme přírodniny na příští schůzku.