Menu Zavřeno

Kočičí tlapky 2020/2021

Základní informace o oddíle ve školním roce 2020/2021

Oddíl Kočičí tlapky fungoval 9 let a byl zaměřený na přípravu budoucích praktikantů a vedoucích.

Na oddíl docházeli: Bobeš, Čoklik, Kotě, Pamprdlák, Šampon, Šňupálek, Vydra

Fotky ze schůzek oddílu Kočičí tlapky naleznete zde

Video mapující naši devítiletou činnost

Oddílová fotokronika 2020/2021

Schůzka 17. 6. 2021

Na poslední schůzku oddílu Kočičí tlapky dorazili: Bobeš, Čoklik, Kotě, Lvíček, Nutella, Pamprdlák, Šampon, Vydra, Zlobidlo, Ovečka, Marťan, Chňapka, Koala a Jana.

A protože to byla schůzka úplně poslední, patřila rozloučení s dětmi. Nejprve jsme se podívali na sestřih činnosti za těch dlouhých devět let, co oddíl fungoval, poté následovala večeře, dort, poslední měření a poslední společné focení. Byla to úžasná léta s úžasnými dětmi, na které nikdy nezapomeneme.

Schůzka 10. 6. 2021

Na dnešní schůzku dorazili: Bobeš, Čoklik, Kotě, Pamprdlák, Šampon, Šňupálek a Vydra. Úvod schůzky patřil opakování topografických značek. Poté jsme se vrhli na plnění posledního letošního desetiboje – klokaního work-outu. Pak přišly na řadu hry dětí – nejprve Šamponova rozcvička a poté Vydra hra hledej! Nakonec jsme si udělali skupinové foto a dali si dort od dětí a Jany pro Koalu k narozeninám.

Schůzka 3. 6. 2021

Na dnešní schůzku dorazili: Bobeš, Čoklik, Kotě, Pamprdlák, Šampon a Vydra. Úvod schůzky patřil přípravám na den dětí, na kterém budou tlapky pomáhat. Následně jsme pokračovali v legislativě důležité pro pořádání výprav, táborů a práci s dětmi. Čoklik si připravil hru – kvíz, ve které ostatním pokládal otázky a na odpovězení byl stanovený čas. Nakonec jsme si zahráli hru Arény Hunger games.

Schůzka 27. 5. 2021

Na dnešní schůzku dorazili: Bobeš, Kotě, Šampon a Vydra. Úvod schůzky patřil desetiboji – ostrovům. Poté jsme začali téma legislativa při práci s dětmi, kde jsme si řekli, jaké podmínky je nutné splnit pro konání táborů. Nakonec si Kotě vyzkoušel roli praktikanta a hrál s námi svou hru Zombíci.

Schůzka 20. 5. 2021

Na dnešní schůzku dorazili: Borůvka, Čoklik, Kotě, Pamprdlák, Šampon, Šňupálek a Vydra. Úvod schůzky patřil desetiboji – průstřelu trubky NERFkou, Tlapky získaly celkem 7 bodů. Poté jsme opakovali morseovku a nakonec dokončili první pomoc – řekli jsme si co dělat při popáleninách a naučili jsme se ošetřit pneumothorax.

Schůzka 13. 5. 2021

Na dnešní schůzku dorazili: Bobeš, Čoklik, Kotě, Pamprdlák, Šampon a Vydra. Dnes jsme pokračovali v první pomoci. Nejprve jsme si zopakovali resuscitaci a poté si děti vyzkoušely jak se používá AED. Poté se učily tlakový obvaz. Nakonec dostaly za úkol připravit si na příště hru.

Schůzka 6. 5. 2021

Dnes se po dlouhé době uskutečnila schůzka Kočičích tlapek, na kterou dorazili: Bobeš, Čoklik, Kotě, Šampon, Šňupálek a Vydra. Nejprve děti postoupily test na SARS-CoV-2, všechny se negativním výsledkem. Poté jsme se věnovali první pomoci, kterou musejí praktikanti ovládat. Zopakovali jsme si nejdůležitější telefonní čísla, co říct při volání na záchrannou službu, vyšetření člověka v bezvědomí a kardio-pulmonálně-cerebrální resuscitaci. Děti si vyzkoušeli masáž srdce na figuríně miminka, dítěte a dospělého.

Schůzka 17. 12. 2020

Na poslední předvánoční schůzku v roce 2020 přišli: Čoklik, Kotě, Šampon a Šňupálek. Dnes jsme s dětmi dělali vánoční rukodělku – vyráběli jsme ozdobu na stromeček. Základem byla polystyrenová koule a látka. Děti dostaly na vánoce startovací balíček pro praktikanty 🙂 Těšíme se na rok 2021 a přejeme Tlapkám a jejich rodičům krásné Vánoce a do nového roku, ať se jim vydaří vše, do čeho se pustí.

Schůzka 10. 12. 2020

Dnes jsme se opět sešli po dvouměsíční pauze. Na první schůzku po dlouhém lock-downu přišli: Čoklik, Kotě, Šampon, Šňupálek a Vydra. Pokračovali jsme v přípravách na praktikanty a povídali si nejprve o roli praktikantů v oblasti zdraví a hygieny. Poté jsme započali blok věnovaný první pomoci – nejprve jsme si zopakovali důležitá telefonní čísla, co vše říci operátorce na tísňové lince, jak co nejpřesněji udat polohu ve městě či v lese. Poté jsme si ukázali, jak zjistit stav vědomí a základních vitálních funkcí.

Schůzka 8. 10. 2020

Dnes jsme se opět sešli na náplavce ve složení Bobeš, Čoklik, Kotě, Šampon, Šňupálek a Vydra. Nejprve jsme s dětmi dokončili to co, jsme začali minule – tedy jak by jako praktikanti učili jiné děti dřeviny. Diskuze byla plná zajímavých nápadů. Poté děti plnily desetiboj – dřeviny. Úkolem bylo nasbírat během pěti minut co nejvíce listů, plodů či jiných částí různých dřevin a poznat je. Tlapky dosáhly přepočteného výsledku 4. Nakonec jsme s dětmi hráli hru želvičky.

Schůzka 1. 10. 2020

Na dnešní schůzku tlapek dorazili: Bobeš, Čoklik, Kotě, Šampon, Šňupálek a Vydra. Vypravili jsme se na náplavku, kde měly děti za úkol nejprve nasbírat pět částí stromů (list, plod, kus kůry atp.), které znají. Poté se děti rozdělily na dvě skupiny, kdy každá dostala 5 listů nebo plodů a měla určit z jakých stromů jsou. Poté plnili úkol od Ovečky, kdy měl každý napsat na papír, jakým způsobem by on/ona učil/a děti poznávat stromy. Konec schůzky patřil hře hunter, kterou vyhrál Bobeš.

Schůzka 24. 9. 2020

Na dnešní schůzku tlapek dorazili: Bobeš, Čoklik, Pamprdlák, Šampon, Šňupálek a Vydra. Dnes byl poslední krásný téměř letní den a tak jsme vyrazili na koupaliště v Libčicích. Nejprve děti plnily desetiboj, při kterém měly za úkol pomocí houby ve štafetě nanosit co nejvíce vody. Tento desetiboj tlapky s přehledem vyhrály. Poté jsme pokračovali v opakování uzlů. Nakonec jsme si zahrály pár her a vybiku.

Schůzka 17. 9. 2020

Na první schůzku Kočičích tlapek v tomto školním roce dorazili: Nesmysl, Šampon, Šňupálek a Vydra. Schůzku jsme strávili na náplavce, kde jsme si nejprve zopakovali pravidla, řekli něco k bezpečnosti a náplni již devátého ročníku tohoto oddílu. Poté jsme si povídali o tom, co se očekává od praktikanta a opakovali uzly.