Menu Zavřeno

Masožraví vlci 2022/2023

Základní informace o oddíle ve školním roce 2021/2022

Oddíl Masožraví vlci je zaměřený na přírodu, turistiku, hry.

Děti 4. a 5. třída

Schůzky probíhají ve středu od 16:00 do 17:30 hodin

v klubovně na adrese Vltavská 751, Libčice

Cena: 800 Kč/pololetí

Minimální počet dětí 6, maximální počet dětí 12

Přihláška: vlci 2022-2023

Volná kapacita: 4/12

Na oddíl dochází: Limetka, Panda, Oříšek, Erik, Rachejtle, Rybyčka, Kiwi, Kašpárek,

Fotky ze schůzek oddílu Masožraví vlci naleznete zde

Oddílová fotokronika 2022/2023

Schůzka 16. 11. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Erik, Kašpárek, Limetka, Oříšek, Panda a Rybyčka. Začali jsme povídáním o A. G. Bellovi a jeho vynálezu telefonu. Poté si děti vyzkoušely udělat telefon pomocí kelímků a provázku a zjistily, že opravdu funguje. Pak jsme se vrhli na výrobu vánočních přání, která se dětem moc povedla.

Schůzka 9. 11. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Erik, Kašpárek, Limetka, Oříšek, Panda, Rachejtle a Rybyčka. V úvodu schůzky jsme si povídali o vynálezech. Děti ze svého pohledu vybrali nejvýznamější vynálezy a také zkusily navrhnout vynálezy, které by uvítaly, aby někdo vymyslel do budoucna. Poté jsme opakovali uzly a dělali jsme bobříka hmatu, kterého si splnil Erik, Limetka a Rachejtle. Na zahradě jsme si zahráli běhací piškvorky a hututu. V tělocvičně jsme si nakonec dali běhací vybiku.

Schůzka 2. 11. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Erik, Kašpárek, Kiwi, Limetka, Panda, Rachejtle, Rybička a Matteo – Erikův kamarád z Německa. V úvodu schůzky děti dostaly bobříky a řády, co si splnily na výpravě. Poté jsme si zopakovali uzly a volili Bílé pero, které dostala Panda. Na zahradě jsme plnili desetiboj – hledání diamantů. Konec schůzky patřil hře spouštěč.

Schůzka 19. 10. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Erik, Kašpárek, Kiwi, Limetka, Oříšek, Panda, Rachejtle a Rybička. Nejprve jsme si procvičili uzly a pak si děti daly menší test z turistických značek, stromů a morseovky, abychom věděli co komu jde a kde má mezery.
Pak jsme si zahráli hru měnící se osoby a druhou co se změnilo v místnosti. Na závěr jsme si řekli, co nás čeká na podzimkách.

Schůzka 12. 10. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Erik, Kašpárek, Kiwi, Oříšek, Panda a Rachejtle. Nejprve jsme se učili uzel zkracovačku. Poté jsme si zopakovali dřeviny v týmech. Pak si děti s praktikanty zopakovaly co si pamatují o Josefu Ladovi a Karlu Čapkovi. Zbytek schůzky jsme hráli různé hry.

Schůzka 5. 10. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Kašpárek, Kiwi, Oříšek, Panda a Rachejtle. Nejprve si děti procvičovaly uzly očko, osmičku, ambulantní a liščí smyčku. Do toho k nám zavítal Karel Čapek, který nám o sobě něco řekl a představil nám svá nejvýznamější díla, které napsal. Dále jsme plnili desetiboj – slova, kdy děti měly za úkol nejprve najít na zahradě písmena a poté z nich složit správně slova. Po desetiboji jsme opakovali turistické značky. Poté jsme se přesunuli do jídelny, kde měly děti za úkol vytvořit co nejvíce slov z písmen slova mateřídouška.

Schůzka 21. 9. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Erik, Kiwi, Oříšek, Rachejtle a Rybička. Nejprve jsme si zopakovali uzly a poté jsme si dělali obtisky chodidel. Poté jsme se přesunuli na zahradu, kde jsme hráli lasergame a NERFky.

Schůzka 14. 9. 2022

Dnešní schůzky se zúčastnili: Erik, Kašpárek, Oříšek, Panda, Rachejtle a Rybička. Nejprve jsme šli do tělocvičny, kde jsme si formou hry zopakovali 5 uzlů. Poté jsme střílieli z NERFek na cíle. Následoval desetiboj – lov vajíček nohama, který Vlci vyhráli. Konec schůzky jsme strávili v klubovně, kde jsme hráli hry.

Schůzka 7. 9. 2022

První schůzky ve školním roce 2022/2023 se zúčastnili: Erik, Kiwi, Limetka, Oříšek, Rachejtle a Rybička. Do oddílu jsme nejprve přivítali nové členy – Erika a Klaudii, řekli jsme si jak oddíl funguje, pravidla a co nás letos čeká. Poté jsme vyrazili na zahradu, kde jsme si zahráli hru na týmy Boj o životy a hru na jednotlivce Zbraňovku. Hrozně rychle nám to dnes uteklo a těšíme se na další schůzku.