Menu Zavřeno

Kočičí tlapky 2019/2020

Základní informace o oddíle ve školním roce 2019/2020

Oddíl Kočičí tlapky je zaměřený především na turistiku, cestování, zálesácké dovednosti, environmentální výchovu a hry.

Oddílové schůzky probíhají vždy ve čtvrtek od 15:45 do 17:00.

Cena: 600 Kč/pololetí

Oddíle vede: Roman, Ovečka

Na oddíl dochází: Bobeš, Čoklik, Kotě, Nesmysl, Nutella, Pamprdlák, Šampon, Šňupálek, Vydra, Zlobidlo

Fotky ze schůzek Kočičích tlapek naleznete zde.

Přihláška

Oddílová fotokronika 2019/2020

Schůzka 16. 1. 2020

Na dnešní schůzku Kočičích tlapek přišli: Bobeš, Čoklik, Kotě, Nesmysl, Nutella, Šampon, Šňupálek a Vydra. Úvod schůzky patřil opakování stromů a tajného písma, kdy děti měly různě po klubovně rozvěšené obrázky listů stromů a měly za úkol je poznat a napsat jejich názvy v tajném písmu. Nejlépe se tentokrát dařilo Kotěti. Poté jsme si s dětmi povídali o charakteristice puberty a staršího školního věku. Děti docela trefně dokázaly svou věkovou skupinu charakterizovat a diskuze byla velmi zajímavá. Nakonec si děti s Ovečkou zahrály asociační hru. 

Schůzka 9. 1. 2020

Na první schůzku Kočičích tlapek v roce 2020 přišli: Bobeš, Čoklik, Kotě, Nesmysl, Nutella, Pamprdlák, Šampon, Šňupálek a Vydra. Úvod schůzky patřil volbě Bílého pera za měsíc prosinec. Tentokrát dostal nejvíce hlasů Nesmysl a získal tak do své sbírky první Bílé pero, gratulujeme! Po volbách následovalo měření jak děti za rok vyrostly. Poté na děti čekal lednový desetiboj – socks – jedno z dětí mělo zavázané oči a mělo za úkol obléct správně správné ponožky ostatním i sobě na čas. Tlapky úkol zvládly v přepočteném čase za 70,5 s. Šňupálek si dnes dodělala třetí úroveň, gratulujeme! V nově zrekonstruované tělocvičně si děti s Marťanem zahrály tématické hry pro mladší školní věk – Chobotničky a Na kuřátka. 

Schůzka 3. 12. 2019

Na dnešní poslední schůzku Kočičích tlapek v roce 2019 dorazili: Bobeš, Čoklik, Nutella, Pamprdlák, Šampon, Šňupálek a Vydra. Na začátku schůzky jsme volili Bílé pero za měsíc listopad – nejvíce hlasů získal Pamprdlák, gratulujeme! Poté jsme se vrhli na desetiboj – drill. Dětem se podařilo trať zdolat v přepočteném čase za 77 s. Po desetiboji jsme opakovali vesmírné objekty a morseovku. Zde se nejvíce dařilo Šamponovi a Vydře. Poté jsme si povídali o charakteristice dětí mladšího školního věku a nakonec jsme si zahráli Sultána. 

Schůzka 28. 11. 2019

Na dnešní schůzku Kočičích tlapek dorazili: Bobeš, Kotě, Pamprdlák, Šňupálek a Vydra. Na začátku schůzky jsme opakovali tajné písmo – děti měly za úkol najít 5 částí věty a přeložit si je z tajného písma. Nejlépe se dařilo Pamprdlákovi. Poté jsme si povídali o předškolácích – jaká jsou jejich specifika, jaké hry s nimi hrát. Pak se tlapky vrátily do předškolních let a zahráli jsme si několik her, které rády hrají předškolní děti – např. myší ocásky, na slepou bábu, židličkovanou, čáp ztratil čepičku, mrazíka. 

Schůzka 21. 11. 2019

Na dnešní schůzku Kočičích tlapek dorazili: Bobeš, Čoklik, Kotě, Nesmysl, Pamprdlák, Šampon, Šňupálek a Vydra. Na začátku schůzky jsme opakovali morseovku – děti měly za úkol najít 8 částí věty a přeložit si je z morseovky. Nejlépe se dařilo Pamprdlákovi, Šamponovi a Vydře. Poté jsme s dětmi pokračovali v charakteristikách jednotlivých věkových skupin, kdy jsme dodělali rozřazení, které jsme minule nestihli dokončit a povídali si o jednotlivých věkových skupinách dětí. 

Schůzka 14. 11. 2019

Na dnešní schůzku Kočičích tlapek dorazili: Bobeš, Čoklik, Kotě, Nesmysl, Nutella, Pamprdlák, Šampon, Šňupálek a Vydra. Dnešní schůzka byla speciální a byla věnovaná událostem, které změnili politický systém v Československu před třiceti lety. Nejprve jsme s dětmi diskutovali o tom, co je to demokracie a svoboda. Poté jsme si společně rozebrali události, které jednak 17. listopadu předcházeli (např. smrt J. Opletala v roce 1938, rozdělení Evropy po 2. sv. válce, vývoj ve Východním bloku v osmdesátých letech minulého století), poté jsme si rozebrali nejdůležitější události od 17. 11. 1989 do 29. 12. 1989. Protože děti měly připravenou scénku k tomuto tématu do školy, tak nám ji předvedly v předpremiéře 🙂 Nakonec jsme diskutovali o tom, jak se žilo za komunismu ve srovnání se současností a schůzku ukončil videosestřih událostí. Děti nás velmi mile překvapily tím, co všechno vědí a zájmem o toto téma. 

Schůzka 7. 11. 2019

Na dnešní schůzku Kočičích tlapek dorazili: Bobeš, Čoklik, Kotě, Nesmysl, Nutella, Pamprdlák, Šampon, Šňupálek a Vydra. Protože to byla první schůzka v listopadu, volili jsme Bílé pero a nejvíce hlasů za říjen dostal Bobeš, gratulujeme! Poté jsme se přesunuli do tělocvičny, kde děti plnily desetiboj – bezrukou štafetu, kdy měli bez použití rukou co nejrychleji přemístit tenisák. Docela jim to šlo a zvládly to v přepočteném čase za 4 s. Poté následovalo opakování topografických značek, ve které excelovali Pamprdlák s Nesmyslem. Nutella si dodělala obtisk nohy. Závěr schůzky patřil prvnímu povídání o specifičnosti různých věkových skupin dětí, kdy jako první děti rozdělovaly charakteristiky k jednotlivým věkovým skupinám. 

Schůzka 24. 10. 2019

Na dnešní schůzku Kočičích tlapek dorazili: Bobeš, Čoklik, Kotě, Nesmysl, Pamprdlák, Šampon, Šňupálek a Vydra. Dnešní schůzku jsme věnovali opakovací hře Activity. V ní měly 4 týmy za úkol dojít do cíle a čekaly na ně úkoly s popisem, pantomimou, kreslením, uzlováním, fyzickými úkoly a překlady z tajného písma a morseovky. Nejdále se dostala dvojice Pamprdlák+Čoklik. 

Schůzka 17. 10. 2019

Na dnešní schůzku Kočičích tlapek dorazili: Bobeš, Čoklik, Kotě, Nesmysl, Šampon, Šňupálek a Vydra. Dnešní schůzku jsme strávili na Liběhradě, kde jsme opakovali dřeviny – nejvíce jich poznal Čoklik. Dále jsme opakovali uzly – vůdcák, osmičkové poutko, lodní uzel a zkracovačku. Zahráli jsme si také hru ninja. Šňupálek si dnes splnila druhou úroveň, gratulujeme!

Schůzka 10. 10. 2019

Na dnešní schůzku Kočičích tlapek dorazili: Bobeš, Čoklik, Kotě, Nesmysl, Šampon, Šňupálek a Vydra. Začátek schůzky patřil opakování uzlů – škoťáku, lodnímu, dračáku a uzlu přátelství. Po uzlování se děti vrhly na desetiboj – tunel, bohužel však neměly nejrychlejší čas a tento desetiboj nevyhrály. Po desetiboji děti hledaly lístečky s tajenkami. Poté s Ovečkou dokončily rozpracované téma z minula – oddíl. V úplném závěru schůzky si Jolčou povídaly o připravovaném Halloweenu. 

Schůzka 3. 10. 2019

Na dnešní schůzku Kočičích tlapek dorazili: Bobeš, Čoklik, Kotě, Nesmysl, Pamprdlák, Šampon, Šňupálek, Vydra a Zlobidlo. Začátek schůzky patřil volbě Bílého pera. Z aměsíc září ho získal Kotě, gratulujeme! Po volbách přišla Jolča povědět dětem něco o chystaném Halloweenu a požádala je o pomoc při realizaci. Poté jsme se vrhli na první letošní desetiboj – tenisáky, kdy měly děti za úkol co nejrychleji dopravit 20 tenisáků pomocí pálky do cíle. Tlapky byly šikovné, neměly ani jednu trestnou minutu a vysloužily si tak vítězství v tomto desetiboji. Nesmysl si dodělal obtisk nohy a poté s dětmi diskutovala Ovečka na téma oddíl, oddílový vedoucí. 

Schůzka 26. 9. 2019

Na dnešní schůzku Kočičích tlapek dorazili: Bobeš, Čoklik, Kotě, Nutella, Pamprdlák, Šampon, Šňupálek, Vydra a Zlobidlo. Začátek schůzky patřil opakování uzlů – opakovali jsme očko, osmičku, rybářský uzel, liščí uzel. Po opakování uzlů děti dostaly úkol – vymyslet si kroužek, který by chtěly vést. Překvapila nás různorodost nápadů – např. běžecký kroužek, malířský kroužek, dějepisný kroužek, kroužek vaření, dva herní kroužky. Dnes jsme také, stejně jako každý rok, projevili trochu kreativity a vyráběli obtisky nohou. 

Schůzka 19. 9. 2019

Na první schůzku Kočičích tlapek v letošním školním roce dorazili: Bobeš, Kotě, Květák, Nesmysl, Pamprdlák, Šampon, Šňupálek a Vydra. Po úvodním proškolení bezpečnosti a zopakování pravidel chování jsme dětem nejprve osvětlili náplň jejich již osmého roku v tomto oddíle. Letos se začneme více zaměřovat na jejich přípravu na roli praktikantů. První o čem jsme diskutovali bylo kdo to je vlastně praktikant, jaké by měl mít vlastnosti a co dělá. Šňupálek si splnila první úroveň – Myš, gratulujeme! Po této poměrně dlouhé diskuzi jsme si ještě zahráli hru slepý uprostřed kruhu.