Menu Zavřeno

Kočičí tlapky 2019/2020

Základní informace o oddíle ve školním roce 2019/2020

Oddíl Kočičí tlapky je zaměřený především na turistiku, cestování, zálesácké dovednosti, environmentální výchovu a hry.

Na oddíl docházeli: Bobeš, Čoklik, Kapička, Koláč, Kotě, Nesmysl, Nutella, Pamprdlák, Šampon, Šňupálek, Vydra

Fotky ze schůzek Kočičích tlapek naleznete zde.

Oddílová fotokronika 2019/2020

Schůzka 12. 3. 2020

Na dnešní schůzku Kočičích tlapek přišli: Bobeš, Šampon a Vydra. Nejprve jsme si s dětmi povídali o onemocnění COVID-19, poté jsme se přesunuli do tělocvičny, kde jsme plnili desetiboj – kotníkový běh. Kočičí tlapky to zvládly v přepočteném čase za 34 s. Zbytek schůzky jsme vyplnili vybíjenou s normálním, velkým a malým míčem a cirkulárkou. 

Schůzka 27. 2. 2020

Na dnešní schůzku Kočičích tlapek přišli: Kapička, Koláč, Kotě, Nesmysl, Nutella, Pamprdlák, Šampon, Šňupálek a Vydra. První část schůzky patřila povídání o tom, jak připravit rukodělku. Děti se rozdělily do dvojic, kdy každá z dvojic dostala za úkol vymyslet nějakou rukodělku na zadané akci – např. táboře. Některé nápady byly opravdu originální. Poté následovala hra Vydry a Kotěte – Najdi to. Hra se jim docela povedla a při zpětné vazbě ostatní děti hru hodnotily velmi pozitivně. 

Schůzka 20. 2. 2020

Na dnešní schůzku Kočičích tlapek přišli: Borůvka, Čoklik, Kapička, Koláč, Kotě, Nesmysl, Nutella, Pamprdlák, Šampon, Šňupálek a Vydra. Dnes se k nám připojil i Marťan. První část schůzky patřila povídání o rukodělkách – co to rukodělka je, proč je zařazujeme do programu, jaké materiály můžeme u rukodělek využít. Borůvka, Kapička a Koláč si dodělali obtisky nohou. Poté děti dostaly za úkol vytvořit na velký papír společný obrázek na téma puberta – pubescenti se toho chopili po svém a obrázek není veřejně publikovatelný 🙂 Konec schůzky hrály děti s Marťanem hru parlament. 

Schůzka 13. 2. 2020

Na dnešní schůzku Kočičích tlapek přišli: Bobeš, Čoklik, Koláč, Kotě, Nesmysl, Nutella, Šampon, Šňupálek a Vydra. Dnes se k nám připojil Koláč. První část schůzky patřila povídání o tom, jak připravit hru. Pověděli jsme si, co by hra měla obsahovat, na co si dávat při přípravě hry pozor a co může hru pokazit. Poté jsme si šli zahrát do tělocvičny hru demonstrace a vybiku. 

Schůzka 6. 2. 2020

Na dnešní schůzku Kočičích tlapek přišli: Bobeš, Kotě, Nesmysl, Šampon, Šňupálek a Vydra. Úvod schůzky patřil volbě Bílého pera za měsíc leden – nejvíce hlasů získal Šampon, gratulujeme! Poté jsme si povídali o hře – co to je hra, jaké typy her máme a o etapových hrách. Po povídání jsme plnili desetiboj – smyčku, ve kterém museli děti provléct skrze svá těla spojená za ruce smyčku co nejrychleji. Tlapkám se to povedlo v přepočteném čase 11,6 s, což na vítězství v tomto desetiboji nestačilo. Po desetiboji děti hráli s Marťanem hru parlament a hru spáč.

Výsledky dětí za první pololetí:

100% docházku splnili: Bobeš a Šňupálek

Výsledky bodování:

1.místo – Vydra 206 bodů

2. místo – Pamprdlák 201 bodů

3. místo – Šampon 179 bodů

4. místo – Šňupálek 157 bodů

5. místo – Kotě 155 bodů

6. místo – Čoklik 145 bodů

7. místo – Nesmysl 91 bodů

8. místo – Bobeš 80 bodů

9. místo – Nutella 37 bodů

10. místo – Zlobidlo 9 bodů 

Schůzka 23. 1. 2020

Na dnešní schůzku Kočičích tlapek přišli: Bobeš, Čoklik, Kotě, Nesmysl, Nutella, Pamprdlák a Šňupálek. Dnes na schůzku přišla nová potenciální členka Terka. Úvod schůzky patřil opakování ohnišť, všechny děti dokázaly postavit všechny základní ohniště, což nás velmi potěšilo. Šňupálek si dnes dodělala čtvrtou úroveň, gratulujeme! Po opakování a plnění úrovní jsme se přesunuli do tělocvičny, kde jsme si nejprve zahráli Šňupálkovu hru mozkomor. Poté si děti s Ovečkou zahrály pantomimu na téma pohádkových a filmových postav. O jeden bod vyhrálo družstvo ve složení Bobeš, Čoklik, Nesmysl a Pamprdlák. Konec schůzky patřil dokončení bloku psychologie dítěte, kdy jsme si charakterizovali adolescenty. 

Schůzka 16. 1. 2020

Na dnešní schůzku Kočičích tlapek přišli: Bobeš, Čoklik, Kotě, Nesmysl, Nutella, Šampon, Šňupálek a Vydra. Úvod schůzky patřil opakování stromů a tajného písma, kdy děti měly různě po klubovně rozvěšené obrázky listů stromů a měly za úkol je poznat a napsat jejich názvy v tajném písmu. Nejlépe se tentokrát dařilo Kotěti. Poté jsme si s dětmi povídali o charakteristice puberty a staršího školního věku. Děti docela trefně dokázaly svou věkovou skupinu charakterizovat a diskuze byla velmi zajímavá. Nakonec si děti s Ovečkou zahrály asociační hru. 

Schůzka 9. 1. 2020

Na první schůzku Kočičích tlapek v roce 2020 přišli: Bobeš, Čoklik, Kotě, Nesmysl, Nutella, Pamprdlák, Šampon, Šňupálek a Vydra. Úvod schůzky patřil volbě Bílého pera za měsíc prosinec. Tentokrát dostal nejvíce hlasů Nesmysl a získal tak do své sbírky první Bílé pero, gratulujeme! Po volbách následovalo měření jak děti za rok vyrostly. Poté na děti čekal lednový desetiboj – socks – jedno z dětí mělo zavázané oči a mělo za úkol obléct správně správné ponožky ostatním i sobě na čas. Tlapky úkol zvládly v přepočteném čase za 70,5 s. Šňupálek si dnes dodělala třetí úroveň, gratulujeme! V nově zrekonstruované tělocvičně si děti s Marťanem zahrály tématické hry pro mladší školní věk – Chobotničky a Na kuřátka. 

Schůzka 3. 12. 2019

Na dnešní poslední schůzku Kočičích tlapek v roce 2019 dorazili: Bobeš, Čoklik, Nutella, Pamprdlák, Šampon, Šňupálek a Vydra. Na začátku schůzky jsme volili Bílé pero za měsíc listopad – nejvíce hlasů získal Pamprdlák, gratulujeme! Poté jsme se vrhli na desetiboj – drill. Dětem se podařilo trať zdolat v přepočteném čase za 77 s. Po desetiboji jsme opakovali vesmírné objekty a morseovku. Zde se nejvíce dařilo Šamponovi a Vydře. Poté jsme si povídali o charakteristice dětí mladšího školního věku a nakonec jsme si zahráli Sultána. 

Schůzka 28. 11. 2019

Na dnešní schůzku Kočičích tlapek dorazili: Bobeš, Kotě, Pamprdlák, Šňupálek a Vydra. Na začátku schůzky jsme opakovali tajné písmo – děti měly za úkol najít 5 částí věty a přeložit si je z tajného písma. Nejlépe se dařilo Pamprdlákovi. Poté jsme si povídali o předškolácích – jaká jsou jejich specifika, jaké hry s nimi hrát. Pak se tlapky vrátily do předškolních let a zahráli jsme si několik her, které rády hrají předškolní děti – např. myší ocásky, na slepou bábu, židličkovanou, čáp ztratil čepičku, mrazíka. 

Schůzka 21. 11. 2019

Na dnešní schůzku Kočičích tlapek dorazili: Bobeš, Čoklik, Kotě, Nesmysl, Pamprdlák, Šampon, Šňupálek a Vydra. Na začátku schůzky jsme opakovali morseovku – děti měly za úkol najít 8 částí věty a přeložit si je z morseovky. Nejlépe se dařilo Pamprdlákovi, Šamponovi a Vydře. Poté jsme s dětmi pokračovali v charakteristikách jednotlivých věkových skupin, kdy jsme dodělali rozřazení, které jsme minule nestihli dokončit a povídali si o jednotlivých věkových skupinách dětí. 

Schůzka 14. 11. 2019

Na dnešní schůzku Kočičích tlapek dorazili: Bobeš, Čoklik, Kotě, Nesmysl, Nutella, Pamprdlák, Šampon, Šňupálek a Vydra. Dnešní schůzka byla speciální a byla věnovaná událostem, které změnili politický systém v Československu před třiceti lety. Nejprve jsme s dětmi diskutovali o tom, co je to demokracie a svoboda. Poté jsme si společně rozebrali události, které jednak 17. listopadu předcházeli (např. smrt J. Opletala v roce 1938, rozdělení Evropy po 2. sv. válce, vývoj ve Východním bloku v osmdesátých letech minulého století), poté jsme si rozebrali nejdůležitější události od 17. 11. 1989 do 29. 12. 1989. Protože děti měly připravenou scénku k tomuto tématu do školy, tak nám ji předvedly v předpremiéře 🙂 Nakonec jsme diskutovali o tom, jak se žilo za komunismu ve srovnání se současností a schůzku ukončil videosestřih událostí. Děti nás velmi mile překvapily tím, co všechno vědí a zájmem o toto téma. 

Schůzka 7. 11. 2019

Na dnešní schůzku Kočičích tlapek dorazili: Bobeš, Čoklik, Kotě, Nesmysl, Nutella, Pamprdlák, Šampon, Šňupálek a Vydra. Protože to byla první schůzka v listopadu, volili jsme Bílé pero a nejvíce hlasů za říjen dostal Bobeš, gratulujeme! Poté jsme se přesunuli do tělocvičny, kde děti plnily desetiboj – bezrukou štafetu, kdy měli bez použití rukou co nejrychleji přemístit tenisák. Docela jim to šlo a zvládly to v přepočteném čase za 4 s. Poté následovalo opakování topografických značek, ve které excelovali Pamprdlák s Nesmyslem. Nutella si dodělala obtisk nohy. Závěr schůzky patřil prvnímu povídání o specifičnosti různých věkových skupin dětí, kdy jako první děti rozdělovaly charakteristiky k jednotlivým věkovým skupinám. 

Schůzka 24. 10. 2019

Na dnešní schůzku Kočičích tlapek dorazili: Bobeš, Čoklik, Kotě, Nesmysl, Pamprdlák, Šampon, Šňupálek a Vydra. Dnešní schůzku jsme věnovali opakovací hře Activity. V ní měly 4 týmy za úkol dojít do cíle a čekaly na ně úkoly s popisem, pantomimou, kreslením, uzlováním, fyzickými úkoly a překlady z tajného písma a morseovky. Nejdále se dostala dvojice Pamprdlák+Čoklik. 

Schůzka 17. 10. 2019

Na dnešní schůzku Kočičích tlapek dorazili: Bobeš, Čoklik, Kotě, Nesmysl, Šampon, Šňupálek a Vydra. Dnešní schůzku jsme strávili na Liběhradě, kde jsme opakovali dřeviny – nejvíce jich poznal Čoklik. Dále jsme opakovali uzly – vůdcák, osmičkové poutko, lodní uzel a zkracovačku. Zahráli jsme si také hru ninja. Šňupálek si dnes splnila druhou úroveň, gratulujeme!

Schůzka 10. 10. 2019

Na dnešní schůzku Kočičích tlapek dorazili: Bobeš, Čoklik, Kotě, Nesmysl, Šampon, Šňupálek a Vydra. Začátek schůzky patřil opakování uzlů – škoťáku, lodnímu, dračáku a uzlu přátelství. Po uzlování se děti vrhly na desetiboj – tunel, bohužel však neměly nejrychlejší čas a tento desetiboj nevyhrály. Po desetiboji děti hledaly lístečky s tajenkami. Poté s Ovečkou dokončily rozpracované téma z minula – oddíl. V úplném závěru schůzky si Jolčou povídaly o připravovaném Halloweenu. 

Schůzka 3. 10. 2019

Na dnešní schůzku Kočičích tlapek dorazili: Bobeš, Čoklik, Kotě, Nesmysl, Pamprdlák, Šampon, Šňupálek, Vydra a Zlobidlo. Začátek schůzky patřil volbě Bílého pera. Z aměsíc září ho získal Kotě, gratulujeme! Po volbách přišla Jolča povědět dětem něco o chystaném Halloweenu a požádala je o pomoc při realizaci. Poté jsme se vrhli na první letošní desetiboj – tenisáky, kdy měly děti za úkol co nejrychleji dopravit 20 tenisáků pomocí pálky do cíle. Tlapky byly šikovné, neměly ani jednu trestnou minutu a vysloužily si tak vítězství v tomto desetiboji. Nesmysl si dodělal obtisk nohy a poté s dětmi diskutovala Ovečka na téma oddíl, oddílový vedoucí. 

Schůzka 26. 9. 2019

Na dnešní schůzku Kočičích tlapek dorazili: Bobeš, Čoklik, Kotě, Nutella, Pamprdlák, Šampon, Šňupálek, Vydra a Zlobidlo. Začátek schůzky patřil opakování uzlů – opakovali jsme očko, osmičku, rybářský uzel, liščí uzel. Po opakování uzlů děti dostaly úkol – vymyslet si kroužek, který by chtěly vést. Překvapila nás různorodost nápadů – např. běžecký kroužek, malířský kroužek, dějepisný kroužek, kroužek vaření, dva herní kroužky. Dnes jsme také, stejně jako každý rok, projevili trochu kreativity a vyráběli obtisky nohou. 

Schůzka 19. 9. 2019

Na první schůzku Kočičích tlapek v letošním školním roce dorazili: Bobeš, Kotě, Květák, Nesmysl, Pamprdlák, Šampon, Šňupálek a Vydra. Po úvodním proškolení bezpečnosti a zopakování pravidel chování jsme dětem nejprve osvětlili náplň jejich již osmého roku v tomto oddíle. Letos se začneme více zaměřovat na jejich přípravu na roli praktikantů. První o čem jsme diskutovali bylo kdo to je vlastně praktikant, jaké by měl mít vlastnosti a co dělá. Šňupálek si splnila první úroveň – Myš, gratulujeme! Po této poměrně dlouhé diskuzi jsme si ještě zahráli hru slepý uprostřed kruhu.