Menu Zavřeno

LDT Slovensko 2019

LDT Slovensko 26. 7. – 3. 8. 2019

Opět jsme se vydali na tábor na Slovensko. Svou cestu jsme zahájili v pátek přesunem do kempu Slnečné jazerá v Senci. Zde jsme si dali večeři, postavili stany a šli se vykoupat do jezera.

V sobotu dopoledne jsme se byli opět vykoupat v jezeře, zahráli pár her, přečkali bouřku, dali oběd a poté, co se k nám připojila Borůvka jsme vyrazili do kempu v Tatranskej Štrbe. Zde nás opět čekala stavba stanů a hry.

V neděli ráno jsme již vyrazili na první túru. Vydali jsme se na Štrbské pleso, odkud jsme pokračovali k vodopádu Skok a dále na Plesa na vodopádom. Počasí nám přálo, svítilo sluníčko a panoramata Tater se nám otvírala za každou zatáčkou. U ples na děti čekal i sníh, čehož využily na koulovačku. Tato túra byla celkem pohodová, pouze malá část byla jištěna řetězy.

V pondělí nás čekala další túra, tentokrát jsme se vypravili autem do Starého Smokovca, odkud jsme přejeli vlakem do Tatranskej Lomnice. Z Tatranskej Lomnice jsme pokračovali lanovkou na Sklanaté pleso. Počasí nám opět přálo a viděli jsme krásně Lomnický štít. Ze Skalnatého plesa jsme pokračovali na Veľkú Lomnickú vežu, nejvyšší vrchol, který jsme letos zdolali – 2 214 m n. m. Z veže byl nádherný výhled na Tatranské vrcholy, do Malej studenej doliny, na Téryho chatu, Lomnický štít a tatranské podhůří.

Jakmile jsme se všichni dosyta pokochali, započali jsme se sestup směrem do Starého Smokovca. Trek po tatranskej magistrále byl velmi pěkný, nejprve jsme se zastavili na Zamkovského chatě, kde jsme si dopřáli něco dobrého na zub, následně jsme pokračovali kolem Obrovského vodopádu k Rainerově útulni a odtud kolem vodopádů Studeného potoka na Hrebienok. Z Hrebienku jsme sešli do Starého Smokovca, kde jsme si ještě dopřáli místní minerálku.

V úterý jsme měli odpočinkový den. Dopoledne jsme lenošili v kempu, hráli hry a připravovali palačinky. Odpoledne jsme se vypravili do aquaparku Tatralandia, kde jsme se opravdu vydováděli na tobogánech a skluzavkách, zrelaxovali v termálních bazénech a zažili také trochu adrenalinové zábavy na Surfwaves.

Středa patřila dalšímu treku. Vydali jsme se opět do Štrbského plesa, odkud jsme pokračovali na Jamské pleso. Bylo krásně, všude to kvetlo a dopravázela nás panoramata západní části Tater, kterým vévodil Kriváň. Po odpočinku u Jamského plesa jsme zamířili zpět do Štrbského plesa přes Jambrichovo rázcestie. Cestou zpět nás chytl docela prudký déšť, takže jsme pěkně zmokli 🙂

Ve čtvrtek jsme se vypravili na poslední tatranskou túru. Zvolili jsme túru Belianskými Tatrami k chatě Plesnivec. Tato celkem nenáročná cesta nám rychle ubíhala. Na Plesnivci jsme si odpočinuli a vytvořili dvě skupiny.

Jedna skupina, tvořená Koalou, Kamzicí, Bambulákem, Oliraptorem a Rebekou pokračovala dále skrze Dolinu Bielej vody k Veľkému Bielemu plesu. Odtud jsme pokračovali v chatě pri Zelenom plese a Dolinou Kežmarskej Bielej vody do Tatranských Matliar.

Druhá skupina ve složení Rosnička, Kitty, Kakabus, Králíček a Borůvka se vydali zpět k autu a jeli si užít tu pravou zimu do Kryocentra v Popradě.

Pátek byl již ve znamení balení a odjezdu z Tater. Cestou jsme se ještě zastavili na koupání v Liptovskej Mare a večer dorazili do kempu v Pavlově.

Děti s Koalou přespali pod širákem a v sobotu ráno jsme se vydali zpět do Libčic.

Tento rok se nám túry po Tatrách skvěle vydařily, počasí nám přálo, všem se v horách moc líbilo a už se nemůžeme dočkat, až zase pokoříme další tatranské vrcholy.

Galerii z tábora naleznete zde.